• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bit če bit če ...trebaš šanana slame? a i zrna bude za prodat ako nebude vremenskih neprilika... imam ga zasijanog 5.5 ha...

A čuj, slame nikad dosta :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ja imam posijano ral tritikala, prvi put odkad se ja bavim poljoprivredom, a to sam uzel neku zapuštenu zemlju u zakup (zabadava, dala mi strina), pa reko kaj gore, nek ide tritikale, zemlja je jako pješčana, kakvog ste mišljenja kak tritikale rodi na pjeskovitim tlima ,čitaj pjesku????
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
budemo vidjeli,samo reci na kojoj je strani svijeta jer ja često projurim kroz tvoj šor,kad izađem iz Prugovca i idem prema Budančevici mojoj ženi zaigra srce od ljepe ravnice
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
budemo vidjeli,samo reci na kojoj je strani svijeta jer ja često projurim kroz tvoj šor,kad izađem iz Prugovca i idem prema Budančevici mojoj ženi zaigra srce od ljepe ravnice

A nije uz cestu, inače u Prugovcu je!, na njihovim plodnim pjeskuljama...hehe:mrgreen::mrgreen:
Uz cestu, kod same table Budančevica imam ječam trenutno :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
NA pjesku sve rodi dobro:)

Ma nemaš brige s tritikalom,kak posiješ tak možeš ostavit,jednom pošpricaš za korove i gotovo...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
NA pjesku sve rodi dobro:)

Ma nemaš brige s tritikalom,kak posiješ tak možeš ostavit,jednom pošpricaš za korove i gotovo...
Ni špricati ne treba. Tritikal zaguši sve korove, osim ako nemaš neke posebne koji izrastu prije njega. :weedman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ni špricati ne treba. Tritikal zaguši sve korove, osim ako nemaš neke posebne koji izrastu prije njega. :weedman:

Slažem se:lol:

Mnogima sam vršio tritikal,i kak su ga posijali tak su ga ostavili do žetve,i nije bio ništa drugačiji od ostalih..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobit će svoj potrebni KAN :mrgreen::mrgreen:

Nemoj samo pretjerivat s gnojidbom,da tritikal nebi polegao,jer ako se polegne,jadna li majka kombajneru,i tebi poslije kad budeš balirao:)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Tritikal je vrlo otporan na polijeganje i teško ga je pregnojiti ( ali ne i nemoguće).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj samo pretjerivat s gnojidbom,da tritikal nebi polegao,jer ako se polegne,jadna li majka kombajneru,i tebi poslije kad budeš balirao:)

A nebude pretjerivanja sigurno, to bude više minimalna gnojidba...nema se para :)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Tritikal je vrlo otporan na polijeganje i teško ga je pregnojiti ( ali ne i nemoguće).

pa jel nije obrnuto,neotporan na poljeganje
-zadnji se skida ,pa ga tad već prerasta trava i još ak je kišno pucaju stabljike i nedaj bože vjetra,meni je polego bio je jako visok i velikog klasa prelijep a kasnije ku...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Meni nije nikad polegao ni 1 kvadratni metar. Ako ti je uspio poleći, onda si ga zbilja j..ački pognojio ili ga je poharalo nevrijeme.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nije nevrijeme,nego rok njegova vremena zorenja,zadnja žitarica-još kažu da ga je najbolje skidati ad 13 od 17h dok najjače prži da se bolje otvori jer ga kombaj teško runi
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kad počne zrioba više ne može poleći. Ovo s tehnologijom vršenja stoji :supz: .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kad počne zrioba više ne može poleći. Ovo s tehnologijom vršenja stoji :supz: .

Ako se pojavi veliki vjetar,polegne ga samo tako..

Puno to zavisi i od godine kakva je,a i od same sorte tritikala..
 
I

ihorzic

Guest
Nisam čitao prije pa sad pitam -

hoče li ga divljew svinje,...
 

Najnoviji postovi

Na vrh