• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima veze ako starter radi kako treba. Treba mu više hodova klipa da upali. Slično kako kod većih motora s anlaserom, slabija kompresija - dulje verglanje..
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,085
Ako sam dobro shvatio njemu starter počinje loviti tek pri kraju špage, a ne odmah kako povuče ručicu.
Problem je onda u tome što mu se one capice ne šire dobro ili su potrošene ili je problem u plastici za koju raširene capice love. Ako starter pokreće klip odmah od početka onda je problem u kompresiji/paljenju.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
htio sam kupiti novi klip sa karikama, medjutim kad ga izmjerim kazuje mi na pomično mjerilo 35,66. Da li bi se tu mogao upasovati OVAJ KLIP
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
Klip se mjeri gdje je najsiri. Ovosa pomicnim mjerilom je tak. Treba znat koja je mjera. Upisi u google model trimera i znat ces koji klip kupit. fi Bolcna, udaljenost bolcne od cela klipa, sastav karika, ponegdje i debljina karika. Sve su to bitne mjere, nije samo fi klipa bitan.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
htio sam kupiti novi klip sa karikama, medjutim kad ga izmjerim kazuje mi na pomično mjerilo 35,66. Da li bi se tu mogao upasovati OVAJ KLIP


Klip se mjeri gdje je najsiri. Ovosa pomicnim mjerilom je tak. Treba znat koja je mjera. Upisi u google model trimera i znat ces koji klip kupit. fi Bolcna, udaljenost bolcne od cela klipa, sastav karika, ponegdje i debljina karika. Sve su to bitne mjere, nije samo fi klipa bitan.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Evo danas kupio klip i karike i zamijeno, ali de javio drugi problem. Nema boga da ce da povuce gorivo iz karburatora. Kad pretiskađ pumpicu tacno osjetim da kad pretiskam polamide gorivo pola vazduh.

Takodje, kad ubacim goriva direktno na klip upali trimer, ali se ugasi odma jer jednostavno nece iz karburatora da povuce..
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Eh ne znam ako nije neki od onih dihtunga riknuo, prije rastavljanja je ok bilo sve
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Cilindar ti je loš, djelomično zariban , zbog toga ne može povući gorivo, slaba kompresija.
Cilindar - klip - karike moraju biti kompatibilni, prvo i osnovno pa onda ideš dalje.

I sam kažeš da je prije rastavljana bilo OK, ali opet tražiš kvaku (tamo gdje je nema!).
 
Posljednje uređivanje:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Cilindar ti je loš, djelomično zariban , zbog toga ne može povući gorivo, slaba kompresija.
Cilindar - klip - karike moraju biti kompatibilni, prvo i osnovno pa onda ideš dalje.

I sam kažeš da je prije rastavljana bilo OK, ali opet tražiš kvaku (tamo gdje je nema!).
Brate, cilindar nije loš nema nikakvih ni najmanjih ogrebotina. Nego se ne vidi na slici. Kompresiju ima trenutno odlicnu, zamijenio sam klip i karike. Sa te strane nema greske. Problem je na vezi izmedju karburatora i motora, nece da povuce. A najvjerovatnije su problem ona crijeva iz rezervara.

Kad kazem da je bilo OK mislim na dovod goriva, nije bilo ovog " zraka " kad pumpam, na to mislim..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Da su ispucane cjevčice (za dovod i povrat) goriva od rezervara do karburatora, to bi (valjda) odmah vidio sa sline. :unsure:
 

Najnoviji postovi

Na vrh