• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Pa ako je visoko tehnološka zašto se i ona brzo troši?
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Koristim Whisper 2,7mm, radi dobro ali 70m=140kn. Sigurno je da će sa nekom dužinom više odraditi nego nekim običnim. Ali kada se radi gdje ima kamenja tada se i brzo troši, manje nego s običnim ali cijena običnog flaksa je sigurno upola manja.
 

zvrk

Novi član
Tu od
22 Sij 2019
Poruka
8
Ima li kakvih nastavaka za trimer tipa freze ili kopačice da rade posao i da su jednostavni za montažu na svaki trimer? Meni treba za husqvarnu fi 25.4, za okopavat lijesku...
Baš sam neki dan vidio takav priključak, firma Blidinje d.o.o., Brdovec, zastupaju isključivo njemački Fuxtec, u dućanu vidjeh nastavak za frezanje na običnoj kardanskoj ravnoj cijevi, mislim da je oko 960 krznenih životinjica. S obzirom da sam na internetu takav isti priključak vidio kod Stihla za cca 2.600 kn, razlika je drastična. Sasvim je moguće da je Stihlova izvedba nešto kvalitetnija, ali mislim da ako i je - to ne opravdava ovoliku razliku u cijeni.
 

Lika66

Novi član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
1
Pozdrav svima,
novi sam ovdje, vlasnik Stihl FS 120 r, planiram uzeti list kružne pile, sad pitanje da li šiljati ili dlijetasti u čemu je razlika odn. prednosti i nedostaci jednog u odnosu drugog?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Moja je 535rxt i kosim s njom konstantno. Odličan stroj. Naručio sam si originalni vizir jer su ovi zamjenski dosta nekvalitetni. Kupio sam nedavno i neki dvokomponentni flaks 2.7 stihl, 150 kn 50m, skup ali trimer samo pjeva s njim, baš mi se svidio. Sretno sa strojem :)
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
sretno sa strojem, ja imam 535 rxt, promjenio sam nedavno glavu za silk, jer uz trimer ide t 35, pa se istopila plastika zbog vručieg vremena, pa sam zamjenio za t 35 x, koja je slična t 45 x, koristio sam silk wipster 3 mm, ali se svako malo lijepi iako bude u vodi i 48 h prije upotrebe, te sam kupio u agronomu neku gardenu 3 mm, 90 m cca 50 kn, ne lijepi se iako vodu ni vidjela nije, što se tiče stroja jako zadovoljan, u komadu 3 rezervoara = 4 h rada, ručak, pivo, i još jednom tako i cca 7000 m2 vočnjaka i bagremove šumice, trave od visine 1 m pokošeno, bila dugo kiša
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Tvoje performanse su nestvarne. Da za 8 sati ti pokosiš 7000 m2 i to 1m visoku travu i još sa flaksom i sa samo šest rezervoara? Ja traktorom kosim toliko veliku površinu i sa upola manjom travom i minimalno 7 sati bez pauze
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
upravu si,pretero sam, vočnjak je površine
120 x 15 m, a šumica 50 x 80 m , to bi bilo oko 5800 m2, ilii...
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
damirko@ koji si to flax uzeo, može li link?
josipjug@ ne razumem, uzeo 535rxt, koristio glavu T35, istopila se plastika !! doplatio si za T35X ili si kupio novu glavu T35X ?
bane1978@ da te dugo služi, ova plastika ispod svećice, guma li je ili plastika, kod 535RXT toga nema i na nlepnici piše professional.
Zna li neko u čemu je razlika između 535RXT i 535RJ, osim u ručkama?
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
nemam link, uzeo sam u poljoprivrednoj trgovini agronom, flaks na kolutu, ima ih više debljina, cijena je 50 kn po kolutu, ja koristim flaks 3 mm, ako baš nema onda 2,7 ne tanji jer mi se brzo potroši
glava T 35 dolazi sa trimerom, doplatio sam za T 35 X 80 kn, da wipsterov flaks mi se non-stop lijepio, a kada sam stavio ovaj drugi flaks, potrošio ga je, tj. iskidao u trenu, prvo sam pomislio da je loš kvalitet flaksa, a onda sam primjetio da mi ga kida na prazno, tj. pod gasom a da ni travu nisam dodirnio, u trgovini mi je serviser pogledao glavu i pokazao mi je gdje se topi, ispod plave kape neki urezani držači koji drže tu kapu kao zaštita za feder, i ponudio drugu T 35 bez doplate, ili ovu T 35 X sa doplatom od oko 80 kn,
razlika bi trebala biti samo u ručkama i naramenicama koje dobiješ uz trimer
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
upravu si,pretero sam, vočnjak je površine
120 x 15 m, a šumica 50 x 80 m , to bi bilo oko 5800 m2, ilii...

Pa ti si skoro pa kao Supermen, samo da još malo smanjiš površinu !
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Hvala svima na lijepim željama.ne sumljam da će biti dobar stroj iako mi je to prva husqvarna u životu,imao sam do sada alpinu,preko 20god,ako me ova toliko posluži ja zadovoljan
Ja sam odmah u startu zamijenio glavu i umjesto t 35 uzeo sam u trgovini t 45 x
Razlika između 535 rj i 535rxt je kako je kolega napisao u ručkama,u remenima i normalno u težini
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Pozdrav svima,
Ja sam ove godine kupio STIGA trimer656 dx sa 1,7 kw sa njim pokosio oko 3000 m2 što šikare što guste trave kombinacija nož, flax.
za sad zadovoljan uloženo dobijeno, vrijeme će pokazati jel kvaliteta švedska kako piše.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Tvoje performanse su nestvarne. Da za 8 sati ti pokosiš 7000 m2 i to 1m visoku travu i još sa flaksom i sa samo šest rezervoara? Ja traktorom kosim toliko veliku površinu i sa upola manjom travom i minimalno 7 sati bez pauze
Imate pravo, i ja sa kultivatorom 14 ks bi trebao 10-setak sati za tu površinu. Ne razumijem kako to ljudima uspijeva sa trimerom.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Nije svakom isto, ni teren ni uvjeti. Ja 4 ha pokosim za manje od 6 sati s traktorom i 160cm kosilicom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Uspijeva tako da uopće ne znaju koja je stvarna površina, ili pak ne znaju je izračunati, ili jednostavno im pobjegne jedna nula više.

Npr. Gorki je pokosio 3000 m2 (dobro nije naveo u kojem vremenu), ali to je žurnada i pol.
 

Najnoviji postovi

Na vrh