• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

J

josiphusain

Guest
Cijena je "muška", ali sam dobio dobar popust pa me koštao otprilike kao Oleo Mac 755 Master. Kupljen kod nas, u Sesvetama..... moram još proučiti pravila - da ne bih bio baniran radi reklamiranja :icon_eyes:
Inače, doma već imam dva stroja - desetak godina star Jonsered BC2236 i par godina staru Husqvarnu 143R-II. Od novog stroja, osim više snage očekujem i znatno bolju amortizaciju kod rada s trokrakim nožem :)
Ako netko želi detaljnije informacije o kupnji - PM :)
 
Posljednje uređivanje:

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Eto bas mi je drago da smo izmjenili koju poruku i pomogli si oko preporuka. Velis da imas 143 r2 ja sam ju kupio prosle godine. Kako si zadovoljsn sa njomu radu s cirkularom i nozom?

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

thefabian

Novi član
Tu od
19 Ožu 2018
Poruka
14
143-jka se čak čini jačom od Jonsered 2236, mada je papirnato 0,1 KS slabija - radi veće kubikaže ima i veći moment. Mana je što ima veće vibracije na rukohvatima, što mi je problem kod cjelodnevnog rada. Na njoj nisam koristio cirkular, njega sam uzeo uz Jonsered, za koji ujedno imam čvrsti aluminijski štitnik (nažalost, ne paše na 143R-II i ECHO).
ECHO 420 povećani moment na alatu postiže većim prijenosnim omjerom na pužu, tak da bi pored iste kubikaže motora kao 143-jke trebao trebao biti prava "zvijer" :eek::
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Upravo zato sam i ja uzeo 755 master. Puno krcim sikaru i iako je i meni 143 r ii izvanredna tesko je raditi citav dan s njom. Ali da je zvijer za te novce koje kosta je. Antivibro je ipak velika prednost kod mastera. Cekam da se vrijeme stabilizira da mogu posteno u akciju. Iako je 143 r ii vec prilicno star trimer i radi se godinama bas mi vec 2,3 prodavaca kaze da se i dalje dosta prodaje radi snage i izdrzljivosti. I provjerenog motora naravno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

thefabian

Novi član
Tu od
19 Ožu 2018
Poruka
14
I ja jedva čekam da se zemlja malo pusuši, kako ne bih gacao po blatu. Želim isprobati ECHO 420 na šikari, prije nego zazeleni :smile:
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja cu ovu subotu u radnu akciju iako ce biti vise posla za male motorke ali znam da necu odoljeti da ne isprobam mastera
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Bas. I jos smo u prirodi na zraku [emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Moj trimer je Emix garden, ne znam da li ga ima kod vas , ali vam mogu reci da sam prezadovoljan. Vec tri godine me sluzi sjajno! Posjeduje trokraki noz i glavu sa najlonom. Kupljen je oko 180e.

Ono sto me zadivljuje jeste to da mu rezervoar u gustoj travi radi preko sat vremena. Nakon toga lagano moze i drugi da ide , ne treba da se ceka nista da se "odmara" e sad sto se ja umorim kao pas to je druga prica :D
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Oko ulja: veliki proizvođači poput Stihl-a ili Husqvarne imaju 3 vrste ulja: bazno osnovno, malodimno i potpuno sintetsko.
Dati ću primjer Stihl-a koji u Njemačkoj ima:
1) crveno bazno HP - link,
2) malodimno zeleno ulje HP Super - link i
3) potpuno sintetsko jako zeleno ulje HP Ultra - link.
O svakom je sve napisano, no ja osobno koristim malodimno od Husqvarne jer Stihl u Hrvatskoj koliko vidim nudi samo bazno ulje koje je na razini INA dvotaktola ST Plus... Razlog je mala čađa tj. čistiji motorni prostor te auspuh i ono najbitnije da se puno ne nagutam uljnog dima. Mješavina je postojanija.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Unazad koju godinu ima i kod nas za kupiti i ovih boljih stihlovih ulja, bilo vec govora o tome ovdje.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja koristim husqvarnin xp koji je sintetika i ne mislim mjenjati. Odlicno ulje bez dima a po svemu navedenom ostavlja klip, cilindar i auspuh puno cistiji i ocuvaniji.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
tko je proizvođač tog trimera?koje ulje koristite...pitanje za sve?

Ne znam brate ko je proizvodjac, ali mogu ti reci da je trimer extra. Inace najcesce koristim Oregon dvotaktol.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Ja koristim husqvarnin xp koji je sintetika i ne mislim mjenjati. Odlicno ulje bez dima a po svemu navedenom ostavlja klip, cilindar i auspuh puno cistiji i ocuvaniji.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Kupio sam polusintetiku od Husqarne.trimer i motrona prskalica imaju preporuku koristiti omjer goriva 1:40.na bočici Husq. ulja piše 1:50.
serviser kod kojeg sam kupio ulje također preporučuje taj omjer bez obzira što strojevi nisu od husqarne.
koji omjer koristiti?
hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,263
Kupil si LS+? 2% ti je dobar omjer.
Omjer ovisi o vrsti ulja, a manje o stroju.
 
Na vrh