• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala @bane1978. :ppozdrav:
Moj mališan (fs 38) ima samo 0,9 KS (0,65 kW). Sad je unutra zeleni 2 mm, a kupil sam još po jedan manji paket 2 i 2,4 mm. Isprobal bum kak bu išlo s 2,4 kad potrošim ovog koji je sad unutra, a možda i prije ak bum imal kaj grubljega za flaksat.
Ako ima 2 mm sa špagom u sredini, taj bi vjerojatno bil za mene najbolji. Videl sam na videu (link od MUHE za ravnjanje radilice od kosilice) da postoje i neke specijalne vrste. No koliko su moje potrebe, svaki bu oddelal. ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
na ovu glavu koju je MUHA kupil se jako jednostavno stavlja novi flaks. Čak i meni koji do sad nisam imal kontakta s trimerima.
Neznam jel ima jednostavnije postavljanje od ovog.
Za one koji prvi put nekaj nekam napeljavaju ovdje je doskočeno problemu. Ko od dve jednu nemre ubosti ovde tu tri
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Imam husqv 323rj. Prođe pol tanka od paljenja i kao da gubi snagu. Ali , što je i gore gasi se,
e sad primjećujem da kad se ugasi pumpica za gorivo bude prazna, samo zrak unutra. Ima tko ideju kakvu što bi moglo biti? Bila na skoro na generalki prošle godine,sve živo promijenio servis. Moguće možda da joj ta pumpica koje je stavljena prošle godine prevelika? Makar mi nema smisla. Nakon što se ugasi napumpam je i ide dalje ,ali evo ne znam, nema više ona tu snagu opće kao što je imala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Pumpica nema veze, ona služi samo za start. Kasnije, u radu, membrane odrađuju posao.
Možda ti je čep zaštopan, filter u rezervaru...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Probaj raditi s malo otpuštenim čepom.
Ak je zaštopan onaj filterčić na vrhu, i nemre zrak unutra, pa nema dobave goriva do rasplinjača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ako bu cep otpušten pune budu cipele benzina i postoji mogučnost požara.
Probaj cep dali dozvoljava da zrak prolazi kroz njega.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Meni se tu čini da ti je neka gumica napuknuta i tu ti vuče zrak,ali ako su nove zamijenjene zaboravi na ovaj post
 

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Probati ću sutra malo puhnuti u njega lol.
Mogu probati odraditi nešto s malo otpuštenim pa da vidimo.
Takav problem sam i ja imao. Kad se flakserica počela gušit, otvorio sam čep rezervoara i onda je došla k sebi. Riješio sam to tako da sam borerom 2mm očistio rupicu na sredini čepa i problem riješen.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Dali zna tko kolika je cijena za karburator od stihl fs 350?
Gledao sam nesto po internetu 220 do 300kn al pise kina na pojedinim stranicama, mene intersira orginal.. U servisu su mi rekli 400kn...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Većina trimera danas koristi Zama rasplinjače. To je kineska firma.
A zakaj misliš da Stihl ne koristi kineske dijelove?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Zašto cijeli karburator? I da Zj je u pravu. Nije samo Zama Kineska.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Meni se tu čini da ti je neka gumica napuknuta i tu ti vuče zrak,ali ako su nove zamijenjene zaboravi na ovaj post
A može biti da i nova nije dobra.

Evo danas sam radio 4 sata u komadu, svakih 10-15 minuta u radu otvorio čep rezervoara i ni jedanput nije krepala sama od sebe. Onda po tome mora da je čep kako ste rekli svi.
Takav problem sam i ja imao. Kad se flakserica počela gušit, otvorio sam čep rezervoara i onda je došla k sebi. Riješio sam to tako da sam borerom 2mm očistio rupicu na sredini čepa i problem riješen.

S koje strane si ga razbušio tj, počistio. Moj ovak izgleda;
cep husqv.jpg cep husqv 2.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nemoj razbušivat, jer tu je nepovratni ventil (da zrak može ulaziti, a benzin nemre van).
Probaj ispuhati ove rupice.
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Možda se da razdvojit ovaj unutarnji crni dio pa pogledam sutra. Pretpostavljam dobro da su ove 4 s gornje strane zaštopane?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Potopiti čep u benzin (oprati ga) i ispuhati.
Na motornoj pili sam imao problema, i bilo je dovoljno samo oprati čep u benzinu. Sitna prašina začepi ulaz.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Moje iskustvo što se tiče flaksa je sa whisper 2.7, 3.0 i Stihl četvr. 2.7.
whisper 3.0 je odlična za teže radove, za rad oko ograde, betona zemlje, kamenja... teže se kida i traje, Sthil četvrt. 2.7 nekako mi se čini da je izbalansirana između ove dve pomenute. jača je od whisper 2.7 a nešto slabija od whisper 3.0 a bolje se vrti.

Zanima me sledeće, da li je neko koristio kao ja ove pomenute flaksove a da je koristio uporedo sa njima i ove nove Husqvarnine: Whisper Twist i/ili Core Cut? Zanima me kakav je utisak.
 
Na vrh