• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
60
Interesantan video za pogledati.
Da li je možda neko koristio strunu Vilager Duo core 2,7mm četvrtastu uporedivo sa Stihl četvrtastu?

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
210
Ja sam po preporuci isprobao cetvrtasti silk....ljudi su se kleli u njega i govorili da istu parcelu odrade pa za trecinu vremena brze nego sa okruglim silkom!!Osim sto pravi cudne zvukove i vise puca,cini mi se da i pravi vibraciju zbog (ne)aerodinamicnosti.....Isto tako i spiralni,mozda malo bolje sijece,ali sam ih napustio vrlo brzo i vratio se na standard,okrugli 2.7mm!!Kad uhvatim vremena ponovo cu probati,mozda je do mene 😀

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
60
Ja sam po preporuci isprobao cetvrtasti silk....ljudi su se kleli u njega i govorili da istu parcelu odrade pa za trecinu vremena brze nego sa okruglim silkom!!Osim sto pravi cudne zvukove i vise puca,cini mi se da i pravi vibraciju zbog (ne)aerodinamicnosti.....Isto tako i spiralni,mozda malo bolje sijece,ali sam ih napustio vrlo brzo i vratio se na standard,okrugli 2.7mm!!Kad uhvatim vremena ponovo cu probati,mozda je do mene 😀
Koristio sam Husq. whisper 3.0 i 2.7, u odnosu na njih Stilh-ov □ 2.7 je po učinku nešto slabiji od whisp. 3.0 (dobar za beton, ogradu, brijanje....)
Stilh-ov □ 2.7:
- trimer ga bolje vrti i nešto je potrošnja manja
- negativno: nešto glasniji, ušice se nešto brže troše.
negde sam pročitao da je neko nahvalio Vilager 2.7mm Duo core □, zato sam i pitao da li je neko koristio stihl/vilager četvrtasti, razlika u ceni je prilična.

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
60
Imam jedan problem sa H535RXT, vrat guvernara je dobio luft, zatezao sam do kraja ove šrafove IMG_20210726_194948 - Copy.jpg
ali lufta i dalje ima, zatezao sam i ove
IMG_20210726_194926 - Copy.jpg
situacija je ista.
Kako da rešim ovaj problem?

domy_os

Član
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
25
Kupio sam Scheppach MFH3300-4P trimer odnosno 4in1 trimer i priloženi noževi uopće nisu oštri, prstima mogu prelaziti bez da se porežem da ne znam koliko stisnem. On u takvom stanju reže travu i korov pa sad ne znam je li to normalno?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
19,890
Je, jer ak bude oštar, lakše se ošteti oštrica pa se bude više zatupil nego kaj je sad.
Isto kak i nož roto kosilice.

Najnoviji postovi

Na vrh