• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Interesantan video za pogledati.
Da li je možda neko koristio strunu Vilager Duo core 2,7mm četvrtastu uporedivo sa Stihl četvrtastu?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ja sam po preporuci isprobao cetvrtasti silk....ljudi su se kleli u njega i govorili da istu parcelu odrade pa za trecinu vremena brze nego sa okruglim silkom!!Osim sto pravi cudne zvukove i vise puca,cini mi se da i pravi vibraciju zbog (ne)aerodinamicnosti.....Isto tako i spiralni,mozda malo bolje sijece,ali sam ih napustio vrlo brzo i vratio se na standard,okrugli 2.7mm!!Kad uhvatim vremena ponovo cu probati,mozda je do mene 😀
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Ja sam po preporuci isprobao cetvrtasti silk....ljudi su se kleli u njega i govorili da istu parcelu odrade pa za trecinu vremena brze nego sa okruglim silkom!!Osim sto pravi cudne zvukove i vise puca,cini mi se da i pravi vibraciju zbog (ne)aerodinamicnosti.....Isto tako i spiralni,mozda malo bolje sijece,ali sam ih napustio vrlo brzo i vratio se na standard,okrugli 2.7mm!!Kad uhvatim vremena ponovo cu probati,mozda je do mene 😀
Koristio sam Husq. whisper 3.0 i 2.7, u odnosu na njih Stilh-ov □ 2.7 je po učinku nešto slabiji od whisp. 3.0 (dobar za beton, ogradu, brijanje....)
Stilh-ov □ 2.7:
- trimer ga bolje vrti i nešto je potrošnja manja
- negativno: nešto glasniji, ušice se nešto brže troše.
negde sam pročitao da je neko nahvalio Vilager 2.7mm Duo core □, zato sam i pitao da li je neko koristio stihl/vilager četvrtasti, razlika u ceni je prilična.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Imam jedan problem sa H535RXT, vrat guvernara je dobio luft, zatezao sam do kraja ove šrafove IMG_20210726_194948 - Copy.jpg
ali lufta i dalje ima, zatezao sam i ove
IMG_20210726_194926 - Copy.jpg
situacija je ista.
Kako da rešim ovaj problem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Imam i ja. Mislim da treba zamijeniti gumeni amortizer.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Kupio sam Scheppach MFH3300-4P trimer odnosno 4in1 trimer i priloženi noževi uopće nisu oštri, prstima mogu prelaziti bez da se porežem da ne znam koliko stisnem. On u takvom stanju reže travu i korov pa sad ne znam je li to normalno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Je, jer ak bude oštar, lakše se ošteti oštrica pa se bude više zatupil nego kaj je sad.
Isto kak i nož roto kosilice.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Drugari jedno pitanje!Koliko kosta u prodavnici kod vas (u HR) Stihl FS 55 R?
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Drugari jedno pitanje!Koliko kosta u prodavnici kod vas (u HR) Stihl FS 55 R?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Ima li neko neki video gdje je objasnjena generalka trimera? Ili nesto kroz slike takodje da je objasnjeno kako se skida, koji dio po redosljedu i slicno?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Otvorio sam alpina trimmer... Zanima me vase misljenje, koliko mozete vidjeti stanje klipa i cilindra .

Znaci problem je sa trimerom bio sljedeci kurblu sam morao da povucem skoro do kraja da bi trimer "zaverglao" znaci kurblu sam morao do kraja da povucem da bi se on pokrenuo. Pa sam mislio da se nesto slomilo u cilindru ali nije. Kvacilo mi sencini da je ok...
 

Prilozi

  • IMG_20210910_203744.jpg
    IMG_20210910_203744.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20210910_203730.jpg
    IMG_20210910_203730.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20210910_203736.jpg
    IMG_20210910_203736.jpg
    39 KB · Pregleda: 20

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Pa i meni se cini da je klip i cilindar u top stanje. Ne znam brate sta moze biti. Na oko je kurbla isto u dobro stanje. Nije mi jasno sto to moze biti da skroz na vrh tj. Kraj kurblanja zavrti ne znam... Evo kvacila
 

Prilozi

  • IMG_20210910_210745.jpg
    IMG_20210910_210745.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 11

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Kvačilo ti baš nema veze sa tim,ako trimer kad upali radi normalno,onda ti je problem kao što je kolega napisao u špagi ili u onom poteznom mehanizmu,nesjećam se točno kako sad izgleda,ali znaju biti neki zubci,i neki iskočni mehanizam i vjerojatno je tu problem čak i prije nego na špagi jer ga očito prekasno uzubi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Prvo i osnovno je klip - cilindar- karike. Na ovim slikama se to nekako slabo može zaključiti. Koliko se može vidjeti klip je dosta crn ispod karika, a to znači da su karike potrošene. A kad se karike potroše preko određene mjere kompresija ide ispod njih. Znači da su karike u banani i klip struže po cilindru, zaribavanje. Samo skini prvu kariku sa klipa i stavi je u cilindar pri vrhu (do kud) radi karika, i odmah ćeš vidjeti u čemu je problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh