• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Danas sam fino se oprostio od mog Stihla fs 120... Razletio se klipic sam tak...vjerno je sluzio 10 -11 godina. Nemam primjedbe nikake. Uvjek sipo ili stihl ultra ulje ili husqvarna xp ili ramdino. Jucer odem u trgovinu i nema zelenog,kaze pajdo uzmi klasicno stilovo ulje, ja uzmem i et nakon 3-4 naljevka ode...nije sigurno od ulja al et tak se poklopilo 😆
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Ako si ga držao na max okretajima onda si možda i trebao uzeti sintetsko ulje. Ja u svoju 535 rxt stavljam sithlovo crveno, rijetko kad je na punom gasu tako da će se prije začepiti nego klip raspasti. Ali kao što si rekao nakon 10 tak godina normalno je da se i pojavi neki veći kvar tako da tu i ulje više ne igra veću ulogu.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Ma uvjek je radio do kraja. Znao sam i sam daj pitanje dana kad ce se to dogoditi. Nevjerojatno koliko je dugo uopce trajao. Sto kod mene a bome i drugima sam posudivao ga. Da mi da zena bi ga na zid objesio 😆
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Tu 120 svi hvale tako da je nju stvarno teško polomit. Ja za svoje poslove ne koristim maksimalne mogućnosti svoje 535 rxt tako da sam mogao slobodno uzeti i neku slabije. Ali lagana je i ima AV tako da gušt s njom raditi.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Informacije radi... Ako nekome treba... 240m faksa HUSQVARNA wisper u TA je 170kn...donedavno bila 250kn... Što po metru ispadne jeftiniji od nekih no name marki... Slučajno danas ušao u TA i iznenadio se da više ne drže ništa od Husqvarne, servis za husqvarnu još imaju...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ne budemo se tako spominjali, ja sam doživotni kupac te marke. Samo da mi se obogatit, kupovao bi razne kosilice i za izložbu. P.s. Ako ćemo o nekoj marki, mislim da se o zetoru ima puno za reć u zadnje vrijeme.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Inače, kad smo kod husqvarne... Od kad sam kupio husqvarna 372xp, pred godinu dana, pratim cijene iste... Najprije bila 7000kn,onda u proljeće 7300kn,a sad gledam da je cijena 7790kn... Vidim da su i cijene ostalih strojeva dosta porasle... Nije da su sad toliko jeftiniji od konkurencije... Mozda je to razlog...
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Mislim da je razlog poskupljenje sirovina u svijetu, koliko je samo željezo poskupilo..
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kad smo kod tih"finih marki" nikad nisam želio popravljati trimere tipa "njuškalo", dok nisam morao šogoru. Je, da su fine marke lakše za baratanje,ali odnos cjene i iskorištenja je na strani onog "šrota" ta govna su toliko sposobna za košnju da nije za povjerovati ,kad "krepaju" baciš i naručiš drugi. Kad dostigneš cjenu ovih kvalitetnih, rasturit češ dosta jeftinih, ali trebat će ti puno godina.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Inače, kad smo kod husqvarne... Od kad sam kupio husqvarna 372xp, pred godinu dana, pratim cijene iste... Najprije bila 7000kn,onda u proljeće 7300kn,a sad gledam da je cijena 7790kn... Vidim da su i cijene ostalih strojeva dosta porasle... Nije da su sad toliko jeftiniji od konkurencije... Mozda je to razlog...
Kaj ta sama kosi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ne budemo se tako spominjali, ja sam doživotni kupac te marke. Samo da mi se obogatit, kupovao bi razne kosilice i za izložbu. P.s. Ako ćemo o nekoj marki, mislim da se o zetoru ima puno za reć u zadnje vrijeme.
Ja se samo malo šalim, svaka marka je dobra dok ide, a svaka koja se koristi se bu kad tad pokvarila ;)

Neki dan sam bil kod čovjeka koji se pohvalil s 20 godina starom flaksericom koja je do ove sezone išla da nije svječica nikad bila vani.
Kad je došel u dučan došel je do zaključka da danas za nju more samo flaks kupiti...
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Kad smo kod tih"finih marki" nikad nisam želio popravljati trimere tipa "njuškalo", dok nisam morao šogoru. Je, da su fine marke lakše za baratanje,ali odnos cjene i iskorištenja je na strani onog "šrota" ta govna su toliko sposobna za košnju da nije za povjerovati ,kad "krepaju" baciš i naručiš drugi. Kad dostigneš cjenu ovih kvalitetnih, rasturit češ dosta jeftinih, ali trebat će ti puno godina.
Naprimjer. Ideš sa šrotom u maslinik. Taman počneš radit ono cvrk. Lijepo si sve isplaniro, a ne moš ništa obavit. Sad čekaj dok ti dođe nova. A kad dođe moliš se da ne bude sa greškom itd itd. Kad kupiš pravu stvar, takve zajebancije su svedene na minimum. Ima sve svoje. Niti imam vremena nit novaca za bacanje i zajebancije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kupiš dvije. Obicno je to onda dobra kupovina.
Barem sam ja takve sreče.
Riknula guma na vratima veš mašine, kupim novu kad i ona bušna kroz koji mjesec.
Sljedeči put ja uzmem dvije, eno ona jedna nova nakon pet godina još negdje u ormaru ceka.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Čuj previše sam tog servisirao od boga do vraga kaj se tiče malih i malo većih strojeva, zato znam što pišem.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kupiš dvije. Obicno je to onda dobra kupovina.
Barem sam ja takve sreče.
Riknula guma na vratima veš mašine, kupim novu kad i ona bušna kroz koji mjesec.
Sljedeči put ja uzmem dvije, eno ona jedna nova nakon pet godina još negdje u ormaru ceka.
Na veš mašini ako brzo crkne guma krivo je sljedeće: neispravni amortizeri, opruge koje centriraju bubanj,ili premalo veša.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Jasno, ali ja od svega toga ništ nisam popravljal. Samo sam gumu mjenjal.
Ali kod mene ti je tak i s remenjem. Ako uzmem jedan ode za čas, ali kad dva uzmem obično onaj drugi ostane na čavlu visjeti.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ljudi jeli se iko susreo sa Stihl HS 56 C skarama za zivu ogradu?Naime nabavio sam sebi dvoje i nadam se da ce me posluziti!Proizvodjac negdje navodi da su polu profi,a negdje da su profi!Meni se cini nekako da su ipak polu profi,mada rade posao!!Zamjerka na sistem podmazivanja,totalno lose izvedeno od strane Stihla,cak amaterski po meni,ali haj cesce podmazes i opet dobro!
 

Najnoviji postovi

Na vrh