• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Ako se odlučiš za neki od ovih jeftinjaka (cca 1000,00 ili manje kn), onda da je najmanje 2 KS. Kupiti kod nekog trgovca koji ti je u bližoj okolici i da imaju servis isto tako u tvojoj blizini. Dobro se raspitaj prije kupnje koliko koji trgovac daje garanciju (što duža garancija, tim bolje).

Npr. ako ima garanciju 3 godine i za taj posao za koji ti treba (možeš slobodno računati da će se rastopiti u prvoj sezoni). Velika većina takvih trimera je nekvalitetna i samo je pitanje koliko će izdurati (zavisi koliko radi). Kad sam rekao da će se rastopiti onda sam mislio na zaribavanje klip - cilindar. Popravak takvog kvara košta cca 500 - 600 kn.
Tako da se popravak ne isplati (u korist servisera i trgovca). Ima slučajeva da kad se to desi da jednostavno zamijene komplet motor.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Nema sta izgubiti za tu lovu, imam 2 kineska stroja (prskalicu strauss i fuxtec motorno svrdlo) nakon 4 sezone i dalje rade super!
Strojevi su se isplatili odavno.
Ja sam prije 2 tjedna dao samo za lijevu rucku(slomila se zbog vezivanja na krov od auta) za kawasaki kh-45w cca 250 ks postarinom

https://www.facebook.com/Goldyklik/posts/1799378160117095

2 god garancije!

Ako neko ima vecu povrsinu za kositi onda neka ulozi bolju masinu,a za pokositi 2000 m2 3-4 puta godisnje bolje mu ne treba.
 

netkovic

Novi član
Tu od
10 Kol 2018
Poruka
2
Bok ekipa, imam problem. :fiery:

Muci me trimer, tj. nema snage.

Promijenjena je membrana, ociscen kompletan karburator, ociscen auspuh, novi plovak. Kosilica upali od prve i ne gasi se ali kad dodirne travu jednostavno nema snage. Kao da radi sa 10% onoga u usporedbi sa prije. :(wait):

Jedino sto sam primjetil, mozda je relevantno, imam osjecaj kao da se motor jako grije. 10min i doslovno pece na dodir. (probano sa dvije smjese benzina)

Radi se o CODEC trimeru i nema rucnog nastimavanja (H-L).

Ima kakvih ideja? Pomoc? :(happy):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kronicno joj nedostaje goriva(okretaje ima, snage nema, pregrijava se)..e sad zasto? Ili je rastelan rasplinjac ili negdje falsira. Jel svijecica bjelicasta? Kakvi su bili simptomi prije promjena navedenih dijelova?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Ovaj CODEC je vjerojatno imao problema i prije mijenjanja membrana i petljanja oko karburatora, falši zrak (prva faza zaribavanja).

Za kupovinu ovih jeftinjaka, može se provjeriti kod Peveca (čini mi se da za određene artikle daju garanciju do 5 godina).
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Takve simptome sam ja imao dok mi je otišla radilica na mom.Sve identično,karburator očišćen i poštelan,pali od prve i dobiva okretaje ali čim dotakne travu odmah sve staje.Nema snage ni za lijek.Na kraju je generalka riješila problem
 

netkovic

Novi član
Tu od
10 Kol 2018
Poruka
2
Kronicno joj nedostaje goriva(okretaje ima, snage nema, pregrijava se)..e sad zasto? Ili je rastelan rasplinjac ili negdje falsira. Jel svijecica bjelicasta? Kakvi su bili simptomi prije promjena navedenih dijelova?

Svijecica je stavljena nova. :(blush):

Prije promjene bi upalila i kod dodavanja gasa se ugusila.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
O da, sigurno vuce fals zrak.....bez pumpanja motora tesko odrediti gdje....predihtati je, novi semeringi....pa mozda bude srece. Na duzi rok mozda bude i rupa u klipu
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Pozdrav :)

Imam STIHL FS 120 nekih 5 godina. Ove godine sam počeo uslužno kositi. Održavam preko 10 000 kvadrata, a površine za održavanje se povećavaju, tako da mi je trenutni trimer slab na velikim površinama, a stoga gubim ma efikasnosti. Većinom sam ograničen sa vremenom. Stoga sam razmišljao uzeti nešto poput STIHL FS 350 ili FS 450. Više naginjem FS 450 pošto je FS 350 malo jači od sadašnjeg mi trimera tj. za 0.4 ks.
Kosim većinom sa silkom, pošto je zgodnije iza toga kositi nego kad se ide sa nožem.

Hvala vam na komentarima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
E baš si pravi maher kad tu nevedenu površinu održavaš sa tim trimerom (bilo kojim trimerom ?)!

Koliko je to ha ?:icon_axe:
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Radi se o tome što održavam više manjih površina. Nemam jednu veliku. Najveća je malo preko 3000 kvadrata, samo što su sve raštrkane, tako da mi je trimer idealan zbog transporta.
Sadašnji trimer sam nabavio dok se još nisam počeo baviti košnjom, stoga mi je on postao slab te dosta vremena gubim sa njime.
Inače ok je trimer, ali za veće zalogaje je ipak slab.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
ima li netko iskustva s ovakvim kosilicama (trimmer na kotacima)
4.5 ks 4t - nit od 4mm
Mtd wst 5522
275959_Motorna_trimer_kosilica_MTD_WST_5522.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=c6gL5lYWAnU
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Odlično izgleda (perfektna slika).

Samo kad malo pogledaš ručke upravljača, slomit će se čim vide rukovaoca !:(wasntme):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mi smo na poslu napravili dvije takve kosilice....vele vlasnici da lijepo ide. Napravljene upravo iz razloga jer manje umaraju nego klasicni cistaci te snage. Jedna se koristi u nasadu bozicnih jelki.
Doduse ove su bile malo robusnije napravljene i bez podesavanja visine, no to im nije bilo bitno.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,102
Brgud te ručke izgledaju slabo,ali vrše funkciju
Mi imamo na poslu jednu takvu i stroj je ok
Što se ručki tiče stroj je skoro u balansu s obzirom da motor sijedi na kotačima
Ovaj trimer u odnosu na vrtnu kosilicu ima svojih prednosti i mana
Bolje se kreće od vrtne kosilice,ne smeta mu kamenje,može kositi visoku travu i ne guši ga,a mane su mu što trava više leti okolo,ne drži sto posto pravac,moraš mijenjati flaks,i ne poravna pokošenu travu kao vrtna
U odnosu na trimer ima puno više snage,ide brže,ne nosiš motor na rukama ili leđima,a mane u odnosu na trimer se već znaju ne može radit na kosinama,ne možeš stavit nož za drva,oko voćki može ošteti stablo

Uglavnom dobra stvar za visoku travu i korov u maslinama,voćnjaku i drugim površinama koje se rijeđe kosi :eek::
E sad konkretnu marku treba dobro odabrati,ali funcionalno jest
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Radi se o tome što održavam više manjih površina. Nemam jednu veliku. Najveća je malo preko 3000 kvadrata, samo što su sve raštrkane, tako da mi je trimer idealan zbog transporta.
Sadašnji trimer sam nabavio dok se još nisam počeo baviti košnjom, stoga mi je on postao slab te dosta vremena gubim sa njime.
Inače ok je trimer, ali za veće zalogaje je ipak slab.

Da nisi kojim slučajem fulao za koju nulu!
Koliko ti treba vremena da pokosiš 3000 kvadrata koliko si naveo u jednoj parceli ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh