• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Neznam jel dobro misto za pitat, imam doma jedan trimer, mali, igračka, bosch, električni.
Imam ga već 3 godine, problem mi je glava di se flaks namotava, lošija je od svake kineske sa benzinskih trimera.
Ali neznam skinit glavu s tog trimera.
Na električnom je drugačija glava nego na benzinskima, nevidi se kako ju skinit, da bi vidija mogu li stavit neku bolju.
Dobro bi mi doša dobar savjet.
Meni ovaj trimerćić valja za ovo 30-40 kvadrata oko kuće, zgodnije mi je rastegnit produžni nego ić na pumpu.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav, hvala svima na savjetima koji su dobro došli.
Danas bio u trgovini i uzeli smo 525 RX.Bila je dvojba između Oleo Mac Sparte 380 T i ove Husqvarne.
Prevaga u korist Husqvarne je bila ta što je puno laganija,manji potrošač,a i sam serviser je rekao da su dijelovi dostupniji.Pošto nemam toliko posla za Spartu, odabir je bio takav.
Da se razumijemo, ako netko sumnja u kvalitetu izrade Oleo Maca, smatram da nema osnove za to,stroj je veoma kvalitetno i robusno napravljen, samo moje potrebe nisu toliko velike da bih uposlio taj stroj.
Rad sa Husqvarnom je izrazito lagan, ne trnu ruke,lagana je za nositi i manevrirati.Kosio sam danas travu visine oko 25 cm i ide bez problema.Površina koju će obrađivati je oko 1500 m2 vinograda, i to ono što samohodna ne može i okućnica nekih 200 m2.
Što se tiče mazalica i sl., hmm, neznam zašto svi drugi proizvođači stavljaju mazalice za prigon a Stihl samo na jačim modelima.Nisu valjda bedastiji od nekih, ne?
A i sam serviser je rekao da je prošle godine mijenjao dva ili tri prigona i to baš na FS 55 i 56, dok su stariji primjerci tog modela bili opremljeni mazalicom.
Razlog je jednostavan, prigon košta minimalno 100 eura, a gle čuda ode najčešće nakon isteka garancije.
Tako da je to jasno, nekima?
Kaj se tiče usporedba Husky i Stihl, još jedan primjer.
FS 94, 1,2 ks, nema AV, ima sajlu, znači slabiji od 525 RX i dolazi s manje opreme, a pazi cijenu, 4300 kn!!
Zar je Husky s 1.36 ks za 2700 za keš ili Oleo Mac sa 1,8 ks za 3000 za keš toliko lošiji od tog Stihla?
Nije mi namjera reklamirat bilo koga, meni tak svejedno,ali dal bi se okladiti da 50 % ljudi nebi znalo koji trimer koristi kad nebi bilo naljepnica gore.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Fs 94 ima kardan i AV, barem prema katalogu.
Ali barem si sad našao usporedivi model, prije si uspoređivao 525rx koja ima 1.4 ks s fs55 koji ima 1ks i koji je među početnim stihl modelima, pa normalno da je onda za očekivati da je 525rx bolja. A ako misliš na cijene, 2700 kn za 525rx nije redovna cijena, a za stihl navodis redovne cijene.
To ne znači da mislim da si loše kupio i da je stihl bolji, 800kn niža cijena za 525rx stvarno se čini dobar deal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
FS 94 nema AV na ručkama, već samo na motoru.

fs_94_c-e_trimer_.jpg
h210-0402.ashx
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Vrijedi puno više. Rekli bi - neprocjenjivo.
Na kraju krajeva, (u ovom primjeru) stroj koji ga ima je i jeftiniji.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ubaciš komad gume da plastika manje trese, daš tome neko fancy ime i povisiš cijenu proizvodu i imaš AV sustav
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
ZJ, u svakom slučaju bio si u pravu. Kak je da je.Ovo je ipak više za manje novaca ili barem isto.
Pa da su ubacili i komad drva da ne ne trese, meni svejedno, ako radi kako treba.
Ne bih se složio da je to porez na bedake, jer kad sam radio s FS 240 koja ima jače vibracije od ove, nakon 6 sati u komadu, trebalo mi je barem sat vremena da prsti ne trnu. Onaj tko radi s tim svaki dan, jako dobro zna koliko to vrijedi.
FS 94 4300 kn, 525 RX 3500 kn po redovnoj cijeni, opet je 800 kn manje,s tim da Stihl dolazi bez naramenica, dodatnog reznog alata, koje naravno treba kupiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Hrvoje, fina je to mašinica i nisi pogrješil. RX je serija profesionalnih modela. FS94 je "home owner klasa".
Isti sustav je na 335RX, pa znam koliko vrijedi. Na Jonseredu GT32L nam je od vibracija pukla gornja ručka. On toga nije imal.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nije ručka pukla od vibracije nego si kosio na ler gasu , jer trimer ne kosi ko ručna kosa , xd

hrvoje , 6 sati u komadu , ma tko ti to vjeruje ?
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Na Jonseredu GT32L nam je od vibracija pukla gornja ručka. On toga nije imal.

Ovo mi djeluje nevjerojatno, imam isti trimer, da može puknuti ručka, nemam osjećaj da su vibracije takve da mogu dovesti do toga.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
Koliki mu je rezervar za gorivo, da može raditi 6 sati u komadu ?:(sweat):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Sosta, može ili ne, ali je. I to je pukel lijevi rog, a ne onaj za kojega se drži, odmah pri stezaljki.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Krivo sam se izrazio. Da bude točnije ako uzmemo 8 satno radno vrijeme i odbijemo pauzu i punjenje goriva, došli smo na 6 sati efektivno.
Može li tako?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ja imam fs 360, kum ima fs 240. Dakle isti motori, samo sto njegova ima ublazivace samo na ruckama dok moja ima sve. Razlika se itekako osjeti, pogotovo kod rada s nozem. Na 360 su svi udarci daleko meksi i puno je ugodnije za radit s njom dok 240 sve prenosi na ruke. Svaki udarac se direktno osjeti.
Tko ima vise za kositi, svakako se isplati uzeti model sa ublazivacima, neovisno koja marka bila u pitanju i sigurno to nije porez na budale. Barem ne kod ovih kvalitetnijih marki.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Hrvoje, fina je to mašinica i nisi pogrješil. RX je serija profesionalnih modela. FS94 je "home owner klasa".
Isti sustav je na 335RX, pa znam koliko vrijedi. Na Jonseredu GT32L nam je od vibracija pukla gornja ručka. On toga nije imal.

E nije, FS 94 je profesional. To je zamjena za fs80/85. Samo zbog cijene malo tko bude to provjeril.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Profi stroj sa slabim AV-om? Nekak mi to baš i ne drži vodu (baš kak i FS 120).
Ne poznam Stihl dovoljno, "Homeowner" tak piše na stranici prodavača. Ak laže on, ja mu pomažem
No, hvala na ispravku :)

Nego, na koji se način razlikuju profi od ostalih modela Stihla?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh