• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kod mene neće jer ih nema, a kod tebe ako ih nema - neće, a ako ih ima - hoće :weedman: .
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sve zavisi šta si imao prije njega na njivi
-ja imam jedan komad uz šumu pobro kuruze beračom i nisam kupio iza njega nego samo zaoro i posio tritikal ,pa su mi okrenuli cijelu njivu,a ovih godina pokupim šta berač izgubi i više nediraju,jedino u proljeće srne malo pasu ,al mu to toliko i ne smeta
 
I

ihorzic

Guest
kod mene posijanu kuruza iz redova beru.
Za noć poberu sve oko 3,5 rali .
Ponovo presijem i oni ponovno.

Zato sam mislio da ga neće - pšenicu brkulju neće
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Posijao sam nešto tritikala za svoje potrebe ali nisam bacio ništa gnojiva.
SAd bih mu išao baciti ali neznam dali vrijedi bacati 15-ticu ili da mu dam samo kan.
 
I

ihorzic

Guest
sije li se tritikal u proljeće - znam da je ozimi ali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
I

ihorzic

Guest
ma ne treba slame imam 8 rali žita za sebe ali me handri pola rali zemlje (uklinka ) koju oće svinje i eto neznam kaj bi tu
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Jutros pala perihrana na tritikale.100 kg kana na 8 dunuma.
Pa kako mu bog da.Za sad izgleda jadno i rijetko.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
tritikal na današnji dan...posijan bez mrve umjetnog..samo je navoženo ohoho gnojnice...i nebudem ga još prihranjival uskoro prije nek bude išel u klas...korova baš i nema sam na dvije zemlje ostalo sve čisto...

DSC00632.jpg

DSC00631.jpg

DSC00630.jpg

DSC00628.jpg

DSC00623.jpg

DSC00622.jpg
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja čekam pred kišu za KAN....prošle godine sam mu bacio kana početak aprila...pa je bio ok.
 
I

ihorzic

Guest
ja mislim da tu prihrane ne treba i ja osobno ne bih bacao novce bez veze , nije to ječam ili pšenica
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
pa netreba prihrane sad ..jedino budem bacio kad bude išao u klas ako bude potrebe 100 kg na ral Kan-a...od 9.5 rali šta imam moram samo 2 rali pošpricat protiv korova ostalo sve čisto...;)
 
I

ihorzic

Guest
pa netreba prihrane sad ..jedino budem bacio kad bude išao u klas ako bude potrebe 100 kg na ral Kan-a...od 9.5 rali šta imam moram samo 2 rali pošpricat protiv korova ostalo sve čisto...;)

ma ipak ja ne bi ni onda osom kad budeš špricao dodaj urea u špricu i to je to
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
tritikal prihranjen prije kiše sa 100 kg /ral KAN-a, počeo žutjeti pa sam mu bacil, u ponedjeljak idem prskat sa MODUSS-om (regulator rasta) več mi je tritikal do koljena veliki,i protiv bolesti sa DUET ULTRA , te na dvije zemlje protiv korova sa SEKATOROM, nebudem pošprical sve nego budem za probu 2 ha (MODUSS), al na par zemlja pol zemlje budem pošprical pol nebudem pa da se vidi razlika ako:D uopče bude kakve razlike..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas prskan sa Cycocel (regulator rasta) i negdje sam stavil protiv korova...

pa evo malo slikica

DSC00780-1.jpg

DSC00800.jpg

DSC00792.jpg

DSC00791-1.jpg

DSC00789.jpg

DSC00788-1.jpg

DSC00785-1.jpg

DSC00781-1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh