• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
Nakon nekoliko "low cost" trimera koji su se doslovno raspali nakon jedne sezone košenja i uz koje sam izgubio sate i sate popravaka i nerviranja, kupnja trimera 535RXT te njegovo korištenje predstavalja pravo zadovoljstvo! Ovaj trimer koristim već drugu sezonu i jedino što na njemu moram dodatno napraviti je nasuti gorivo i namotati flaks :). Uređaj je snažan i pouzdan tako da površine od otprilike 1000m2 sa travom visokom do koljena, pokosim za najviše dvadesetak minuta. Uređaj vrijedi svaku kunu koju sam za njega dao i toplo preporučam ne samo profesionalcima nego upravo i "amaterima" kao što sam ja jer uvelike olakšava posao a održavanje tog uređaja je vrlo jednostavno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Mislim da bez sat i po dva nema price na 1000 kvadrata,ako se radi kako treba!Pogotovo sa najlonom.....Kazem,ne znam,mozda ja ne radim kako treba,al kad bi tuko(ja)dulum za 20 minuta to bi bilo vrh vrhova!Jeb ga malo mi to puno,kako god okrenem!Volio bi cuti druga iskustva!Evo ja sam danas 500 kvadrata radio dva i po sata!Pola silk,pola kruti noz.....
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
2 sata 1000 m2 je odličan rezultat sa flaksom. A i za taj podvig trava treba biti dosta pitoma i ne previsoka. Nožem ide brže ali nije jednako dobro pokošeno.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Ovo što piše dotični lik da je pokosio 7000 m2 u 4 sata, a sada 1000 m2 u 20 min. Nema ama baš nikakve veze sa trimerima (pa kakvi god bili), nema nikakve veze sa procjenom pokošene površine, a isto tako nema veze sa utrošenim vremenom za odrađivanje posla!
Moglo bi se reći da to spada u rubriku "vjerovali ili ne"!
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
dotični lik je samo kopirao i prenio izjavu od g. Zvonka, a g. mrgud ili ne zna pročitati post koji mu ne odgovara, ili zaboravi što pročita pa krivo prepiše, ako je tako radio i u školi, dobro je, no još mi nitko nije odgovorio koja je to površina na dimenzije koje sam dao
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Održavam jednoj starijoj gospođi okućnicu od nekih 700 kvadrata, košnja je sa trimerom i najlonom. Sa točenjem goriva i namatanjem niti treba mi 2.5 sata. Trimer je snage 2 ks. Ova priča od 1000 kvadrata za 20 min je bajka. Ili netko ne zna šta je 1000 kvadrata ili mu sat ne ide dobro.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Silk,najlonska nit...I ja usluzno radim okolo i naokolo i kad pogledam livadu od duluma smuci mi se lagano!Ipak mislim da se covjek malo zajebavao sa nama,cjelokupno,sa tih 20 minuta,a jos ako je napisao 7 duluma za 4 sata,onda se malo pogubio u percepciji😀Kako nije 7 za 140 minuta,ili ti dva sata i 20 minuta hihihih
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Da na nit mislim.
Radim sa trimerom preko 20 godina, većinom sebi, tu i tamo nekome nešto odradim. Susretao sam se sa svime i svačime, ali da pokosiš 1000 kvadrata za 20 min. to još nisam uspio.
Sa traktorom da, to ide.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Kaže matematika,
1000 m2 za 20 minuta = 3000 m2 na sat x 8 sati = 24000 m2 na dan = 12 pari na dan =2.4 hektara na dan.
Miško (brgud), pa ti pričaj. Vero bi ga se splatilo uzeti na žunadu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Ja, vero bi, ali tajsti ne zna ča je žurnada !
A još manje zna ča znači "na žurnadu" !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Na žurnadu... Na nadnicu (ili dnevnicu), pretpostavljam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pa mora postojati opisni prijevod, ako već ne postoji riječ...?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Koristi se kao mjerna jedinica (u lokalnom Istarskom okruženju).
- 1 žurnada = dva miljara metri ( 1 žurnada = 2000 m2)
- 1 žurnada i pol = tri miljara metri ( 1,5 žurnada = 3000 m2)
- 2 žurnade i pol = pet miljari metri ( 2,5 žurnada = 5000 m2)
- 5 žurnad = 1 hektar ( 5 žurnad = 10000 m2)
 

Najnoviji postovi

Na vrh