• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

I kod mene tako izgleda po visini samo što ga je 30% pojela voda jesenas i zimus. Sijao sam novosadski Odisej, drugu reprodukciju.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Evo par slika mojeg dobar je kolko je vode proslo preko njega!!
cam00130k.jpg

cam00131x.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Nekako mi izgleda rijedak. Ili se varam?

Nista cudno kolko je snijega i vode dobio i dugo nisam mogo u prihranu dobar je ja zadovoljan!!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

počeo se i tritikal polako žutjeti , zrno je nalio vrhunski , pa sad nek bude ljepog vremena onda bude svega :)



več ispucana zemlja

 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Mislim da će kraj mojih polja večeras prnuti 40-ak hektara tritikala za biomasu. Otišlo maloprije 5 šlepera, nekoliko traktora, utovarivač (???) i class jaguar. Rengel će to manuti samo tako, čini mi se.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

hehe utovarivač valjda za izvlačenje ,ako bude potrebno..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Mislim da će kraj mojih polja večeras prnuti 40-ak hektara tritikala za biomasu. Otišlo maloprije 5 šlepera, nekoliko traktora, utovarivač (???) i class jaguar. Rengel će to manuti samo tako, čini mi se.

Da da!
Ode tritakale od Maria! Sve za biomasu!
Traktori budu vozili i kipali na hrpu, a bager bude tovaril v šlepere i fijuuu!
Samo da ih mehanizacija posluži, da ne bude kvarova!

Cabage, daj mi reci kak mu izgleda tritikale?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

auuu, šteta tritikala u biomasu :icon_rolleyes:


A dobro ako se dobra lova tu vrti zašto pak ne opet po jednoj strani !:(y):
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

auuu, šteta tritikala u biomasu :icon_rolleyes:


A dobro ako se dobra lova tu vrti zašto pak ne opet po jednoj strani !:(y):

A čuj, nije ga šteta! Pa nije badava, valjda i ta masa ima svoju cijenu!
S druge strane gledajući, paše mu da čim prije skine tritikale i postrno ide sirak vjerovatno!
Dok bi to, da je kombajnirao tritikal, bilo kasno za sjetvu sirka!
Ako godina bude sa pravilnim rasporedom oborina, bude 2 siliranja na jednoj površini!

Nema tu, rade oni intenzivno! Nek im bude uspješan biznis!
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

od ponedjeljka da jučer smo skinuli kojih 70 rali, problem su male parcele pa se tu gubi puno vremena, dok su parcele po 10, 15 rali ide brzo, i da nam divlje svinje nesu 15 rali razrovale tih 70 rali bi riješili u 2 dana
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Tritikal mu je sasvim solidan s obzirom da je na zemljama od nature agro koja je dvije godine bila zapuštena. Bilo mi je muka slušati onu 312-icu kak malčira taj korov dva dana prije oranja.
Ovaj komad kaj siliraju na slici ima 12 rali mislim, prasnuli su ga dok sam ja izorao jednu ral zemlje.
Divim se ljudima, a i strojevima. Sva sreća da nije 35 ko prošli tjedan. Koliko vidim niš se ne trga, jaguar grize ko lud.

I ja sam si razmišljao da bi tu trebalo sad baciti sirak ili sudansku travu, još bi bila vrhunska masa, bolja nego ovaj tritikal.




Uploaded with ImageShack.us
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

A gde im je bil lager za istovar, odnosno utovar u šlepere??? Za to treba velika asfaltirana ili betonirana površina :)
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

A čuj, nije ga šteta! Pa nije badava, valjda i ta masa ima svoju cijenu!
S druge strane gledajući, paše mu da čim prije skine tritikale i postrno ide sirak vjerovatno!
Dok bi to, da je kombajnirao tritikal, bilo kasno za sjetvu sirka!
Ako godina bude sa pravilnim rasporedom oborina, bude 2 siliranja na jednoj površini!

Nema tu, rade oni intenzivno! Nek im bude uspješan biznis!

sve ima svoju cijenu, sad sve ovisi kak se ispregovara, moram priznati da nam se je isplatil kad se sve doda i oduzme ima i zarade
to kaj mario ima je na zemlji od nature agro točnije sad od mirka ervačića a pošto smo tu zemlju dobili da ne raste korov mora se svakak meknuti jer dotični gospodin koji je prije koji 2 tijena ili čak menje službeno kupil naturu agro več imal u planu skombajnirati to kaj smo zasijali.. tak da nepe sirek gore


šanana kipalo se na zemlju i tovarilo v kamione, kad smo mi u kalnovcu skidali vozilo se u pz kalinovac na asfaltiranu pistu gde su se punili kamioni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Za ovo v kalnovcu znam, videl sem :)
Kaj si je to Ervačič zamislil skombajnirati mariovog tritikala??
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Za ovo v kalnovcu znam, videl sem :)
Kaj si je to Ervačič zamislil skombajnirati mariovog tritikala??

bilo bi dobro da samo njegovog, naša udruga (mario, ferenčak, striko i mi) smo zeli oko 200 rali i zasejali z tritikalom i to bi on skidal, kaj po zakonu njemu i pripada ako se gledi po jeb.. hr zakonima
ali neče, pada to u roku 5,6 dana :))
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: TRITIKALE sjetva-žetva

Aha, razmem, sve mi je jasno.

Vidim, traktori lete, budete vi to skinuli začas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh