• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Koje su prednosti/mane trimera sa niti i sa nozevima? Sto vi imate? Iskustva?
 
B

Bobo

Guest
U pravilu svaki trimes preko 2.5 KS snage ima mogucnost izbora alata s kojim ces raditi.

Obicna nit je za travu zakon, dok ploca bas i nije nesto, jer ne odbacuje pokosenu masu koliko i nit.
Nazubljena nit je za jacu travu i vece korove, a mozes i obicnu travu s njom, nema problema. nazubljena nit ce se u jakoj travi manje trositi, od obicne.
Ploca s 3 velika zuba je za jake korove (kopriva i njoj slicno) i radi vrlo dobar posao.
Ploca s 4 mala noza i jakim "srcem" je za razne grmove zakon, ali opet mozes s njom raditi sve.

Ja imam 3.5mm nazubljenu strunu za kositi dvoriste, po vocnjaku, i za finije radove, a za sve ostalo koristim plocu s 4 mala zupca, i zadovoljan sam. Trimer je 3.5Ks

Najbolje otidji u neku trgovinu po par prospekata, ili pitaj prodavaca, on ce ti najbolje znati reci. Ovo sto sam napisao je po mom sjecanju od kad smo trimer kupovali prije 5-6 godina...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ima STIHL FS 55 i to vam je stvarno prava mrcina od trimera, imam dvije glave za nit, dva noža, trokutasti i četverokutni, i imam pilu na njoj gore za kliještriti stabla!!!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja ima STIHL FS 55 i to vam je stvarno prava mrcina od trimera, imam dvije glave za nit, dva noža, trokutasti i četverokutni, i imam pilu na njoj gore za kliještriti stabla!!!
Ma ja nesto gledam FS55.
Kakva je to pila? Za zivicu 25cm ili kruzna ploca fi 20cm? Usput, ako je ploca fi 20 cm, jeli trimer umire kad krenes rezati recimo drvo od 15 cm?
Mislim cudi me jer je FS55 svega 1ks ...

@bobo, hvala na jasnom objasnjenju :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Smiljan kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja ima STIHL FS 55 i to vam je stvarno prava mrcina od trimera, imam dvije glave za nit, dva noža, trokutasti i četverokutni, i imam pilu na njoj gore za kliještriti stabla!!!
Ma ja nesto gledam FS55.
Kakva je to pila? Za zivicu 25cm ili kruzna ploca fi 20cm? Usput, ako je ploca fi 20 cm, jeli trimer umire kad krenes rezati recimo drvo od 15 cm?
Mislim cudi me jer je FS55 svega 1ks ...

@bobo, hvala na jasnom objasnjenju :)

Ma ne to ti je list ko na motorki samo je ovaj nekih 30-tak cm!
Nisam to još koristio nijedanput, koristim samo glave za flaks i ponekad stavim nož za kojekakvu šikaru!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Toplo preporučam Jonsered trimere; vrlo jaki, a malo troši, a u pol cijene Stihl-a. Imam ga već dugo i puuuno za kositi svake godine i pokazal se savršenim izborom za ne tako veliku lovu...
Pogledaj obavezno, nećeš pogriješiti
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Stihl FS 55 je ok. I sad se prodaje jedan za 1500kn radio cca 4h. Imam ga, za moje potrebe dosta jak.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
zjockoo kaže:
Toplo preporučam Jonsered trimere; vrlo jaki, a malo troši, a u pol cijene Stihl-a. Imam ga već dugo i puuuno za kositi svake godine i pokazal se savršenim izborom za ne tako veliku lovu...
Pogledaj obavezno, nećeš pogriješiti

Jonsonred i Husqvarna su sestrinske firme?
Lagano ste me udaljili od Stihla i uputili na neke bitne stvari na koja moram paziti, tako da sad razmisljam o Husqvarna 335Rx ili Jonsered 2236. Husqvarna je nekih 200 kn skuplja sto u cijeloj prici nije tako velika razlika (cca 5%) pa sam sklon 335Rx. U stvari, mislio sam kupiti trimer i motorku, ali onda kada sam malo racunao sto bih trebao raditi ispadne da bi motorka jaaako malo radila (i to malo 90% vremena na drvenastim stablima do 10 cm promjera).
Tako sam pri odluci da kupim jedan od gore navedenih modela i sa kruznom pilom cistim siprazje i zivice. Sto mislite koliko je realno da nekih 200 m2 siprazja (pretezito mladi grab i jasen) i jedno 400 duznih metara zivice rascistim samo sa trimerom sa kruznom pilom (sve stabalca tanja od 10 cm, pretezito od 2-5 cm, a vrijeme mi nije faktor)


Nego, dali nozevi, pile te rezervni dijelovi sa Husqvarne pasu na Jonsered i obratno?
 
B

Bobo

Guest
Vjeruj mi, drz se STIHLA, jer sve sto u pocetku usparas, kasnije ces platiti i vise...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ma jasno je Bobo sto hoces reci, ali jednostavno NEDAM vise od 5.000,00 kn za trimer jaci od 2 ks, sa flaksom, trokrakim ili cetverokrakim nozem i kruznom pilom
 
V

VTZ

Guest
STIHL već odavno nije ono što je bio nekad, proizvodnja mu se dobrim dijelom odvija u Kini ili tvoricama u drugim državama, zbog jeftinije radne snage.

Susjed u vinogradu ima Stihl motornu prskalicu, gledao sam svojim očima kakvih je problema imao s paljenjem. Otišao mu je modul paljenja, pa su mu u servisu prodali neki sličan, jer točno takav model nisu imali. Ujutro nije mogao upaliti motor, mogao se samo pokupiti doma i na servis, a sredstvo za špricanje već je zamješao s vodom...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kad su mi rekli da jedan najobicniji nastavak (mali list motorke) kosta 1.500,00 kn rekao sam "Ne hvala". Pa toliko kosta cijela motorka.

VTZ kaže:
pa su mu u servisu prodali neki sličan, jer točno takav model nisu imali. Ujutro nije mogao upaliti motor,
A upravo je zato kupio Stihl da mu ne prodaju "neki slican"
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Bobo, potpuno si u krivu, Stihl je daleko od prijašnje kvalitete, a cijena mu je astronomska. Jonsered se potpuno može nositi sa Stihlom, a cijena mu je upola manja.
Ja stvaaarno imam puno za košnju i Jonsered se pokazao i više nego dobar - ima kardanski prijenos, nastavak za flaksu i četverokraki nož, malo troši, lagan za nošenje i ne pregrijava se, a pali ko mina.
Razmisli prije nego što ćeš kupovati, ovo je mjesto za razmjenu iskustava, a moja iskustva s ovim trimerom su vrlo dobra i preporučam ga prije nego Stihl.

Evo ovdje pogledaj specifikacije: http://www.hr.jonsered.com/
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Naruciti cu Husqvarna 335Rx. Jonsonred i Husqarna su sestrinske firme pa mislim da je to to :)
Nekako mi se cini da je odnos cijena/kvaliteta/podrska najoptimalniji. Javim iskustva :)
 
A

Alen

Guest
Imam jonsered GTL 32 več 12 godina. Radi bez problema a dosta kosim kod kuče i u vinogradu. Koristim flaks i četverokraki plastični niž i trokraki željezni. Sa željeznim kosim i granje do 2 cm promjera i nikad nisam imao problema osim puknute sajle za nož.
Moj izbor kod kupovine trimera bi opet bio jonsered.
 
K

krx pozega

Guest
Smiljan kaže:
Sto mislite koliko je realno da nekih 200 m2 siprazja (pretezito mladi grab i jasen) i jedno 400 duznih metara zivice rascistim samo sa trimerom sa kruznom pilom (sve stabalca tanja od 10 cm, pretezito od 2-5 cm, a vrijeme mi nije faktor)

Nebih preporučio ni sa jednim trimerom udaranje po ikakvom drvenastom bilju jer oni za to nisu ni namjenjeni, sve to riješi prvo motorkom a onda poslije trimer samo za održavanje terena....gdjegod kada ali konstano nikako..što se tiče stihla on je bio broj jedan sigurno sada je konkurencija sigurno veća a što je najbitnije jeftinija...probaj sa solo
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
krx pozega kaže:
Smiljan kaže:
Sto mislite koliko je realno da nekih 200 m2 siprazja (pretezito mladi grab i jasen) i jedno 400 duznih metara zivice rascistim samo sa trimerom sa kruznom pilom (sve stabalca tanja od 10 cm, pretezito od 2-5 cm, a vrijeme mi nije faktor)

Nebih preporučio ni sa jednim trimerom udaranje po ikakvom drvenastom bilju jer oni za to nisu ni namjenjeni, sve to riješi prvo motorkom a onda poslije trimer samo za održavanje terena....gdjegod kada ali konstano nikako..što se tiče stihla on je bio broj jedan sigurno sada je konkurencija sigurno veća a što je najbitnije jeftinija...probaj sa solo

Mogao bih se sloziti, javim sikustva, ali tek za petnaestak dana :) U svakom slucaju, hvala na savjetima i vremenu :)
 
P

pavkan

Guest
Preporucujem vam Kawasaki trimere. Kupio sam prije godinu dana model KH48W (2.2kw) na akciji u Pevecu za 3000 kn. Jako sam zadovoljan
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
krx pozega kaže:
Smiljan kaže:
Sto mislite koliko je realno da nekih 200 m2 siprazja (pretezito mladi grab i jasen) i jedno 400 duznih metara zivice rascistim samo sa trimerom sa kruznom pilom (sve stabalca tanja od 10 cm, pretezito od 2-5 cm, a vrijeme mi nije faktor)

Nebih preporučio ni sa jednim trimerom udaranje po ikakvom drvenastom bilju jer oni za to nisu ni namjenjeni, sve to riješi prvo motorkom a onda poslije trimer samo za održavanje terena....gdjegod kada ali konstano nikako..što se tiče stihla on je bio broj jedan sigurno sada je konkurencija sigurno veća a što je najbitnije jeftinija...probaj sa solo

Sad nakon rada, kratka recenzijica dolje, mogu reci da nisam pogrijesio sto nisam uzeo motorku. Ovo sto sam radio je trimer sa kruznom pilom uredno odradio, a da sam isao prvo motorkom napatio bih se jer se motorkom ne moze prici, a i nisam siguran dali motorka moze odrezati deblo (govorimo do maksimalno, sporadicno, 20 cm promjera) par centimetara od zemlje, a ova kruzna pila to radi sa zadovoljstvom ;) Sad kad sam ocistio, ostalo mi je par drveca koja bi bila za motorku, ali ih i necu rusiti jer se nalaze u medjasnoj zivici (na mojoj strani ;) tako da ih smijem srusiti)


Husqvarna 335Rx
Prvi dojmovi: izvanredna sprava
Kroz gustu travu i zeljaste biljke do 1 cm promjera visine jedno 35-40 cm flaks ide na minimalnom gasu i melje, a kad se stisne full gas uzitak je vidjeti kako iza ostaje obrijana travica. Kad se stavi trokraki noz od 30 cm ta ista trava polijeze valjda cim vidi noz Kad se otpusti gas (potpuno) sama inercija sto okrece noz odradi jos pola zamaha Doslovno djecija igra.
Noz uredno cisti mladu zivicu do jedan centimatera drvenastih stabalaca (i to ne mekanih: dren, grab i klen)
E sad ono sto me najvise zanimalo, krcenje sikara. Tu sam se odusevio. Kruzna pila sve drvenasto (ukljucivo i dren i klen) do 1.5 cm (a mekse drvo, jasen i do 4 cm promjera) reze doslovno u jednom zamahu. S malo probe sam vrlo lako naucio brzinu kojom moram raditi zamahe u zavisnosti od vrste raslinja. I najzanimljivije. Imam i nekih zivica gdje je deblo (trn, grab, dren, klen) do 15-20 cm debelo. I to bez problema ide. Ne sa zamasima, naravno, vec "klasicnim" piljenjem.
Uglavnom kad je susjed, koji godinama radi sa raznim vrstama motorki, vidio dio siprazja (rekao bih sume visoke jedno pet sest metara sa isprepletenim deblima drena, trnja i divlje sljive) kojega sam smlatio u par sati rada, nije vjerovao da sam to bez motorke napravio. A svi panjevi do 10-15 cm su 1.5 cm od zemlje visoko. Nisam bas siguran da motorka u siprazju moze tako nisko rezati.

Stroj se ne trese i vrlo je lagan. Cak ni za mene koji nemam neku fizicku kondiciju niti iskustvo nije mi bio problem odraditi dva-tri sata u komadu sa jedinim do dva odmora za tankanje. Tu govorim o krcenju sikare, a za travu mi se cini da bih mogao raditi satima.

Ako mu je trajnost (a nemam razloga ne vjerovati) na razini upotrebljivosti, stroj za preporuciti nekome tko se nebi zadrzao samo na travi.
 
V

VTZ

Guest
Super recenzija, i odlična preporuka zainteresiranim korisnicima!

Husqvarna 335Rx je novi čistač šikare u klasi 35 ccm. 335Rx je izrađen za tešku komercijalnu upotrebu. Odlikuje se izvrsnim karakteristikama kroz čistu snagu, jedinstvenu ergonomiju i visoku trajnost. Opremljen je sa udobnim paketom što podrazumjeva udobne hvatače na ručkama, ErgoCruise sistem i Smart Start.

Husqvarna je brand bez greške, ja još uvijek koristim motornu pilu, koju je kupio moj otac prije više od 20 godina! Pouzdan stroj, koji me NIKAD nije ostavio na cjedilu, i koji ni danas još ne pokazuje nikakve znakove umora! U radnom vijeku promijenio sam jednom sviječicu, i konopac za startanje. :lol:

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh