• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ja sam jučer pripremio njivu za sjetvu, ali danas nisam uspio posijati zbog kiše. Ne znam da li će za par dana kada se zemlja malo ocijedi biti kasno za sjetvu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i ja moram još iza sisveta posijati ral i pol tritikala i pola rali ječma...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kukuruz je bio na svim zemljama gdje je sad tritikal , na svih 2,5 ha je takav...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

i ja moram još iza sisveta posijati ral i pol tritikala i pola rali ječma...
Jesi li onda posijao tritikal? Ako jesi, kako izgleda?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Posijano je još ral tritikala tada i za sad izgleda dobro, prihranjen je prije 10 dana pa budemo vidjeli sad poslije ovih kiša.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Ja sam najesen pripremio njivu i kad se vrijeme pogoršalo odustao sam od sjetve. Sjeme čeka novu sezonu.
 
B

brmba

Guest
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

matija jesi sta prihranjivao il je i dalje "eko usjev" :p
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

nista nije prihranjivano ni ječam ni pšenica niti tritikale....nema uopče potrebe za prihranom...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Mene zanima kad otprilike tritikal dodje za vršiti? Pročital sam cijelu temu i sad vidim da je jedne godine žetva bila pod kraj 7. mj, a jedne godine početkom.

Možda bi najesen posijal nešto za probu. Ako dolazi kasno, problem mi bude naći kombajn za malu poiršinu pa budem ostal vjeran ječmu.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Ovisno na kojem si kraju hrvatske.Mi na sjeveru skidamo tritikale oko 25.7-5.8 ovisno kakva je godina (kišovita ili sušna).
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Mene zanima kad otprilike tritikal dodje za vršiti? Pročital sam cijelu temu i sad vidim da je jedne godine žetva bila pod kraj 7. mj, a jedne godine početkom.

Možda bi najesen posijal nešto za probu. Ako dolazi kasno, problem mi bude naći kombajn za malu poiršinu pa budem ostal vjeran ječmu.

Kad se sve ostale žitarice ovrše onda ide tritikal na red..
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Zašto folijarno? Tritikal dobro podnosi direktnu gnojidbu.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Pitam jer svi nesto folijarno,pa sam mislio ima i za tritikale nesto.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Evo i mojeg tritikla!
Jako sam zadovoljan s njime općenito, jako adaptilan na sve uvjete proizvodnje, otporan na bolesti a jako dobar po prinosu!
Ako gledamo nutritivnu/hranjivu vrijednost gotovo pa je i bolji od ječma...
tak da, definitvno moj izbor je TRITIKALE!
ječam ostavljam samo zato jer poslije njega idem sa postrnim kukuruzom ili sirkom...i to mi je dosta oko jutro!
ostatak ide sve tritikale, nadam se da ga ove jeseni budem posijal 12-15 jutara, ako prilike i financije dopuste!

sijem Bc GORAN! prva reprodukcija 130 kg/jutro a 2.reprodukcija dorađeno sjeme 150 kg/jutro
prošle godine 3300 kg/jutro prinos...





MZ kao svjedok visine! :)







slikano 20.04.


 

Najnoviji postovi

Na vrh