• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Troskovi registracije traktora

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Naslov kaze sve. Koliki su troskovi registracije traktora?
- tehnicki ?
- registracija ?
- obavezno osiguranje ?
- kasko osiguranje ?

Ovo je ono sto sam pronasao:

ODLUKA O VISINI NAKNADA ZA TEHNIČKI PREGLED I DRUGE POSLOVE KOJI SE OBAVLJAJU U STANICAMA ZA TEHNIČKE PREGLEDE VOZILA http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2004/3108.htm
Iz gornjeg propisa:
Naknade za redovni ili izvanredni tehnički pregled: 115,76kn
EKO test: 77,83

Ostalo:

Poslovi koji prethode registraciji i produljenju valjanosti prometne doz vole – uvid odnosno provjera doku mentacije o uplati propisanih obveza (porez, carina, obvezno osiguranje, posebna naknada za okoliš, naknada za ceste) 34,99kn
Naplata propisanih obveza iz prethodnog paragrafa(iznos za 1 uslugu) 13,80

Ovo ne mogu nekomentirati: dakle sluzbenik napravi uvid u dokument dali je uplacena npr. posebna naknada za okolis (t.j. uplatnica) i taj svoj pogled naplati 34.99+13.88 odnosno 48.87 kuna. Desetak pogleda :evil: (strucno receno uvida) dnevno i on je prskrbio 500,00 kn, sto za sebe, svoju firmu i/ili drzavu.
Produljenje valjanosti prometne dozvole 34,99

Popunjavanje registracijskog lista 26,16

Izdavanje registracijskih pločica 17,33

Zamjena ili izdavanje nove prometne dozvole ili knjižice vozila 39,24

Zamjena, izdavanje ili ovjera kartona tehničke ispravnosti lake prikolice 17,33

Ostale naknade:

Izdavanje potvrde i probnih pločica 42,84

Naljepnica – znak kojim se označava rok valjanosti tehničkog pregleda 5,74


To mu dodje nekih tristotinjak kuna tehnickog, mislim da tu treba i dodati 200,kn za registarske plocice. Ako netko zna detaljnije neka me ispravi.


Kako osiguravateljske kuce tretiraju traktor? Kao teretno vozilo ili nekako drukcije? Koliko su premije iz vaseg iskustva? Jeli netko ima kasko za traktor?
 
S

summerbreeze

Guest
Da li je to novi traktor ili polovni? Kupljen gotovinom ili leasing/kredit?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
summerbreeze kaže:
Da li je to novi traktor ili polovni? Kupljen gotovinom ili leasing/kredit?
Ja se konkretno zanimam za novi i bez leasinga.
 
S

summerbreeze

Guest
Za obvezno osiguranje ti treba snaga traktora u KW i županija gdje će biti prijavljen.
Ako će traktor glasiti na tebe nisi dužan uzimati kasko... Za izračun AK ti treba: točan naziv traktora, god. proizvodnje i zapremina mašine u ccm. ( najbolje uzeti kopiju prometne dozvole )

Bilo bi poželjno ako si imao prije kakve police sa bonusom da ih poneseš sa sobom radi jeftinije cijene.

Možeš mi poslat na PM podatke pa ti ja izračunam koliko bi te to kod mene došlo da imaš precizniju cijenu.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Jel bi mi mogo neko odgovoriti koliko bi koštala registracija same-a atlante 45
i kaj sve trebam za registraciju ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je prvi put,treba ti vlasnicki list i osobna,ili racun ako si ga novog kupio.
Sve sa tablicana novom prometnom i trokutom je prvi puta oko 1400-1500 kn.
Drugi put ti bude izmedu 900-1000kn.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znate li možda koliko je sada rega traktora, znači, prometna, tablica i sve ostalo? Traktor je ursus 355, policu sam danas napravil a sutra idem valjda na tehnički ako stignem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Sve skupa nekaj manje od iljadarke, skup s palicom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ja sam isto nedavno registrirao 355, sa origuranjem i svime ostalim, tablica, prometna i to, koštalo je oko 1000 kn, mislim da nije bilo punih 1000.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Nisam pronašao odgovarajuću temu, pa ću postaviti ovdje...
Znači ovako kupio sam fiat 480dt u SLO i dovezo ga doma. Papire za registraciju imam sve ali problem mi se javlja jer traktor ima kabinu a u papirima se ona ne navodi. Bivši gazda je stavio kabinu na traktor i nije imao registriranog... Bio sam na tehničkom i rekli su da moram skidati kabinu za registraciju ili da može i ostati ali da mora imati neki broj na sebi(koliko sam ja razumio serijski broj).

Po meni je to neka imt ili štore kabina... e sada di se nalazi taj serijski broj na kabini, i ako ga nemam šta da radim??
Molim pomoć!

Evo slike:
 

Prilozi

  • image-62c3d7173b449fdc3eb33b674ee85b365a43418835605d5ab63d73d4b089b7ce-V.jpg
    image-62c3d7173b449fdc3eb33b674ee85b365a43418835605d5ab63d73d4b089b7ce-V.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 135

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Koliko znam, sve kabine su imale natpisi pločicu, ali neznam za utisnuti broj.
Pločice su obično bile na zadnjoj gornjoj prečki, pod krovom.
Druga varijanta ti je atest.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
mazni nekom pločicu i postavi na svog...ili proizvedi novu, original nečiju, doma na panku...:icon_twisted:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
S papirima idi još na koji tehnički pa vidi dal če proč,valjda nije samo jedan tehnički.Ak ne ide skini kabinu pa posle vrati,kod nas se ne komplikuje tolko za traktore.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Samo vidi gdje treba stajati pločica, skini sa IMT pluga pločicu i zanitaj na kabinu. Koliko vidim to je kabina od IMT- a. Pod tim brojem ju sigurno niko nije nikad prijavil.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ak skine kabinu, treba mu okvir, a to je još veći problem.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Ak skine kabinu, treba mu okvir, a to je još veći problem.

Koji isto mora biti atestirani tak mu isplatljivije bude da atestira kabinu.
 
Na vrh