• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@brgud,​

30 ml, odnosno 3%. Po meni, jedan takav tank ne bi smjel prouzročiti neke probleme.
Greške se događaju. Znam čovjeka koji je u rezervoar goriva nasipal lancol. Osim kaj je pila stala nije se niš dogodilo. Nakon pražnjenja i čišćenja, dalje normalno radi.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Mislim da ne leži problem u površini, već u pouzdanosti stroja. Bolje kupit nešto manje od provjerene marke, nego nešto jače ali upitne kvalitete.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Sve stoji, osim sto cijena fs 120 je 3200kn kao i 525 (sad pogledao kod ovlaštenih), pa je razlika izmedu njih i Mccullocha je 300kn (dok uzmemo u obzir dostavu s mall-a).
A Mcculloch teži 7.3kg, bez rezne opreme, a vidim da ima i tank od 1l...pa dodjemo na kilazu od preko 9kg...ko voli nek izvoli. Ja kosim 5500m2 trimerom 5-6puta godišnje. Uz još par vinograda i voćnjaka sa strane. Kosim sa fs 360 cm (uz njega koristim fs 75, fs 36 za oko trsova i vockica jer tam gdje 360 oplete s 2,7 ili 3.0 vockice nema). I on mi je pretezak, pa nedavno kupio fs 94 rc-e. Tu sam se preporodio. Tezina 4.6, a snaga na papiru i ona koju u radu pokazuje su nebo i zemlja. U tom rangu tezine, snage je i 525. Nju bi i kupio da nije uletila 94 za 3600 jer su krenule akcije.
Vjerujem da bi vrcina ljudi uzela prije 120 ili 525 koji su provjereni strojevi, pogotovo po tim cijenama. A snaga trimera je ionako relativna ako ga nemreš zbog tezine vlec po bregu 😀
Kome treba jači trimer ovaj Mcculloch je definitivno best buy, jer Husqvarna je vlasnik Mccullocha ( kao i Partnera, Jonsereda, Poulana ) . Husqvarna 543 košta preko 4000 kn, a ovaj Mcculloch ako ja imam točne informacije je zapravo stariji model 143. Jedina mana je što je garancija samo godinu dana za razliku od huskvarnine dvije godine.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Trimer husqvarna 535 rj
Tati je bio pao i puklo je kućište filtera zraka ,to sam zamijenio i složio nazad ,e sad je problem kod prvog paljenja najrađe mi baci gorivo u filter zraka i dok ne skinem poklopac filtera zraka skoro ga je nemoguće upalit,kad pumpam gorivo sa pumpicom bac mi kroz karburator direktno gorivo u filter zaraka.Pretpostavljam da sam sve složio kako je bilo,ili možda nisam?
Da li je bitno kod gumica na pumpici koja ide u koji pipak,pretpostavljam da nije,ili možda je?
Inače kad upali radi ko "singerica",a i trimer je skoro nov...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Pumpica bi trebal imati nepovratne ventile, pa je smjer važan.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Mislim da pumpica to nema nego da se to nalazi na kraju gumica koja se moči u rezervoaru,nisam siguran za ovaj trimer,ali stari znam da je tako imao...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pogledaj ispod pumpice, možda su tam ventiliči.
Ali ti ventiliči ionak nemaju veze. Da je krivo spojeno pumpal bi zrak iz fergazera u rezervar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Neznam koji je smjer špricanja tvornički zamišljen. Obično je to prema cilindru. Zakaj kod tebe šprica u filter neznam.
Gledaj prema kam je diza okrenuta i da putem ne pusta gde, da nije kakav kanal ostečen...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Stigla mala 525 rjx. Isprobana, jaka a lagana, nisam promašio sa izborom nadam se. Za oko sadnica je idealna...
 

Prilozi

  • IMG_20210503_152452.jpg
    IMG_20210503_152452.jpg
    121.4 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20210503_152638.jpg
    IMG_20210503_152638.jpg
    63 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20210503_145913.jpg
    IMG_20210503_145913.jpg
    113.7 KB · Pregleda: 29
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kak sam rekel odavno i tvrdim i kunem se da je husqvarna minimalno 10 svijetlosnih godina ispred štila, ako ne i više. Jednostavno štil živi od stare slave i to niko nemre sporiti.
Ali da je kramp je, pol motora raskopat za kaj, za niš skoro, jučer punica kosi i više nebi napumpal benzin da si Bog Isus.
Pa je lutrija kaj ja ne volim štil pa sam malo sklepal i sve raskopal i počistil da dela još jedan cajt.

Pumpaš a sve na suho dela. 😾🙊🙉
👇





















I pali konačno🤭⛽
👇🏁
 
Posljednje uređivanje:

Ante2

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
161

@brgud,​

30 ml, odnosno 3%. Po meni, jedan takav tank ne bi smjel prouzročiti neke probleme.
Greške se događaju. Znam čovjeka koji je u rezervoar goriva nasipal lancol. Osim kaj je pila stala nije se niš dogodilo. Nakon pražnjenja i čišćenja, dalje normalno radi.
Dao na servis ispada problem bio sta sam radio mjesavinu u plasticnim bocama izgleda da benzin nagriza plastiku topi kako vec i zacepilo filter goriva karburator... mebrane mjenjanje itd.. Pokazao covjek na servisu kako izgleda karburator od trimera kojeg je nagrizlo gorivo koje je stajalo u njemu tokom zime i tako par god.
Kod mene se uvjek zna desit da napravim mjesavinu recimo u nekoj boci sto pronadem a zna bit nesto masnija je da operem al uvjek eto izgleda nesto ostane al dobro to mi je lekcija za ubuduce samo iz staklenke i gorovio ne starije od 10 dana..
 
Na vrh