• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mogu, al neda mi se, kupil bum novo. 😊
I ovo mi je vrijeme uzelo kaj sam raskapal.
@MUHA i meni je čudno bilo da nemaju.
Možda i sutra nekaj zmislim ak bu kipa padala, jer imam posla sa drvima puno.
 

MaliBraco

Novi član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
5
Ekipa trebam vase misljenje, moram kupit trimer, odluka je pala na Stihl, e sad kojeg izabrati je pitanje.
Do sada sam koristio: FS 360 C-EM i FS 450. FS 450 mi se pokazao boljji, ali mene kopka isplati li se uzeti FR 450 iako je malo skuplji i tezi.

FR serija jenavodno idealna za nepristupacne terene, kod mene nije teren nepristupacan nego ravan ali OK, kontam ako tata bude tu i tamo radio s njim mozda ce mu biti lakse i udobnije raditi sa manjom ruckom i teretom pravilno rasporedenim na ledima... Jedino sto me brine je ova sajla, koja bi mogla pucati zbog zakrivljenosti odnosno lomljenja.
Ima li itko ikakva istustva s FR?
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
moja Makita EM2600U se vratila iz servisa popravljena, ovako, strgao se/sam starter, pukla opruga u starteru, uzmem garantni i spremam se nazvati servis radi li za vrijeme korone, veselje, produžena garancija 3g. istekla 25.03, kvar se desio 18.04, odem u servis 24.04 i onak skrušeno sa glavom među nogama kažem da mi se flakserica potrgala 21.03 još u vrijeme garancije, nisam mogao u servis radi više sile u obliku korone, skužili da muljam i pokušavam iskoristiti koronu , kažu da nema potrebe za muljanjem jer će pokušati izaći u susret u najboljoj namjeri, ostavite i garantni list i flaksericu nazvat ćemo japance kažu u servisu, jučer 5.5. zovu iz servisa da je flakserica popravljena i trošak je pod garancijom, promijenjen starter+napravljen servis cjelokupnog stroja (kažu trebao je jer se zbog toga strgal starter-nešto zaglavilo a ja ko sivonja povukao), dođem doma i nalijem friško složenu mješavinu, flakserica upalila pod čokom na prvi trzaj, spustim čok i nastavim sa radom, potrošila je 3 rezervara goriva, sa pauzom gašenja/mirovanja samo za trenutak tankanja i svaki put upalila na pola trzaja, bolje nego kad je bila gajnci nova,nakon obavljenog posla otišla na zasluženi odmor u šupu, dakle svaka pohvala TENA-G Ljudevita Posavskog 23, SESVETE Makita servis na pruženoj cjelokupnoj usluzi, moja preporuka
hail.gif
, na flakserici pod garancijom promijenjena gumica crijeva na rezervoaru na kraju prve godine rada (ukrutila se pa je gorivo pod nagibom kapalo iz tanka), kvačilo+osovina pogona (proklizio kardan) na kraju druge godine rada, veliki servis i zamjena startera na kraju treće godine rada/garancije, flakserica plačena cca. 1600 kuna, dakle po godini garancije zeru više od 500 kuna, pohabala tri original glave za flaks, naradila se fakat puno jako puno, koliko će sad izdržati van garantnog roka a da se isplati popravak-nadam se dugo i jeftino, uglavnom ja sam jako zadovoljan sa MAKITA EM 2600U i kao strojem i sa servisnom podrškom od strane TENA-G Ljudevita Posavskog 23, SESVETE Makita servis
thumbs.gif


ovo nije reklama ni u kojem obliku već moje osobno iskustvo sa strojem i ovlaštenim servisom
mig.gif
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
@MaliBraco profesionalno koristimo u poslu i imamo 2 fr450 i ne puca to cesto to je stvarno izuzetak...ako normalno radis s njime neboj se toga previse.
Ugodniji za dugotrajniji rad ali pitanje je da li ti treba takav
 

MaliBraco

Novi član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
5
Hvala stippa na odgovoru! Ja sam bio zadovoljan s FS 450, ali tata kaze da mu jeon potežak, njemu je 65 godina i nije bas fizicki građen ko Branko Cikatić, pa mislim da će njemu FR bolje odgovarat.
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Mislim da bi trebalo otvoriti posebnu temu jeftini trimeri. Toliko je u zadnje vrijeme poplava jeftinih trimera da se čak i ja pitam koji sam vlasnik Husqija 535rxt da li sam trebao dati pet puta više. Inače sam sa svojim trimerom prezadovoljan. Ali ono, da li sam mogao za 3000 kn dobit solidan stroj, a za preostale 2000 kn kupit svašta nešto. Kad već imaš na papiru nove trimere za 1000 kn, da ne govorim 500 kn. Inače Al- KO BC 500 mi se čini baš solidan stroj, a i nije težak.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Kako bi vi izvadili ovaj ležaj? Grijao sa 2kW pištoljem na vrući zrak, potom brenerom, ali to ako pretjeram uništit ću kučište.
Jel bi bilo dobro uništit kavez, iščupat kuglicu pa onda sa malo više mjesta pokušat to izvadit? Broj 42 sa slike. Ako ću silit radilicu van, moguće da oštetim dosjede zegera, sam dosjed semeringa 41 i ležaja 39. Nisam pametan...




 
Posljednje uređivanje:

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Isprike na duplom postu,
Trebalo je malo duže grijat kučište i malo jače lupit gumenim čekićem preko vijka zamašnjaka po radilici. Nema 2. polutke, ali je dugačak i tanak krak pa sam se bojao savijanja radilice. Zegeri pod 40 su u utoru koji se nalazi u kučištu (karter). Sve je isti komad. Nisu na radilici, što ima smisla jer na crtežu nema utora na radilici. Međutim, crtež je jedno, praksa je drugo, mogla im se potkrast pogreška. Mogli su ubacit djelomični presjek kučišta (kartera) pa nebi morao pretpostavljat.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Mišljenje?
Kad smo već kod tog trimera, evo jedna nevjerojatna slučajnost, baš jučer sam bio u pevecu i švrljam po dućanu i gledam motorne pile, a iza mene su bile flakserice i lik kupuje i raspituje se baš za taj al-ko, ali se dvoumi između tog i mtd-a. Trgovac ga nagovara na al-ko, ali trgovac je išao nazvati, ako sam dobro shvatio, majstora koji valjda popravlja flakserice, prekida razgovor i veli nikako al-ko bolje mtd, i tako sam otišao dalje i na blagajni vidim pokraj mene istog lika sa mtd flaksericom. Možda nema puno pomoči od ove priče, ali možda bar malo nekome pomogne :ppozdrav:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Komisija kupuje trimer.
Treba mu za travu do 25cm.
Površine oko 1000m2.
I ima nesto kanala.
Izbor je
Stihl FS 120.. FS 55 ili 56...
Husqvarna 128r ili 232r
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
svako ima različita mišljenja i potrebe.
Ja sam imao jeftin trimer marke Lux 25 ccm bio sam zadovoljan sa njime dok nisam kupio Stiga sbc 656 dx onda se vidi razlika u svemu.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Komisija kupuje trimer.
Treba mu za travu do 25cm.
Površine oko 1000m2.
I ima nesto kanala.
Izbor je
Stihl FS 120.. FS 55 ili 56...
Husqvarna 128r ili 232r

Ako se gleda kao investicija na duže staze, FS120 ili H135R, a zavisi od cene ako je blizu FS350.

Zanima me, da li je neko na H535RXT stavljao nož za drobljenje?
Ono što me muči.... Sthil takav nož ima u ponudi i namenjen je za FS350 koji je pandan H535RXT po snazi, sdruge strane Husqvarna tako nešto nema u ponudi.
Zanimam me da li uopšte valja da se takav nož stavlja na H535RXT i kako se ponaša u radu i koji takav nož uzeti. Pretpostavljam da ne odgovara Sthil-ov?!
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ja 90% posla obavljam sa tim nozem!Nw znam promjer rupe za gusqvarna trimere,ali dovijes adapter sa 20mm na 25.4mm!Nw vidim razloga zasto ne bi valjalo!Stavljam ga i na Stihl i na Villager!Travu rjesava bolje od najlona i nizu,a pogotovo visoku,tanje siblje lomi,sijece i mrvi kao lud,do 2-3cm,a za kupinu mu jednostavno nema ravnog!Ko ga je smislio i pustio u upotrebu treba ga nagraditi 😃Samo pazi da ga ne deknes u nesto tvrdo pod velikim obrtajem....
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Ako se gleda kao investicija na duže staze, FS120 ili H135R, a zavisi od cene ako je blizu FS350.

Zanima me, da li je neko na H535RXT stavljao nož za drobljenje?
Ono što me muči.... Sthil takav nož ima u ponudi i namenjen je za FS350 koji je pandan H535RXT po snazi, sdruge strane Husqvarna tako nešto nema u ponudi.
Zanimam me da li uopšte valja da se takav nož stavlja na H535RXT i kako se ponaša u radu i koji takav nož uzeti. Pretpostavljam da ne odgovara Sthil-ov?!
Sada. Je u izbor usao i husqvarna 325.LD.
Koliko vidim na netu nema nesto puno o njemu
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Trebaju li kome dobre skare za zivicu,Jonsered??Zbavio ja,bile fabricki rastavljene,sklopio,upalile ko mina....elasto start vrlo lagan,sto me iznenadilo!Nisu upotrebljene na zivom bicu,samo usuto gorivo da upale!Bile oko 650e kad su se prodavale!
 

Prilozi

  • IMG_20200510_183838.jpg
    IMG_20200510_183838.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20200510_183620.jpg
    IMG_20200510_183620.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20200510_183453.jpg
    IMG_20200510_183453.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 33
Na vrh