• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Znači da tu površinu pokosiš za jedan sat ! Ili pak tu površinu pokosiš za dva (sata) dana. Ako dnevno kosiš 10 sati efektivno, ukupno 20 sati. To bi bilo 500 m2 po jednom satu. Pričam ti pričicu!
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ja sad čitam komentare u zadnje vrijeme po ovoj temi...

Ja bi sad volio znati koje površine i kakve terene vi kosite kad vam trebaju trimeri po 5-6 tisuća kuna?
Kupiš trimer od 1000 kn, možeš raditi konstantno 1/2 sata pa moraš stati da se mašina ohladi jer će inače trimer za par dana crknuti. Imam takav primjer u svojem mjestu gdje je takav trimer nakon par dana počeo da žgrči, pa treba majstoru ili kupiti novi. Trimeri od stila ili husqvarne mogu da rade non stop dok gazda kaže "umoran sam, ne mogu više". E to košta tih 5-6 tisuća kuna.

Znači da tu površinu pokosiš za jedan sat ! Ili pak tu površinu pokosiš za dva (sata) dana. Ako dnevno kosiš 10 sati efektivno, ukupno 20 sati. To bi bilo 500 m2 po jednom satu. Pričam ti pričicu!
Brgud, slažem se potpuno sa Vašim komentarom. Ja za sat vremena (jedan rezervoar) prođem oko zidova 2 dvorišta i radius od 1m oko 20 voćaka. Baš me interesira koliko Vi odraditi u neko vrijeme.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Ja kosim od prilike 1h.
teren je nepristupacan i moze samo trimerom
Nemoj se ljutit al za to ti ne treba trimer od 3 ks,ja isto imam jarke i obrove i kosim sa trimerom od 1.2 ks,i to mi sasvim dovoljno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ova rasprava me podsjeća na one ljude kojima se stalno žuri. Samo su trebali na vrijeme krenuti i nema žurbe. U ovom slučaju flaksati na vrijeme, ne čekati da preraste.
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
da zj, trimer je 535 rxt. Jedino što mi kao izgubi malo snage kad naiđem na gušču travu, vjerojatno bi trebao naštelat malo ventile. Danas sam kosio sa fs 100 manji vočnjak, 70 x 11, 2 reda vočaka, 1 red mlaica liješnjaka, 1 red malina + navodnjavanje kap po kap, 1sat košnje, jako zadovoljan sa tim strojem
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Kak ti kosi FS100 ? Meni kao da mulja travu, kao da ima malo okretaja. A stroj je potrošio cca 30 rezervoara goriva. Svage godine ga nosim na servis na štelanje ventila. Ali očito gas nisu poštelali nikad...

535 nema ventile on je čisti dvotakni stroj....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Koji trimer imate?
Manji od 1.2 ks je 323RJ i s njime obavim 70% košnje trimerom,a drugi je od 2 ks je 143R-II,taj mi je baš za veliku i gustu travu i stelju.
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
aag, fs 100 kosi odlično, a i lagan je, nemoj ići kod ovlaštenog servisera ako ne moraš zbog garancije, meni je kao naštelan bio 535, ali kad sam
kosio sa fs 100, vidio sam da to nije to, moj 535 je izgledao puno slabiji i tromiji, pa sam u subotu kod košnje zakrenuo ( štelovao ) ona 2 šarafića
i motor je odmah živnuo, kao da ne osjeća višlju i gustu travu
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Ako odeš u prevelike okretaje može zaribati motor to treba znati podesiti. Ne želim se igrati s time.

Kolega koji je dosad imao sve Stihl kao i ja je uzeo 525RX.... Sve zbog servisera i odnosa prema klijentima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh