• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Cini mi se da ima zivota, sad sam u onaj mali auspuh progurao sarafcinger i okolo je bilo garezi da je onaj ispuh samnjila za pola...
Trenutno nemam nemam onaj torex sarafcinger odgovarajuce velicine za auspuh (imaju dva na njmeu, valjda kad se odviju rastavi se) ali gledat cu ga nekako otvorit pa cijeloga ocistit fino sa onom zeljeznom cetkom....

A ovo za H i L sad za sada ostaje u pricuvi :)
 

sibica

Novi član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
4
Da li je netko od vas bio u situaciji da mu je ostao komadić flaksa unutar glave Oregon jet fit?Nikako ga ne mogu izvući van,kao da ga drži feder.Samim time,ne mogu u tu rupu dtaviti drugi flaks.Postoji li neki naćin na koji bi se ta glava mogla otvoriti?Ima neke mini inbus kljuceve,ali ne uspijevam otvoriti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
evo da se pohvalim da sam kupio na kraju Stihl FS 260... ispao me 5260kn... zvijer je... preporodio sam se :)
Kako služi zasad?

Ja imam već 10+ godina valjda fs 120. Razmišljam o kupnji još jednog pa su mi rekli da je 240 ili 260 za mene, da njih u komunaliji najviše koriste.
 

sibica

Novi član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
4
zar ne bi taj komadič trebao izači kad guraš novi flax?

Trebao bi po nekoj logici,ali mi je zastao bas na blesavom mjestu-premalo van da bi ga mogao izvući nekim kljestima ili sl.,a premalo unutra da bi se novi flaks mogao uhvatiti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mogao bi flaks zabušiti malim svrdlom pa uvrni tanki vijak za drvo , povuci za njega klještima ....ako ti je taj alat dostupan
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Kako služi zasad?

Ja imam već 10+ godina valjda fs 120. Razmišljam o kupnji još jednog pa su mi rekli da je 240 ili 260 za mene, da njih u komunaliji najviše koriste.

danas smo kolega i ja kosili, moj fs120, njegov fs350, bavi se održavanjem okućnica i to, pa sam mu išao pomoći jer je malo u zaostatku bio...
inače je komentirao stalno kako 120-ka nije dovoljno jaka za veliku travu, da bolje ide sa 350... naravno, od jutra smo se zamjenili, te se uvjerio da nema razlike, niti da fali brzine niti snage 120-ki, isto se kosi, a i moja je oko 15 god. stara...

kosiš vjerovatno samo sebi 3-4 puta godišnje, tako da ti je sve jače bacanje love...
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Da li je netko od vas bio u situaciji da mu je ostao komadić flaksa unutar glave Oregon jet fit?Nikako ga ne mogu izvući van,kao da ga drži feder.Samim time,ne mogu u tu rupu dtaviti drugi flaks.Postoji li neki naćin na koji bi se ta glava mogla otvoriti?Ima neke mini inbus kljuceve,ali ne uspijevam otvoriti.

Danas nako duze kosnje opet isto pati se pa ti hajde.
Kad vrtim H po 1/4 ma nikakve razlike nema ni na jacini ni na slabini, ni onja saraf pod oznakom L isto okreci po 1/4 nikakve promjene. Samo imam promjenu na leru kad stelujem saraf za ler gas pada i dize se.
Evo kratki video pa mozda bude nesto i jasnije
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZLyA8AzOqLE[/YT]
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Isti slucaj sa mojim fs 38. Ocistio sam karburator i jedno vrijeme radio dobro, sad je opet poceo zezat, dok je pod gasom radi ali na leru se odmah gasi. Moram membranu promijeniti, ali ga manje koristim posto imam jos jedan jaci.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
danas smo kolega i ja kosili, moj fs120, njegov fs350, bavi se održavanjem okućnica i to, pa sam mu išao pomoći jer je malo u zaostatku bio...
inače je komentirao stalno kako 120-ka nije dovoljno jaka za veliku travu, da bolje ide sa 350... naravno, od jutra smo se zamjenili, te se uvjerio da nema razlike, niti da fali brzine niti snage 120-ki, isto se kosi, a i moja je oko 15 god. stara...

kosiš vjerovatno samo sebi 3-4 puta godišnje, tako da ti je sve jače bacanje love...

Ma kakvi 3-4 puta godišnje nakosim se samo tako.. Bude po 30-40 rali ograđenih parcela u el. pastira treba kositi ispod žice. I onda još dvorište i oko dvorišta 3-4 puta godišnje. Danas sam samo 3 rezervara potrošio dok sam dvorište kosio nisam stigao više, ima još sigurno toliko.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ne znam, kako hoćeš... ako si zadovoljan do sada s ovom, i vidis da ti je dovoljna, čemu bacati više novaca? Je da je skoro 1KS jača 260-ka, ali...

bar ja tako gledam

usput, gledam i ne mogu naći 120-ku u ponudi za HR više.. ima unikomerc za BiH, 927KM.. to je 3,700kn... a 260-ka kod nas 6,200(isto unikomerc)...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Pa nema više 120. Rekli su mi da ga sad mijenja 240. Stvar je što bi mi dobro došla 2 trimera..
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
kocnica , to meni zvuči kao da je stalno uključen čok?
to ti nije problem provjeriti

Ako je samo ova polugica narancasta ona je u redu otvara se zatvara ok, kad je pod cokom odmah se ugasi.

A ako je do karburatora uzeo bi novi, ili ni sam ne znam u glavnom nije ok pa hajde..
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Ako je samo ova polugica narancasta ona je u redu otvara se zatvara ok, kad je pod cokom odmah se ugasi.

A ako je do karburatora uzeo bi novi, ili ni sam ne znam u glavnom nije ok pa hajde..

18471424_1882102155378801_1835072701_n.jpg


cim sam odvijo ovako mi se odvojilo
18492727_1882102192045464_1376633213_n.jpg


a nista pokusat cu stavit te nove membrane :(y):
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Ima li neko husqvarnu 135R kako se pokazala..KOmsija je uzeo danas na popustu za 3200kn ,,nesto si mislim i ja uzet mogu na rate...Probao sam malo kosit izgleda zivahno
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Uf dobra cijena ja prije mjesec dana dao 4200kn na popustu.
Pa tako tako da je malo jača nebi bilo loše SAD mi je žao da nisam uzeo 535rx

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
i mene privlaci cijena tako da bi i ja uzeo jednu da pomogne ovom drugom,,,samo dok cujem jos misljenja....Villager 2100 nakon 3.5 godine je stao...Otisao klip,karike,,cilindar
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,113
Šta mislite o husqvarna 545rx ?
U srbiji košta 5.000kn, a kod nas 7.000kn.

Kako je moguće tolika velika razlika u cijeni?
 

Najnoviji postovi

Na vrh