• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Trimić

Novi član
Tu od
18 Svi 2021
Poruka
3
A sta Villager u tom opisu predstavlja??Ja sam imao BC 2700 i prodao,ali ne iz razloga sto je nesto los ili nesto drugo.....Ako te zanima hoce li on to moci odradjivati,sto si naveo,ne sikiraj se...jednostavno trimer je zvijer😀I preporuka da kupis veliki trokraki noz,kao za Stihl 300mm,puno bolje siba!Ima zamjenski TecoMec za Stihl 10e,samo prosiris rupu na 25.4mm!!Jedina moja zamjerka je tezina,ali boze moj,bitno je da radi posao!!!
Super, hvala na informacijama. Gledao sam trokraki nož proizvođača Oregon (debljine 4 mm). Mnogi ljudi hvale ove noževe, sada jedino što ne znam je hoće li stati
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Super, hvala na informacijama. Gledao sam trokraki nož proizvođača Oregon (debljine 4 mm). Mnogi ljudi hvale ove noževe, sada jedino što ne znam je hoće li stati
Oregon pravi sve nozeve sa rupom 25.4mm,koliko je i na tvom Villageru!Samo ti kazem da kupis veci,300mm,on radi posao duplo bolje od onog malog trokrakog sto dodje uz trimer,ili bilo kojeg drugog trokrakog te duzine!!Ja sam sebi uzeo veliki i prosirio rupu na 25.4 mm !!

Nekako mi je van pameti da trimer radi pod punim gasom non stop,i kad treba i kad ne treba!Slazem se sa svim,ali n3ces ga pustiti da stane totalno pa ga nanovo pokretati,koliko mu treba toliko mu dajes,po potrebi....kao motorka,kad je izvadis iz drveta ne drzis pun gas dok ne pocne pobovo rezati 😀
 

Trimić

Novi član
Tu od
18 Svi 2021
Poruka
3
@scarlet na ovog sam ja mislio

 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
@scarlet na ovog sam ja mislio

To je dobar noz.....samo trazi silu i umijece!Ja sam takvih oregonovih,ali dvokrakih poderao jedno 10 sigurno....ponavljam,nekad sam napisao,da za trimer nije napravljeno nista bolje od tog dvokrakog noza Oregonovog!!Taj trokraki je dobar,ali trazi vecu rotaciju,tj veci broj obrtaja!Ja sa ovim kosim i travu i sve moguce i jos me nije izdao😉😉Cak me iznova odusevljava sve vise i vise!!

Vofo iz mog iskustva najlon je samo za nizu mekani travu,ako ne zelis da bezveze teoais gorivo i patis masinu,a i sebe!Za svu vecu travu tvrdi noz zakon!!I brzi i ekonomicniji,samo ispraksati i udri!!
 
  • Like
Reactions: ZJ

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Noževi su za sitno žbunje a za travu najbolja nit
Nož je bolji za visoku travu a pogotovo za ljetnu međurednu košnju u vocnjaku di onda taj otkos duže ostaje kao malč koji zasjenjuje tlo i tako ljeti sprijecava isušivanje tla a tako i usporava porast nove trave.
Flaks sve samelje pa je taj ucinak puno kraci.
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Što se tiče HUSQWARNE 555 RXT kosio sam sa njome i mogu reći da je sposoban stroj, kosio travu do zubi skoro samo gas i maži, nisam puno je koristio samo koji sat dosta je težak no udoban za rad što se tiče vibracija i ima odlične naramenice. Al kolika je potrošnja neznam nisam potrošio pola rezervara. Imam 535 RXT i mogu reći da su husqwarna trimeri ako je suditi po mojem dobri strojevi samo njihovo ulje koristim nema ništa dima a nestajem dok nepotrošim rezervar.
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Stihl je puno skuplji a Husqwarna sa 3,8ks je dovoljno snažna za čuda pokositi a i nema elektronski karburator pa je jeftiniji popravak i zna ga svaki pošten serviser srediti dok na ovome ništa bez računala,, a i teži je stihl mislim pa treba to držati na ramenima.

Sad vidim da su iste jačine a stihl teži u kilogramima a i u skoro 300 eura većoj cijeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,268
Idem doma sad iz toplica doma i vidim nekaj a ni sam neznam kaj vidim, al ja bi prije dal kozi da mi popase dvorište nek stim kosil🤭

Trimer za ljenčine?
 

danpoz

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
39
Moj sused si je to kupil jer ima nepokretnu ruku. Probal je kosit, al se brzo vrnul na obični trimer. Nije neka sreća.
 
Na vrh