• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Svima najljepše zahvaljujem. :ppozdrav:
Svi ste svojim komentarima jako pripomogli da realno sagledam problem, a ZJ i dajc1 su pogodili u žicu. Dakle definitivno je premala snaga i vjerojatno premala brziva vrtnje ako zmuči travu. Odustajem od kupnje, barem zasad.

Malo pojašnjenje scarletu.
Voćaka možda nije baš 200, možda koja više od 150, ali sam namjerno zaokružil na gore. Oko svih tih voćaka i sada malčiram i (ili) kosim. Oko same voćke opkosim ručnom kosom i izčupam ako još nekaj ostane. Ako je to do sad išlo na taj način, sigurno bi išlo i s nekim slabijim trimerom. Benzinski snage 1 KS bi sigurno zadovoljil, ali ne volim njegovo brundanje.
Ima moj tast jedan na baterije i to ne vredi dve pare, ono je jedino da se deca igraju sa njime jer stane čim vidi travu
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Svako ima svoje potrebe. Evo lično ja imam trimer marke emix, vjerujem da ga kod vas nema. Dakle sto bi rekli forumaši KINEZ... Ali ja to ne gledam sa te strane. Ja taj trimer imam evo skoro 10 godine. Ne radim za pare s njim, ali taj trimer je do sad potrosio dvije glave, svjecica nije mijenjana, filter zraka takodje. Kazu za vecinu kineskih da potrosi jedan rezervar, ugasis ga, posle nece da upali. Ja npr potrosim jedan (dbr znate koliko staje u njihove rez.dakle duplo vise nego u npr jednu dzonsericu koju mi ima stric) naspem drugi povicem kurblu trimer lagamo pali i nastavim kosit, treci rez nisam nikad sipao jer nisam imao snage da radim. Potrosnja mu je takodje dobra. Treba shvatiti da ni te renomirane marke nisu sto su bile. Ponavljam, ne kosim za novac, ali sa njim svake godine pokosim masu imanja, i raskrcim dosta plotova, zivice, pajasena s trokrakim nozem. U potpunosti sam zadovoljan. Drugo, jedan ukak mi ima viladzerov, kupljen prije pet godina, top ga sluzi, drugi ujak ima ziperov radi kao singerica (takodje, jedan ziperov mu je zastekao, vratio ga dobio novi) brat od strica isto ima ziper , taj nema sto nije radio s njim, eto ga jos uvijek ziv. Necu pricati o MTD trimerima kojih sad ima za 140e dvije god garancije... Isto tako znate da i sege i trimeri pozmatih marki se oštete a da ga niste upalili dva tri puta.Zaključak, niko ne kaze da su gore navedeni bolji od Štila, Husvarne... ali zasto bih ja, ili iwanho davali 400-500e za trimer ako ne namjeravamo da se prof bavimo košenjem, a mozemo za 150e kupiti trimer za svoj posao plus dvije tri god garancije 😊 on ce za vrijeme garancije da oduzi novac koji si dao za njega.Takodje želim naglasiti da ko umije da cuva i odrzava alat on ce i da traje, koje god marke bio.

Nadam se da nisam bio dosadan, samo sam iz iznio svoje mišljenje 😊
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
U glavu 😃Ja izbjegavam preporucivanje necega nekome......Ko ima koliko para toliko ce se i pruziti,uvijek bilo!Ja sam zapoceo rad sa jeftinim spravama,a zavrsio sa profesionalnim!Obe su radile isti posao,pisao sam i o tome!Ipak je malo i do srece,jbwi ga kupis auto od 30 000e pa se zna desiti neki umfal fabricki,tako je isa masinama i jeftinima i skupima!Pogotovo masinama ove namjene gdje je i veliko pitanje rukovanja samim uredjajem i odrzavanjem!!Mada ne trebabsporiti dugotrajnost skupih uredjaja!Sto rece covjek iznad ne zaradjuje s njim dovoljan mu je,kraj price
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Mi od trimera napravili svemirsku tehnologiju, kinezi koliko sam upućen otkupe licencu od starijih modela promjene ime i prodaju. Poznate marke troše mnogo novaca za razvoj i markenting i zato moraju da drze cijenu.
Ako Kina leti u svemir naravo da zna i trimer napraviti.
sad imamo ponude kakve želimo ko šta želi može kupiti.

Super Powered Safety Disc jel itko radio sa ovim alatom?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Uf da ti kazem ovaj video sa kinezom,japancem,obecava.....mnogo mocno izgleda kako radi!Nisam nekakav pristalica tih ljudskih ideja za trimer osim klasike ali ovo mi se cini malo drugacije.......Granicnik odozdo,granicnik sa strane....moglo bi biti funkcionalno!
Nema ga na ebay,cudno....ako provali neko gdje ima kupiti neka javi!

 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
i ja sam ga tražio ali nigdje nema mislim da je čak za leđne trimere namjenjen ali volio bih ga nabaviti. Ovo je ujedinilo sigurnost flaxa i lakoću košenja nožem.
za ovu stvar ne treba jak trimer a potpuno sigurno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Joj nešto nisam pristalica ovih teških rotirajućih dijelova.
Čak i obični trokraki nož stavjam samo u krajnjoj nuždi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Imam Fuxtec trimer sad će 4 godine kako sam ga kupio, plaćen 1000 kn.
Prošle godine je zaradio cca 3000 kn, radim sa niti i dosta sa onom glavom šta ima lanac na sebi. Od kvarova do sad jedino karburator koji je promijenjen odmah nakon par dana kako je kupljen. Radim sa njime i po 4 sata u komadu, stanka je jedino točenje goriva i eventualno stavljanje nove niti.
Sad razmišljam da uzmem leđni jer mislim da mi je lakše sa njime obale čistit, cijena mu je 1500 kn.
Ja extra zadovoljan sa njime.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Gorki
Pa u tome je i bit svega,treba da radi,ali činjenica je da je upravo to problem kod jeftinijih trimera,nisu to ogromni kvarovi,sitnice koje pojedu živce
Možemo generalno o trimerima,kao i o autima
Znači svaki auto ima volan 4 kotača.i prveze nas od točke A do točke B,e sad je upitno,kakvom sigurnošću,udobnošću i brzinom
Tako je i kod trimera,kvaltetniji trimeri su često i 1-2 kg lakši od jeftinijih.imaju antivib,općenito su tiši i sa manje vibracija,i puno duže traju i obrnuto
Svako si uzme ono šta smatra da je njemu najbolje,a kasnije uvidi da li je to bila dobra odluka,zato postoji tržište za jedne i druge
 

Vilim6797

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
14
Zanima me kupnja trimera do nekih maxx 4000 kuna. Obavljao bi poslove čišćenja kanala amorfe i ostalog,voćnjaka u redu gdje nije dostupno traktoru i održavanje mlade šume pa ako netko može preporučiti neki trimer?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ja sam osobno uzeo husqvarnu,ali 4000 kn mu je malo za huskya,kawasaki je malo teži u istoj snazi,ali je ok trimer,imamo ga na poslu
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
690
Zanima me kupnja trimera do nekih maxx 4000 kuna. Obavljao bi poslove čišćenja kanala amorfe i ostalog,voćnjaka u redu gdje nije dostupno traktoru i održavanje mlade šume pa ako netko može preporučiti neki trimer?



Vidi u par trgovina za koliko možeš dobit ovaj trimer, ukoliko dobiješ neki popust za gotovinu, i imaš koju kunu više od 4000 kn ovo je sigurno dobra stvar.

Ili stihl FS120. FS 120

Uzmi što jači stroj :), samo pazi da ti nije pretežak.
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
IMAG0123.jpg IMAG0122.jpg
Plaćen 4702kn, za gotovinu.535 RXT
Odličan stroj po snazi a i udobnost u radu. Koje ulje mi preporučujute razradio sam ga sa husqwarna LS+ neznam da ostanem na tom ulju ili bi bolje bilo XP?
 

Najnoviji postovi

Na vrh