• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Moralo bi biti i kod vas u HR....Pogledaj ako neko zastupa Villager,tu mora biti i Oregon paleta proizvoda......spage,ulja,masti,nozevi za trimere,glave za silk,silk,nozevi za kosilice,lanci za pile,turpije,vodilice lanaca,rukavice.....ima bas dobar asortiman i kvalitetan
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Tocsam ganjao da kupim,ali na ebay puno para!Jeli to isto Oregon?Koliko je to eura,oko 15-20??
Joj kad bi ga mogao meni kako poslati......
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dugo sam odgađal kupnju trimera. Pošto ne trebam za veće površine, nego samo za oko voćaka (red veličine je 200-tinjak voćaka) kaj ostane iza malčiranja, razmišljam o kupnji aku trimera (da mi ne brunda kraj vuha). U ponudi ima različitih modela. Zanimaju me samo oni do 1200 kn, a poželjnije i jeftiniji ako bi s njim mogel odraditi taj posel. Ne u jednom komadu, dovoljno mi je kositi 1-1,5 vuru.
Bez previše traženja na netu sam naletel na:
i

Nemam nikakvog iskustva s trimerima i svaki komentar je dobrodošel.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ovaj prvi je smiješan za te poslove , a ni ovaj drugi mi ne uliva povjerenje iako ima dvije baterije po 3 ah.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala obojici. :ppozdrav:

Savo,
misliš da s baterijom 18V i 3Ah ne može isporučiti dovoljno snage ili je vrijeme korištenja pod opterećenjem, s jednom baterijom puno manje od 30 min? Za vrtnju bez opterećenja, daju podatak od 80 min za bateriju od 3 Ah, ili sam ja nekaj krivo protumačil. Znači da u leru vuče oko 2,3 A. Koliko potegne pod punim opterećenjem - 2x, 3x, 5x ili ...? Ako ne može pod punim opterećenjem raditi barem 25 min, onda je, po mojem skromnom mišljenju, bolje da ih niti ne rade.

 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Nmg vkerovati da od 1.5 ah može da radi 55 min... Jos ako je motor sa cetkicama
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za jaču piše da je motor bez četkica i baterija je 3 Ah. Postoje i zamjenske baterije 4Ah ili 5,2 Ah.
Slabiji trimer se nudi i bez baterija za 360 kn. Punjač + baterija 4Ah dođe 390 kn. Sve skupa 750 kn. Slabiji ima jedan plastični nož. 20 kom dođe 60 kn. Koliko je to upotrebljivo za veću travu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Iwanho, recimo da trimer uj travi treba bar 1ks. Ako je veća trava i deblji flaks onda i dvostruko.
Kapacitet baterije od 18W 4Ah je 72Wh. Znači da u velikoj travi s tim kapacitetom može raditi 72/736=0,1h ili 6 min. Pa sad računaj...
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
200 vocaka......samo taj pojam razmotriti i sve se reklo....ja tu bez benzina ne bi nista radio!Baterija je za ispred kuce malo cackati,kakav vocnjak kakvi bakraci!Kakva tvrda trava bude oko vocki,grancice,plus nanijeta zemlja i kamencici,eventualno i kamenje, od stroja kad prodje.....nisam nekakav veliki strucnjak al na njivu se ne ide sa alatom na baterije 😃
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Bolje kupiti neki osnovni trimer poznatije marke (oleo mac, husqvarna, stihl, makita...), za oko voćaka bude uredu. Ovaj drugi einhell sa dvije baterije je kupila jedna žena kod koje ja uslužno kosim gorice, ona s njim kosi malo oko vikendice i ne mogu reči da je baš nešto, veli da baterije traju oko 1h, ali je preslab, i manju travu ne pokosi nego ju "izmuči" i trava opet ostane kakva je i bila.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Kucaj na yooutube u pretragu Dewalt XR 20v String Trimmer Review and Demonstration
Mislim da on kosta kao polu profi trumer na benzin....koliko mi se cini on odlicno zvizdi ali sto rece covjek iznad MUCI TRAVU 😃!Ne znam sta su uopste htjeli reci sa ovim videom,ali meni se cini da ne kosi travu kako bi trebalo!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Bolje kupiti neki osnovni trimer poznatije marke (oleo mac, husqvarna, stihl, makita...), za oko voćaka bude uredu. Ovaj drugi einhell sa dvije baterije je kupila jedna žena kod koje ja uslužno kosim gorice, ona s njim kosi malo oko vikendice i ne mogu reči da je baš nešto, veli da baterije traju oko 1h, ali je preslab, i manju travu ne pokosi nego ju "izmuči" i trava opet ostane kakva je i bila.
Nezna ni voćka ni trava dal je kosi kinez ili neka "poznatija marka".
Imam vilagera 1900 već više od 10 godina . I od kvarova je samo pukla jednom opruga na kvačilu i ništa više. Naravno potrošio sam nekoliko glava ali to je potrošna roba.
A naradio je se sati ohoho.

Prosle sam godine (ili pretpošle) kupio kineza AGM520 za 100e. Trerao sam ga ko budalu i baš je mnogo odradio u prošloj sezoni jer ima dvije godine garancije njega sam maksimalno koristio , ujedno da malo i pričuvam vilagera.
Čak sa na njega kupio i onaj prodezetak kao motorka za sječenje grana i orezao je oko 3-4 ha voćnjaka .
Ni sa njim nisam imao nikakvih problema.

Pošto mi se potrebe povećavaju neki dan sam kupio još jednog istog AGMa opet za 100e .

A moje potrebe su daleeeeeko veće nego 200 kvadrata godišnje za koje bi po meni bilo besmisleno davati neke velike novce za "markirani trimer" koji se opet na kraj krajeva proizvodi u kini , ili se njegovi dijelovi proizvode u kini a sklapaju negdje drugdje.

Naravno i kina ima dosta loših smećastih trimera ali ipak se može probrati nešto zadovoljavajuće.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svima najljepše zahvaljujem. :ppozdrav:
Svi ste svojim komentarima jako pripomogli da realno sagledam problem, a ZJ i dajc1 su pogodili u žicu. Dakle definitivno je premala snaga i vjerojatno premala brziva vrtnje ako zmuči travu. Odustajem od kupnje, barem zasad.

Malo pojašnjenje scarletu.
Voćaka možda nije baš 200, možda koja više od 150, ali sam namjerno zaokružil na gore. Oko svih tih voćaka i sada malčiram i (ili) kosim. Oko same voćke opkosim ručnom kosom i izčupam ako još nekaj ostane. Ako je to do sad išlo na taj način, sigurno bi išlo i s nekim slabijim trimerom. Benzinski snage 1 KS bi sigurno zadovoljil, ali ne volim njegovo brundanje.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Oprosti Savoris nisam te htio ničim uvrijediti, neka si ti zadovoljan sa svojim alatom, ja se samo vodim statistikom, to ti je isto ko kad pušač kaže za nekoga ko nije pušio i umro od raka pluća da se ne isplati prestati pušiti, istina da je netko umro bez da je pušio, ali to je jedan od 100 i starije dobi. Isto tako je veća vjerojatnost da će trimer malo poznatije marke duže i bolje raditi, čast iznimkama. Evo ti si zadovoljan s jeftinijim markama isto tako znam par ljudi koji nisu zadovoljni, kupe, malo rade, nešto se pokvari i stoji im u kutu neke garaže, a rade sa starim slabijim trimerom "bolje" marke. Velim ti stvar statistike, veća je šansa da se kupi bolji trimer markirani, nego no name.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
A ko kaze da sam uvrijeđen.
Ovo o pušačima neću ni komentarisatli .
Mnogi još moraju da shvate riječ "zadovoljava".
 
Na vrh