• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,108
Meni se desilo da je pukla i taj dio završio na magnet i blokirao cijeli motor,tako da se nemoj stim zafrkavat i isto tako sam tu istu oprugu preuredio da mi potraje za taj dan dok ne kupim novu i nije izdržala ni do kraja dana,i kad kupuješ znaj točno za koji je model,jer za različite jačine motora idu i različite jačine opruga,tako da nemoj stavljat bilo šta unutra jer ti se "pakne neće otvarat istovremeno,što će imat za posljedicu brže trošenje jedne pakne kvačila :icon_e_surprised:
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Sviđaju mi se tvoji strojevi :) ovaj noviji je kawasaki? koji model? Sviđa mi se i stariji , koja je to marka?
 

pejak

Novi član
Tu od
29 Ožu 2017
Poruka
7
Dobar dan svima... Novi sam na forumu, tražim si trimericu pošto je moja dotrajala i nije više to to... Pošto sad idu proljetne akcije na neke modele, odlučio sam si sad kupit trimer ali uz Vašu pomoć... U obzir dolaze Stihl i Husqvarna, malo sam gledao i zapeli su mi za oko, FS130 ili fs90 od Stihla te 525RX i 143R-II od Husqvarne, sad koji odabarat od tih ili vi imate preporuku za drugi model? Kosio bih okućnicu, međe koje ima dost dugačko oko groblja, recimo oko 1000 m2 najviše sve skupa za košnju, uglavnom htio bih malo bolji stroj s kojim bih bio miran duže vrijeme sa redovnim održavanjem... :)
hvala na pomoći svima unaprijed
LP
:icon_thumright:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav novi kolega

143r-ii po meni najbolji izbor ...da ne pisem sve previse vrati se koju stranicu unazad gdje sam dosta toga napisao... puno vise pokosim sa strojem ,sve najbolje o njemu ,samo koristiti pravo ulje za mjesavinu i redovito podmazivati pužni zglob,sajlu gasa itd
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
dajc1 Stari je Castor turbo 34 D starost 17 dugih godina, a novi je Homelite. Nadam se da novi bude barem pola izdural.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Hvala dado6340, zelim ti da te dobro i jos duze sluzi od starog :icon_fU:
pejak bilo kaj da uzmes i od stila i od husqvarne ti bude super stroj, fs 190 se pokazal jako dobro u svim uvjetima... poznam par ljudi koji ga imaju i prezadovoljni su. A 143r je najbolji omjer cijene i kvalitete. Ja cu isto kupovat nesto u skorije vrijeme i za sada je odluka na stihl fs 240, cini mi se nekak najcvrsca za te novce. Od husqvarne sam odustal zbog osobnih razloga, a od oleomac-a sam odustal kad sam ga videl uzivo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
evo jutros sam kupio nov trimer VILAGER 1.9ks 7,7kg
cijena 430KM iliti 220evrova
garancija godinu dana , prodavac je ujedno i ovlasteni serviser sto mnogo pojednostavljuje stvari kod njega sam i ostavio da ga razradi
a kada sam ga donio kuci kosio sam silkom neke laganije stvari tako da jos nemogu dati pravu ocjenu ali djeluje mi zvjerski jak na dodavanju gasa


abcd0007na.jpg


abcd0007na.jpg


Moram sam sebe da citiram , post je iz 2010g.

Do dana današnjeg sa trimerom nisam imao nikakvih problema osim onih koji su bili na samom početku jer je namatao travu odmah ispod glave i pržio semering.
To sam riješio ugradnjom jedne jednostavne čašice koja štiti taj dio.

I jedna svjećica je stradala u međuvremenu.
Opruga kvačila je takođe pukla i zamijenjeno je cijelo kvačilo.

Drugih (nikakvih) problema sa njima nisam nikada imao , redovno je čišćen i podmazivan.
Uvijek uredno palio , nebitno topal hladan.
Ulje je sipano samo STIHL isključivo original ambalaža.

Čak je dosta i hodao po selu na pozajmljivanje iako mi to nije bilo drago ali bilo je ljudi koje nisam mogao odbiti.
Kod mene je pokosio čudo jedno , kao što rekoh uvijek se nađe posla više nego što planiraš.

Eto , moj kratak izvještaj o tome dali se isplati uzeti neku jeftinu marku kao ovu.
Trimer je još uvijek u radu i već je glava za zamjenu pošto se onaj pipak koji udara u zemlju potrošio do te mjere da je već progledao i zemlja ulazi unutra.
 

pejak

Novi član
Tu od
29 Ožu 2017
Poruka
7
Hvala na savjetima, nekako sam najblizi zasad 525rx modelu jer je na akciji i dobijem ga za 2600 za gotovinu a ne znam dal se isplati dat skoro 2000 vise za 143r-II, ovaj 525 rx su mi nahvalili u svim trgovinama, hmhm budemo vidjeli jos par dana hehe

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Hvala na savjetima, nekako sam najblizi zasad 525rx modelu jer je na akciji i dobijem ga za 2600 za gotovinu a ne znam dal se isplati dat skoro 2000 vise za 143r-II, ovaj 525 rx su mi nahvalili u svim trgovinama, hmhm budemo vidjeli jos par dana hehe

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

gdje se može kupiti za taj iznos?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
a kaj buš s tim od jednog kiowata i 25 kubika ,

Stavit propelu pa koristit za ventilaciju :D: :D: :D: ,ali i zato bi mu bilo malo snage

Neznam bas ni ja gdje je za tu cijenu nasao 525 , al pusti ljudi najbolje uce na svojim greskama :(giggle):

EDIT:

Imam husqvarnu ,a susjed mi kupio sthilovu mast za podmazivanje puznog zgloba, zna li tko da li mogu sipati,tj mjesati s postojecom unutra?
 
Posljednje uređivanje:

pejak

Novi član
Tu od
29 Ožu 2017
Poruka
7
Stavit propelu pa koristit za ventilaciju :D: :D: :D: ,ali i zato bi mu bilo malo snage

Neznam bas ni ja gdje je za tu cijenu nasao 525 , al pusti ljudi najbolje uce na svojim greskama :(giggle):

EDIT:

Imam husqvarnu ,a susjed mi kupio sthilovu mast za podmazivanje puznog zgloba, zna li tko da li mogu sipati,tj mjesati s postojecom unutra?
U svim trgovinama je 2677kn na akciji

Poslano sa Samsung S7 Edge koristeći Tapatalk
 

Garfield

Novi član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
9
Došli sajamski popusti i nikako da se odlučim između 2 trimera, oba koštaju cca 4900kn

1) Husqvarna 535RXT sa T45X glavom
2) Oleo-mac 755

Za oba dobijem 2 godine garancije, servisi su mi blizu pa eto - ne mogu se odlučiti. Oleo-mac je teži i snažniji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
S 535RXT nebuš pogrešil. Nema lakše u toj klasi snage.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Da li ima netko iskustva sa trimerom Villager BC 1900 S? Imam priliku uzeti u blizini taj model i taj model bio zelio uzeti,jer bih malo jaci trimer. Daju mi garanciju 2 godine,a i imaju svoj servis za Villager, tako da u slucaju nekog kvara mogu nositi kod njih. Cijena trimera je oko 200 Eura. Ovo su njegove karakteristike:
Motor: dvotaktni, vazdušno hladjeni
Snaga: 1,9 KS, 51,7 cm3
Sistem prenosa snage: kardansko vratilo
Radni zahvat niti: 41,5 cm
Radni zahvat noža: 25 cm
Kapacitet rezervoara za gorivo: 1,2 L
Masa: 7,7 Kg

Pribor:
Trokraki nož
Glava sa silkom
Opasač i tregeri

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh