• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ništa umjetnog , navozio gnojnicu pa zaorao...3 cisterne na ral...znači 20.000l
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
matija akoliko na pšenicu voziš?ja vozim ovih dana od kolege od krava al je praktički samo gnoj tak je gusto kaj cisterna jedva vuče...i koliko bi na ral stavljal?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
eto još jedan video sa zadnje zemlje , bilo užasno , tvrda , zasušilo se je , i tak al jedan prohod i to je to..

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=EfVr8vqGgyM[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
danas pripremio 8 duluma za sjetvu tritikala i kupio 200 kila sjemena.to bi bilo oko 25 kila po dulumu i petnaeske 150 pod tanjiranje mislim da ce bit dovoljno.
jos samo da uspijem podesit sijacicu i bit ce super.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
eto i ja malo bio u obilasku

DSC00220-1.jpg

DSC00214.jpg

DSC00219.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vidi se da majstoru sa sijaćicom nije drhtala ruka na volanu i da sijaćica ljepo sije ,svaka čast:prayer:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
vidi se da majstoru sa sijaćicom nije drhtala ruka na volanu i da sijaćica ljepo sije ,svaka čast:prayer:

majstoru sa rotodrljačom i sijačicom heh (meni) , ma stara škola , valjda pokupio gene od tate radio u PPK dosta godina...
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
gradacac2:hajde molim te reci mi kakav ti je tritikal kad si posijao 25kg po dulumu,ja sam posijao 28kg po dulumu pa mi izgleda dosta rejetko.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
gradacac2:hajde molim te reci mi kakav ti je tritikal kad si posijao 25kg po dulumu,ja sam posijao 28kg po dulumu pa mi izgleda dosta rejetko.

Bas sam prije par dana obilazio njivu sa tritikalom i mogu ti rec da je i kod mene rijedak.Al sta da se radi prvi put sijem pa cemo vidjet prinos kad bude zetva sad
nije nesto posebno.
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
mislim da tritikale nebusa kao jecam,vise mi je kao psenica ili...
sada nista mu vise nemozemo napraviti osim kako kazete dobro ga prihraniti.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja imam posijano ral i pol, mjestimično je nikakav, a mjestimično je lijepo izašao, dok mi je kod šogora jako lijepo krenuo, jednako i gusto....

razlika je u zemlji, moja je lakša, njegova ilovača, i on je bacio malo 15-ice, ja ništa, sijano isti dan...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
mislim da tritikale nebusa kao jecam,vise mi je kao psenica ili...
sada nista mu vise nemozemo napraviti osim kako kazete dobro ga prihraniti.
Nisam ni ja siguran, ali predpostavljam da dobro busa, jer ima manju sjetvenu normu od pšenice i ječma.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
tritikale busa ludo... eto mojeg bio malu u obilasku

DSC00399.jpg

DSC00403.jpg


ova veča zemlja je moja
DSC00400.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
bit če bit če ...trebaš šanana slame? a i zrna bude za prodat ako nebude vremenskih neprilika... imam ga zasijanog 5.5 ha...
 

Najnoviji postovi

Na vrh