• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Matija tritikal ti je čista 5 ,valjda ne bude polegao do kraja žetve,koliko ti zahvača prskalica i sa kojim diznama prskaš lepeza ili točka
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
pa netreba prihrane sad ..jedino budem bacio kad bude išao u klas ako bude potrebe 100 kg na ral Kan-a...od 9.5 rali šta imam moram samo 2 rali pošpricat protiv korova ostalo sve čisto...;)

:supz: :supz:to je posao...baš jutros uz kavu čitam o tritikalu...ima tog kod nas al slabo.večinom je to žito i ječam...ja baš razmišljam možda probat 1ha tritikala ove godine posijat...
dobra ,ustvari odlična je kombinacija rotodrljača i sjetva u jednom tragu,,još da je na prednjoj hidraulici rasipač pun gnojiva i piči...
s obzirom na divljanje cijena gnojiva, svi koji se imalo misle bavit poljoprivredom trebaju razmišljati u tom smjeru..
a sigurno je i manja količina korova zbog rotodrljače
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
breza
regulator sam platil 270 kn /5l , i ide ga 1-2 l/ha

ajkula
nebude polegao , zato sam i prskao sa regulatorom rasta, prskalica zahvača 10 m , i špricam sa lepezom sa trojkama....još ču ići sa folijarnim gnojivom jer njemu sad treba dušik dok raste, sad mu treba najviše dušika , a dok ide u klas mu i baš netreba dušik preciše zato mu je najbolje sad dati...

ZgeNbo

naravno da je to posao, i baš mi je žao što prije nisam sijao u jednom prohodu...:supris:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nemoj se zalijetati s gnojidbom jer mi se čini da si dobrano zakasnio s regulatorom rasta.Trebalo je ići još u busanju da učvrstiš donji dio stabljike a ovaj sad tretman učvrščuje biljku višlje a kao slaba točka ti ostaje donji dio.Šteta što to nisi ranije napravio jer ti je tritikal mrak.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
nisam mogao prije napravit jer je bilo dosta hladno...8) a kolko znam da po hladnom vremenu nema baš djelovanje... neznam al vele da ima i sad djelovanje i da bude dobro, kad se prije nije moglo ići baš zbog prehladnog vremena...:scratch

a za gnojidbu nebudem išel folijarno sad neg podkraj mjeseca...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
biće dobar ove godine... za par dana kreče u klasove...tak je i prošle godine 04.05. krenuo...i nije prevelik ma orginal...




 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
DSC00986.jpg

DSC00984-1.jpg

DSC00983.jpg

DSC00982-1.jpg

DSC00979.jpg
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
kapa dole za tritikal...
bude extra, tj već je sad!ČEK, KAD GA KANIŠ JOŠ FOLIJARNO PRIHRANJIVATI??

koja je to sorta?
ova godina bude dobra za trikić, ko je sve napravil kak treba bude punil prikolice...još jednom bravo MATIJA!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ne kanim ići sa folijarnim....na jesen je navožena kvalitena gnojnica sa kolegove lagune tam je zmješana skupa svinjska i kravlja gnojnica ma kvaliteta, 4 cisterne na ral, u zimi sam sa svoje farme svinja vozil dok je bilo zmržjeno, i dobil je 100 kg Kan-a /ral..rekel je tata i stric ako nebude 5 t/ral onda u k...c, jer stvarno je pognojeno pošteno i gusto posijan, uglavnom sve se vidi na slici...

bude ga i za prodati ako nebude tuće ili kaj drugo...imam ga 9,5 rali
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
nije ga povaljalo...nit malo nije legao...:shock: regulator rasta radi svoje...;)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ne kanim ići sa folijarnim....na jesen je navožena kvalitena gnojnica sa kolegove lagune tam je zmješana skupa svinjska i kravlja gnojnica ma kvaliteta, 4 cisterne na ral, u zimi sam sa svoje farme svinja vozil dok je bilo zmržjeno, i dobil je 100 kg Kan-a /ral..rekel je tata i stric ako nebude 5 t/ral onda u k...c, jer stvarno je pognojeno pošteno i gusto posijan, uglavnom sve se vidi na slici...

bude ga i za prodati ako nebude tuće ili kaj drugo...imam ga 9,5 rali

pa zato i pitam el kaniš folijarno, nesem dobro j zarazmel...
ma svaka čast,izgleda za 10! i prema ovom opisu gnojenja mora rasturiti...
samo malo pripazi na pH tla...puno gnojiš gnojnicom (ako je tak kak veliš) al verujem da si upoznat s tom problematikom...

koja je sorta nesi mi rekel?
i kolka ti je sjetvena norma bila?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sve jasno sa gnojicom...

sorta je "made in meine silos" , ustvari Odisej...e sad neznam čiji je...

sijetvena norma je bila 235 kg/ha..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Moze li mi ko odrediti fazu ovog tritikala...sijao sam ga s graškom ali ne znam u kojoj je sad fazi...grašak bi trebao kositi kad krene nalijevati zrno (bar je tako i bogec radio) a to se nece desiti po ovakvom vremena za jos 10 dana...e sad zna li ko hoce li tritikal do tad u potpunosti formirati klas jer su mi problem osje...tritial sam prije sijao, ali nikad se nisam zagledao u te osje jer mi nije bio slučaj da na njih trebam paziti jer sam kombajnirao...

Znači koja je ovo faza tritikala ????




Uploaded with ImageShack.us
 
I

ihorzic

Guest
bojim se da ti nebude došlo skupa za košnju , trebao si ječam sijati skupa
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Tritikal sa tavana posijan, klas ove godine odličan ali... bolest ga uhvatila. Nadam se da do žetve neće uzeti više maha.

Nemam iskustva sa slamom tritikala, jel dobra za svinje ili je oštra kao i ječam?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
da se i ja uključim
evo i mojeg tritikala kojeg sam sijao prvi put u zivotu



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

snimljeno 06.06. u 21:11
i zasada sam jako zadovoljan dobio je osnovnu gnoidbu oko 25kg 15 i 25kg 7-20-30 i jednom je prihranjem nekih 20kg KAN-a po "žurnadi" (2000m-kvadratnih)
sjeme nedeklarirano neznam koja sorta
a njiva je bila tri godine bared (neobrađivana) ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh