• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
ljudi, trebal bi pošpricati tritikal, nisam bil u njemu tjedan dana i sad ga trava polako počinje stizati....
neznam koje sredstvo da uzmem, pretežno su uskolisni korovi, a on je u fazi negdje prvog do drugog kolenca....
imate kakve preporuke za sredstvo?
Ne znam ima li koje sredstvo protiv trava koje bi mogao sad primijeniti, ali mislim da će tritikal pobjeći i zagušiti trave, samo ako ima dobar sklop.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
neznam šta se događa sa tritikalom?..počeo je klasati sav kojega imam..na 2 hektara je dosta visok i lakša zemlja za obradu ..a na 2 druga hektra je dost niski , zemlja malo teža..dobio je prihranu u fazi busanja i sad če još dobiti kan u fazi klasanja da se klas što bolje ispuni...
sorta je ODISEJ

DSC00706.jpg

DSC00707.jpg

DSC00708.jpg

DSC00709.jpg
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
neznam šta se događa sa tritikalom?..počeo je klasati sav kojega imam..na 2 hektara je dosta visok i lakša zemlja za obradu ..a na 2 druga hektra je dost niski , zemlja malo teža..dobio je prihranu u fazi busanja i sad če još dobiti kan u fazi klasanja da se klas što bolje ispuni...
sorta je ODISEJ


kaj misliš da je rano?
budem ja ujutro otišao svojega pogledati, pa da vidimo...
inače, kod šogora mi je prije tjedan dana otišao u klas...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
neznam ni sam dali je rano ili nije al mi je malo čudno prije pšenice da je počeo klasati...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
neznam ni sam dali je rano ili nije al mi je malo čudno prije pšenice da je počeo klasati...

jbga, valjda takva godina...
ja svojega nisam gledao nekih tjedan dana... dubem ujutro skočio, da vidim šta se događa...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
bitno je da je klas kvalitetan sav pun zrna i dobro popunjeno zrno...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
prvi put je dobio 70 kg 15-15-15 i 50 kg kana a sad če dobiti na zemljama gdje je potrebno još kana 50-60 kg...neče poleč nije tako velik gdje ču ga još prihraniti
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
prvi put je dobio 70 kg 15-15-15 i 50 kg kana a sad če dobiti na zemljama gdje je potrebno još kana 50-60 kg...neče poleč nije tako velik gdje ču ga još prihraniti

aha...ok
ja sam dao odjednom 150kg kana na 4000kvadrata, malo manje od rali...
dok je bio u fazi busanja...
trebal sam ga možda pošpricati s nečim, ima mjestimično dosta trave, ali sad je kasno... kak bu,bu...
 
H

Hurlimann86

Guest
A ima i tritikala na našim njivama za sad se dobro kaže s obzirom da je sijan polovicim 12 mj kad je več zemlja bila zmrznuti 1 cm prilikom oranja.

 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
bit če tritikala ove godine...ovdje gdje je polegnut tu je previše gnojovke gore bilo pa..na 5 rali što imam samo je tu malo polegnuo...nadam se prinosu od 4t/ ral ak ne i više....

DSC00836.jpg


DSC00824.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Sad možda i ne,ali tko ga ima gdje skladistiti,preko zime ode sve.Kolega svake godine proda vagon zobi i ječma i to u zimskim mjesecima.Suraž(tritikal) bi se morao moći prodat...
 

trava13579

Novi član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
6
ima li neko iskustava sa tritikalom za sjenažu ? posijao bi par ha za krave, pa postrno kuruzu
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
VRT d.o.o. Bjelovar
Bjelovar, 20.09.2011.
MALOPRODAJNI CJENIK
SJEMENSKA PŠENICA:
Sorta: Avans Odgoda (kartice)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KATARINA 3,35 kn/kg 3,53 kn/kg
GABI
GOLUBICA
FIESTA
Sorta:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LUDWIG 3,51 kn/kg 3,69 kn/kg
SRPANJKA
SJEMENSKI JEČAM:
Sorta:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BINGO 3,51 kn/kg 3,69 kn/kg
TITAN
TRITICALE:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SW TALENTRO 3,85 kn/kg 4,05 kn/kg
VRT d.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Moze li domaće sjeme tritikala u sjetvu....da ne kupujem iz prodavnice, bolje da uzmem mineralnog, a da povećam sjetvenu normu...imam ga dovoljno za pola hektara....

Da li ga treba nesto vise baciti u odnosu na ovo kupovno sjeme...???
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
domače sjeme može ić u sjetvu bez problema..ma nekih 10 kg više bacit treba neg bi trebalo..

eto ja danas sijal pa video

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yYDdLNPw200[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh