• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
@Philby koristim svakodnevno Husqvarna 553 rbx leđni trimer na poslu uglavnom kosim po parkingu ali ima i većih ploha, a i strmih. Doma ima Stihl FS 350 pa se nadam da mogu dati dobru usporedbu u radu sa njima. Leđni je dosta teži kako si i sam rekao pa se osjeti njegova težina nakon dosta sati rada. Sva težina u radu mi je na lijevoj ruci jer je raspored jedna ruka naprijed druga natrag i dok se nisam naviknuo lijeva ruka je toliko boljela da sam mislio da će mi otpasti, sad tih problema više nemam. Prednost je što je lakše s njom manevrirati u uskim prostorima i na nagnutim terenima nego sa FS 350 i u nekim gustišima ako se moraš provlačiti s njim. Kod mog FS 350 je mana što još imam onaj standardni remen pa nije baš najudobniji i nikako da si nabavim bolji. Nije istina da trebaš biti pogrbljen da bi radio sa leđnim jer sam sebi tako prilagodio da stojim uspravno ali me umor uhvati pa se i ja pogrbim onda. :eek:: Eto ako te još šta zanima pitaj.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja sam jedanput bio na ispomoći rodaku ima ledni trimer i krepal sam sa njime. Drugi puta sam došel u pomoć al sa uvijetom da sam na biciklu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@Philby koristim svakodnevno Husqvarna 553 rbx leđni trimer na poslu uglavnom kosim po parkingu ali ima i većih ploha, a i strmih. Doma ima Stihl FS 350 pa se nadam da mogu dati dobru usporedbu u radu sa njima. Leđni je dosta teži kako si i sam rekao pa se osjeti njegova težina nakon dosta sati rada. Sva težina u radu mi je na lijevoj ruci jer je raspored jedna ruka naprijed druga natrag i dok se nisam naviknuo lijeva ruka je toliko boljela da sam mislio da će mi otpasti, sad tih problema više nemam. Prednost je što je lakše s njom manevrirati u uskim prostorima i na nagnutim terenima nego sa FS 350 i u nekim gustišima ako se moraš provlačiti s njim. Kod mog FS 350 je mana što još imam onaj standardni remen pa nije baš najudobniji i nikako da si nabavim bolji. Nije istina da trebaš biti pogrbljen da bi radio sa leđnim jer sam sebi tako prilagodio da stojim uspravno ali me umor uhvati pa se i ja pogrbim onda. :eek:: Eto ako te još šta zanima pitaj.
to je zakon fizike , ne možeš staviti težinu na leđa a da se ne nagenš naprijed ..trup je kao vaga , mora biti u ravnoteži( masa nagnutog trupa u odnosu na masu leđa s trimerom ) inače nosi lumbalni dio kralježnice a to onda boli ...boli ...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Znači da batalim tu ideju o nabavci leđnog trimera i tražim najlakši bicikl koji može odraditi posao.

Kad sam sve preračunao uz zaštitu, rezni alat i gorivo ode to i preko 13-14 kg. Kako god da je bolje raspoređena masa ipak je to duplo više tereta za noge i leđa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako ništa od navedenog bicikel odložiš u 5 sekundi ..kad otpuhneš spreman je za narednih 5
ovo na leđima te tjera jer ga ne možeš odložiti , onaj kojeg sam ja nosi ne možeš sam ni zapaliti ako krepa ...a za odlaganje i "montažu" na leđa moraš imati stol .. ako hočeš raditi ko gospon ..nije da se ne može
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Najkomotniji je ovaj sa ručkama (ala bičikleta), stoji se uspravno, sav teret trimera je ravnomjerno raspoređen preko duplih naramenica (najmanje umara). Naravno da je leđni model bolji kad se radi u tijesnom i po neravninama.:(emo):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja bi još uvjek voli vidjeti na maraton testu kosca s sklepanom kosom na jednoj strani i trimer na drugoj , uložio bi na kosca s ručnom kosom .

Ovako nešto?

[YT]www.youtube.com/watch?v=1I4RNenmfFI[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
svaka čast ....a sad zamisli da je ovaj imao trimer

evo ja naprimjer za sebe mogu reč da znam ručno kositi , da željko , i to znam ..xd .

ali ne znam naklepati kosu , jebi ga ne zna je ni moj otac , djed je znao .. ali nije mario za to da nauči mene ako več njegov sin to nije htio znati .
I desilo se ovo , brijeg , trokut ..otac posijao lucernu , kosilo se svinjama ali je lagano prerasla i trebalo ju je maknuti ...kositi s traktorom je nemoguče , em je brijeg , em nema izlaza , rekao sam trokut .

Nagovori otac svog brata ( koji zna klepati kosu) da dođe , pokose to , roštilj , i gemišti , gemišti , gemišti ..do trde kmice .
došo stric , donio kosu , gledam ja njega on tjera 2 x šire nego ja , smije mi se , tjera me , polako se pravi važan ...nakon pauze uzmem ja njegovu kosu , ljudi dragi to je letilo kroz travu ..s tom kosom možeš ko i ovaj gore na filmu ....biti pobjednik
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kositi sa ručnom i poriktanom kosom je kak plesati balet da Puknuti vjerujem da znaš kositi. No vrijeme je prošišalo kosce i teško naći pravog kosca a još teže staru "Bisernicu" kovanica se nađe ali osobno mi se ne sviđa . Kad sem kupil trimer (odmah kad se pojavili36 drugih nije tad bilo) otac mi rekel da špaga služi za vezati vreče a ne za kositi travu , da se malo iskupim tražil sem mu kosu ali do današnjeg dana nisem našel kavu on hoće . Tebi hvala na poklonu kad si bil kod mene normalno dal sem ga ocu (bil je vesel kak malo dijete).:icon_thumright:
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Trudim se što više biti uspravan jer nakon 8 sati košnje izgledam kao upitnik.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vidim da svi pisu o nekim malo boljim trimerima i svi idu na neke besne zvijeri ja kupio japansko-poljsku zvijer!!



 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Je to je onaj od 5.2ks navodno i 570kn, pali super malo dirnuo saraf za stelanje i sad super prima gas i radi jer je bio malo kao trom kad si mu dodavo gas al sad je super ja prezadovoljan jer bio sam malo skeptican kad sam ga narucio!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čestitke bučo,samo nek služi i brzo češ ga otplatiti.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ajd čestitam, nek radi i služi čim duže.. a otplatil se bude nakon 5L mješavine, ako ne i prije..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala decki vidit cemo kak ce sluzit ima 12mj garancije vidit cemo vec je on preko 5lit potrosio!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Di si to kupil @bučo? Ja sam se zapalil za Fuxtec zato jer se da rastavit, ovaj je kolko vidim u komadu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh