• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Tog mislim i ja kupit.
Zanimalo me ima li krupan zay-b, da recimo puca kardan, ili neki dio koji nema jeftino kupit i da ga moram bacit nakon vrlo malo rada.
Ili da nema snage, da se nemože normalna glava na njega montirat, šta bi bija ozbiljan za y eb..

Sad imam mali električni bosch, za 30m2,, oko kuće, otišla glava a neda se stavit druga... To je već za-eb...

A ja imam 2, 3 puta po po ure- uru godišnje kosit u polju...
Po meni ni da imam love nakomod, nebi dava cifru za takav alat, iznajmija bi ga...
Ali za 500kn, neka ga pri ruci.
Za 1300 sam ga davno moga kupit u baustovarištukineskogsmeća...

Naravno, motor vozim svaki dan, činim ponešto i kilometara, pa sam kupija skuplji, ne vozim baotian ni neki drugi kinez.
Za malo puta, može i susjed kupit huskvarnu od 6000kn...
Naravno ne baca mi se ni 500kn, ako neće ni toliko valjat.
 
Posljednje uređivanje:

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja imam trimer iz Lidla, kinez naravno. Kad sam ga kupio teško je palio hladan. Vratio ga i poslali mi drugi i taj sad radi super evo već 2 godine bez greške. Nakon zime upalio na drugi potez. Svakako preporuke za one kojima trimer ne treba puno, a garancija je tri godine i stvarno su korektni što se toga tiče.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Jel to onaj 4u1 koji dolazi s nastavkom za rezanje grana? Ako je, kakav je taj dio i radu?
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ja sam ima kineza, teško je palija, dok nisam uvatija mota, kako ćok odradit. A tribalo je točno pogodit položaj i imat osjećaja vraćat ga.
Kad sam time ovlada, palija je i radija ka zmaj.
Zemlju koju sad radim frezom, nekad sam kosija njime.
Bija je onaj najjeftiniji, savijene cijevi, pri glavi.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ko radi "original" karburatore za Stihl?
prije dvije godine sam promjenio, stavio Zamin, no smeće već dalo svoje... jesu li Walbro kvalitetniji? ili ima neki još bolji?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ne radi kako treba... duga priča... uglavnom, tri majstora (provjerena) su pregledali, i svi su dijagnosticirali da njega treba mjenjat.. zadnji mi je stavio sa svojeg trimera karburator i uredno sam tri rezervara potrošio, bez greške, dok sa ovim svojim nisam mogao jedan cijeli da ne počne se gušit i krepavat...
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Evo i od mene jedan problemčić...
Dakle radi se o trimeru sthil fs38 kupljen sad vec davne 09/10godine.
Sve ok sa njim, ali sad kad je pocela sezona kosenja izbaciva gresku :D
Upali fino sve ok, ali kad se ugrije nekako se gusi pun gasi nema ga nigdje padne mu snaga... (ali kad non stop prstom po gasu tamo-vamo koda odrzaje dobru snagu)
Ili kad npr kosim sve je ok dok se gorivo ne potrosi, uspem novo onda ga pocme gusenje pa dok dodje sebi treba mu 10minuta...
Svjecicu skinio prvi put, po njoj je ona smedjkasta boja valjda je izgaranje ok, kupljena nova postavljena, zracni fiter novi stavljen, skinut onaj karburator komplet oprano u benzinu (sapralo se ono kao staci trave) gorivo novo frisko stavljeno, fiter goriva ociscen i opet isto gusi se i gusi se...
Nisam nista ceprkao odvija/zavija po onim sarafima H i L..
Unaprijd hvala na svakoj sugestiji i prijedlogu ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Možda se nisam zajebo !:icon_scratch:

IMG_20170510_195006_1.jpg


IMG_20170510_195018_1.jpg


Imam je jedan karb. viška.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kak detektirati problematični karburator?

Otac ima FS36, zamijenjene membrane, na niskom se gasu guši dok ne preleti u viši gas, a onda dere sveušesnajst. I ne popuštat gas samo deri...

Čačkali smo po LH šerafima u svim smjerovima, ništa, samo gubim i dobivam snagu niski/visoki okretaji. U štam gasu radi dobro, pali prek čoka dobro, samo je teško doći u više okretaje iz niskih jer se guši, a kad ju zavrtim, samo deri.
 
Posljednje uređivanje:

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
poštovanje
ja imam trimer iz lidla 4 u 1, kupi ga jesenas, dosta jak, kida mi silk od 2,4 pa sam stavio 3,0 na preporuku iz stil servisa. stavio sam ispred postoječih bicikl ručke,
i uzeo drugu glavu jer se ova original brzo raspala. radio sam i sa pilom, dobra stvar za obrezivanje voćki i grana. ja sam super zadovoljan, rezervar potrošim za nešto više od 1,5 sati, a može se pokositi puno toga ,ovisi koliko brzo mašeš sa njime. kod stavljanja silka bi bilo poželjno skidati glavu kako nebi zacvengala,
što se meni desilo, drugih problema zasad nisam imao
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
probaj još više .. zapamti gdje je bilo i nema problema .
Znači drži gas do kraja i okreči vijak H u desno , ako je sve drugo kak treba okretaji bi se trebali povečavati , jer ako sam dobro razumio tvoj opis to gušenje nastaje jer ima previše goriva
pogledaj video od recimo 4.40
https://www.youtube.com/watch?v=3I492euckyI
tu on drži puni gas a kako vrti H vijak okretaji padaju(vrti u ljevo) ili rastu (vrti u desno).

Samo pažnja , ako se pretjerano okrene vijak h u desno trimer radi s siromašnom smjesom , zato je dobro imati brojač akretaja ..Pnavljam to sve vrijedi ako je sve ostalo na trimeru OK
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Mozda je dobro mislil a krivo povedal ili se dela pameten:icon_anal:,kolega vudreni nam se jemput zastopal aspuh na puhalici zraka,procackal sam ga z ekserom( bilo pri ruci)i sve super.
Verjem da i trimeri imaju slican problem zbog male ljuknje aspuha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh