• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
jeli se taj tarup da koristiti i na manjoj flakserici,sa kojom sam okretniji oko bilja ? Zainteresiran sam i ja za to .. kako to uopće radi ? Nisam nikad vidio ... pretpostavljam neki nož koji skida tanki sloj površine zemlje .. taj nož se u zemlji brzo zatupi.. jel se bolje radi sa tim u suhoj zemlji ili poslije kiše dok je zemlja malo vlažna ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Danas sam zvao za 545RX i 555RXT i daju samo 10%, ali ih nema na stanju ni kod uvoznika.

Onda je na ovaj model veći popust ? Meni je bitan dobar AV jer znam razliku kod FS 450 i FS 100...

Kaže mi tip da su to motori od motornih pila i da je to nepoderiv stroj.
Čak mi je i savjetovao da uzmem 545RX, vidjet ću još.

Probat ću naći što veći popust... Hajster u ZG nudi samo 5%...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Pa piše na gore postavljenom linku da imaju na raspolaganju 545Rx?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Piše da imaju, gledao sam i ja prije ali sam zvao tipa i kaže da nema.

Iako me interesira više 555 ili fs 460.... Ali bih volio barem vidjeti oba ....
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
555rxt je stroj koji tesko da kome od nas uopce treba ako ga ne misli koristiti pola dana svaki dan. A ima i 11 kila plus gorivo nije da je bas lagan za raditi unatoc naramenicama i av sistemu. Al svatko za svoje pare kupuje sto zeli tak da...

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Na internet stranici Husqvarne je navedeno da 555 RXT ima 9,2 kg.

https://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/555rxt/966629001/

Isto tako na istoj stranici je navedeno za 545 RX, da ima 8,9 kg.

https://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/545rx/966015901/

Što je u biti jako mala razlika sko se uzme u obzir snaga koju imaju jedan i drugi. A ako se uzme u obzir da je FS 460 s snagom u rangu s 545RX a cijenom u 555RXT...

Mene zanima čisto usporedna husqvarne 545 RX i stihl FS 450, jer nikako nemam mogućnosti probati 545 RX.

Vidim da su neki spomnijali opciju tempomat - limiter gasa... Dal to još postoji na ovim modelima (545 i 555) ?

Što znače ove oznake RX i RXT ?

Novi FS 460 nema mogućnost vanjskog podmazivanja zgloba za razliku od starog FS 450, dali kod 545 i 555 postoji vijak ili je ista stvar s novim modelima ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Daleko sam od trgovine da ti pogledam, ali po katalogu dijelova, i danas postoji čep za podmazivanje.
Prijatelj ima 345 već više od 10 godina i zadovoljan je s njom. 545 ima modificirani motor.

Glede usporedbe 555 i 545, pričekaj Gudovec i vjerujem da budu tam imali obje izložene.
Osim toga, tam izlažu bar dva trgovca (Comet i Drezga - Vile i pile), pa izlicitiraj bolju cijenu.
Ak si koji put blizu Zagreba, svrati u Hajster servis na Jankomiru ili malo dalje u Drezgu u Rakitju. Ak oni nemaju, onda ih nema u HR (u kaj sumnjam).
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
jeli se taj tarup da koristiti i na manjoj flakserici,sa kojom sam okretniji oko bilja ? Zainteresiran sam i ja za to .. kako to uopće radi ? Nisam nikad vidio ... pretpostavljam neki nož koji skida tanki sloj površine zemlje .. taj nož se u zemlji brzo zatupi.. jel se bolje radi sa tim u suhoj zemlji ili poslije kiše dok je zemlja malo vlažna ?

To ti je jedan okvir unutar kojeg je nož,okvir je fiksan i ne okreće se dok se nož unutar njega okreće i reže travu.Znači možeš ga nasloniti na cvijet ili voćku i okvir neće dati nožu da dotakne biljku a travu ispod cvijeća/voćki će odrezati.Nemaš se što brinuti oko zatupljivanja jer je on ionako tup,isto kao i obični nož za travu.Ne reže travu svojom oštrinom nego brzinom okretanja,kao i flaks.Nema veze jel zemlja suha ili mokra,sve je isto kao da kosiš travu sa flaksom
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Majok gdje si nabavio taj tarup za trimer?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ovaj rotonož ide vise u zemlju nego onaj komad flaha s prthofnog videa pa je potrebna i veća snaga motora.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

DubravkoP

Novi član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
11
Pozz!
Imam za iskrčiti plac koji je u parlogu od rata, cca 2000 m2. Ne bih htio kupovati skupi (i kvalitetni), jaki i teški stroj za taj jednokratni posao pa da poslije redovito kosim travu s nepotrebno jakim i teškim trimerom. Mislio sam zato kupit neki jeftini, jaki, teški itd. trimer za taj posao. 1000 kn max, a poslije kosit s nekim laganim i kvalitetnim. Ako ovaj jeftini preživi… super, bit će za neke eventualne posebne posliće. Bitno je da zaista ima dovoljno snage za takav posao, da se ne raspadne unatoč „lakoj ruci“ i redovitom održavanju, da su rezervni dijelovi ipak dostupni, da ima neku normalnu glavu za flaks, list, i da se može montirat kružna pila. E sad je pitanje… koji? Upomoć!
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Nesto dobro,jako i trajno a da moze obaviti i muski posao tesko da ces naci za 1000 kn. Radije fino investiraj u dobar stroj pa si miran 15 20 godina uz adekvatno odrzavanje istog. Eto jedan kolega prije 2,3 dana napisao da je kupio 143 r2 husqvarnu. Izvrstan stroj uz dobru cijenu. A ak kupus jeftino tesko da ce raditi bez greske dugo. Ili uzmi ole9 mac spartu 380t i miran si. Jeftino i dobro tesko ide u istu recenicu. Pogotovo ako mislis koristiti i noz i cirkular na trimeru.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Dubravko ne slažem se sa tvojom računicom iz čisto prostog razloga.. dati 1000kn za nešto i onda kasnije dati 3000 kn za nešto je po meni bacanje ovih prvih 1000kn... Bolje ti sebi kupi odmah pouzdan stroj za tih cca. 4000kn i spriječio si si neke probleme i greške. Možda i da platiš nekome ako je parcela jaako teška za očistiti prvi put pa dalje onda sam . To je smo moje skromno mišljenje a ti kako odlučiš tako će biti :)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Tu ti je najveći problem,kad kupiš nešto jeftino,zaboravina rezervne dijelove,kad kupiš,sve obećavaju,a na kraju ti stroj stoji zbog najobičnijih membrana i sl.kvara koji nije vrijedan ni 50 kn
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
135
Pozz!
Imam za iskrčiti plac koji je u parlogu od rata, cca 2000 m2. Ne bih htio kupovati skupi (i kvalitetni), jaki i teški stroj za taj jednokratni posao pa da poslije redovito kosim travu s nepotrebno jakim i teškim trimerom. Mislio sam zato kupit neki jeftini, jaki, teški itd. trimer za taj posao. 1000 kn max, a poslije kosit s nekim laganim i kvalitetnim. Ako ovaj jeftini preživi… super, bit će za neke eventualne posebne posliće. Bitno je da zaista ima dovoljno snage za takav posao, da se ne raspadne unatoč „lakoj ruci“ i redovitom održavanju, da su rezervni dijelovi ipak dostupni, da ima neku normalnu glavu za flaks, list, i da se može montirat kružna pila. E sad je pitanje… koji? Upomoć!

https://supergoldy.eu/proizvodi/ultraprofi-trimer-champion-cp-162

Kupi i ne vodi brigu, da ga bacis za godinu dana ovi dodatci (maska, remen, trokraki noz, dvije glave) vrijedi pola ovih novaca.(600 HRK)
A za dijelove za kineze ne brini, da se nabaviti sve preko neta za sicu.

Mijesaj 3% mjesavine i samo gas.

P.S ova deklaracija od 5.2 ks je teska laž, cca 2-2.5 ks!
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja mu ipak to ne bi preporucio. Kao sto si rekao maska, nozevi i ostalo vrijede pol cijene onda se zapitaj kakve je trimer kvalitete a jos je u svemu tome i trgovac zaradio

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh