• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Izgleda mi dosta rijedak. Da ima dobar sklop, korovi ne bi imali šanse.

možda imas pravo ali za prvo sijanje i jako loše sušne zime super izgleda a i ovdije kod mene nisu bas tako kvalitetne zemlje ko kod vas....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja sijem od 240 -250 kg/ha

pa tako je i sijano, jedino sto ja ne sijem sa sijačicom nisam nikad sijem sa razbacivačem umjetnog gnoiva, poslije grapa (drljača, brane)


PS: rijedak je :( jučer skidao ječam do njega i pogledom iz kombaja bas izgleda rijetko, hitno mi treba malo bolji traktor :(
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
pa tako je i sijano, jedino sto ja ne sijem sa sijačicom nisam nikad sijem sa razbacivačem umjetnog gnoiva, poslije grapa (drljača, brane)


PS: rijedak je :( jučer skidao ječam do njega i pogledom iz kombaja bas izgleda rijetko, hitno mi treba malo bolji traktor :(

šta ćeš sa boljim traktorom sijati gušće ili ,..:madmana:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
tritikale skombajniran...danas maznuli svih 5.5 ha...prinos 7.5 t/ha...ova gamad miševa ga pojela na par zemlja..ništa strašno jako al opet nekaj uzelo na prinosu...

DSC01185.jpg

DSC01186.jpg

DSC01187.jpg

DSC01188.jpg

DSC01189.jpg

DSC01191.jpg

sve doma uskladišteno...

DSC01196.jpg

DSC01198.jpg

DSC01200.jpg

DSC01202.jpg
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Koja je ovo prikolica na hollandu....sviđa mi se.....
Kolko tona stane
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
vidim prvu sliku new hollanda i pomislim kako je dobra ova tehnostroj prikolica, a kad ono LESKO
sta kaze kolega za prikolicu, kakva je?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
MATIJA CASE; [url kaže:
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/matek_5140/DSC01188.jpg[/url]
Je li moguće da je to bilo polegnuto? Ili?
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Zanima me koliko kg tritikala sijete po rali (jutru)? mislim ovoga sa tavana..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ka tak sijem godinama ..još i manje sam sijal prije...ovo je najoptimalnije..ajd reči 140 kg bi bilo dost
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
danas posijao 0.5h tritikala.Sjeme Tavanas.
bez umjetnog samo uzorano podrljano i posijano..
cijena uradjenog posla oko 200 kuna bez sjemena..
ja zadovoljan.Ako u proljece bude licio na nesto dobit ce prihranu a ako ne onda
kosevina u zeleno ili jednostavno zaorat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh