• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Nemam kamena i grmlja. Imam samo jednu kosinu za kositi. Za grmlje ću koristiti FS461.

FS461 i 545 RX su preteški za kosi teren... Pokosim s njima, ali drugi dan jedva hodam...

@sttipa imaš li iskustva s tim trimera ? ako nije tajna s kojim ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
A da pošpricaš s totalom?..kosinu
To sam sad i napravio... Hvala na savjetu... Hahah

Ali dugoročno to ne želim kao što je rekao Zoran89.

Tražim mišljenje o tome dali je bolje uzeti leđni trimer recimo FR235 možda FR460 ili neki lakši klasični s ručkama recimo FS120.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,109
Bez bicikl ručki. Sa onim običnim prihvatom uzmi za kosinu..

Ili možda čak bolje neki električni od proizvođača od kojeg kuristis aku alat ako ga koristiš..
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
751
A možda čovjek ne želi...

Da je htjeo prskati totalom onda ne bi ovdje postavio pitanje.

A i kosine prskati totalom je recept za eroziju i klizište
Koliko dugo je zemlja mrtva nakon što se pošprica? Mene nervira trava odnosno korov koji izbija između dijelova betona i kocki od cigle pa bih to pošpricao.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,109
mrtva je dok ne nikne novi korov iz sjemena.... Glifosat djeluje iz lista u korijen. Ne može obrnuto. Znači djeluje samo na korove koji su trenutno vani.

A za tvoj slučaj. Mal je potencijal sjemena tako da će djelovati dugo..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
A da to riješiš industrijskim fenom, ak nema previše?
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
751
A da to riješiš industrijskim fenom, ak nema previše?
Takav fen nemam, ali imam plinsku lemilicu koja baca i vrući zrak, možda njome? Nema previše, 15-20 m kad pozbrajam sve kanaliće. Nekad idem miniwashem, nekad trimerom do betona, ali sve je to kratkotrajno.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,109
Za tu površinu obični pištolj na vrući zrak. I kad pošteno spališ možeš te spojeve proći cementnim mlijekom pa jedno vrijeme neće rasti..

Naravno bilo bi dobro malo prije cementnog mlijeka nožem proći i isčačkati koliko se da.
 

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
Možda ako nekog zanima, pokupljeno s foruma.hr - stihl iz italije, 23€ dostava (mislim da je tolko bila za FS120R ili 235R), veli ekipa da bi garancija od 12 mj trebala vrijediti i u HR (u ovlaštenim servisima):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Evo mojeg mučenika i drača, kupine i "trstike" koju sam moral pokositi.
20230802_193129.jpg
20230803_002653.jpg
Drač je velik od pol metra, a na mjestima ovo drvenasto je skoro do metar i pol. Kosim nožem, jer flaksom ne bi mogel.

Za nekih uru vremena pokosil sa 100-tinjak m2 ove kosine, visine 2...2.5m
20230802_201354.jpg
"potrošene" su dvije baterije po 8Ah i dvije po 4Ah.
 

Najnoviji postovi

Na vrh