• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Turbo-puhalo 7340

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta
L

lovrenčić

Guest
Izgleda da je riknul turbo :shock: ...po treči put :shock: ...sad sam odlučio eliminirat turbo :?: ...ima li ko kakvih iskustva u pogledu eliminacije :scratch !? Hvala na odgovorima i pozdrav! :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Motor će dimiti i neće imati snage. Bit će slabiji od istog motora b(63xx) ez turbine za možda 10-tak ks. Zaboravi to, kupi turbo i tjeraj dalje. Bar za Zetora nisu skupi dijelovi, pa ni turbo.

A zakaj je krepal već po treći put?
Nekaj s mazanjem, loše ulje, slabo održavanje ili nepravilna upotreba ili kakva tv. greška?
 
R

Ratarko

Guest
Ovo još nisam čuo da jedan traktor sahrani tri turba :shock:
Koji posao radi taj traktor ?
 
R

ROKI

Guest
Moj rus je isto saranio tri turba. Neznam zašto jednostavno ode. Kod mene sigurno upitan materijal. :(
 
A

agrotehničar

Guest
Pa šta vi ljudi božji radite s tim traktorima da se tako poderu :axe:
Neki dan mi kolega priča da i na njegovom 7340 otišo turbo, što je meni nepojmljivo :!:
Tu ustvari niti nema šta puno otić, 2 ležaja i to je uglavnom sve :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
R

ROKI

Guest
U turbu nema ležaja. Osovina turbine se okreće na tankom filmu motornog ulja.
 
A

agrotehničar

Guest
Eto, još gore :!: Tu tek nema šta otić, osim ak ostane bez ulja :roll: :roll:
 
R

ROKI

Guest
Griješiš, tu je tek problem jer ako nema dobro podmazivanje ili ako je ulje lošije turbo zna i zbog toga otići. No zna i zbog čestog naglog gašenja traktora tjekom "težih" poslova kad je traktor dobro zagrijan, a zna otići i kad se traktor često pali na način da baja čim upali ošine gas do daske i dobro ga isturira, a ulje još nestigne odmah do turbine i ona se onda u početku zavrti na visoke okretaje na suho. Ima još puno caka oko tog, danas gotovo neizbježnog, turba.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ROKI kaže:
Griješiš, tu je tek problem jer ako nema dobro podmazivanje ili ako je ulje lošije turbo zna i zbog toga otići. No zna i zbog čestog naglog gašenja traktora tjekom "težih" poslova kad je traktor dobro zagrijan, a zna otići i kad se traktor često pali na način da baja čim upali ošine gas do daske i dobro ga isturira, a ulje još nestigne odmah do turbine i ona se onda u početku zavrti na visoke okretaje na suho. Ima još puno caka oko tog, danas gotovo neizbježnog, turba.


ideš pa el taj turbo tolki bauk :?: :axe: :madmana: :madmana: :madmana:
ja nisam nikad radio sa traktorom koji ima turbo , a šta kod novih traktora koji se moraju razrađivat :?: koja je tu procedura :?: mislim prije neg ga skurim zbog neznanja :scratch
 
R

ROKI

Guest
Nije to nikakav bauk samo što mi imamo traktore slabije kvalitete (rus, zetor, ursus, imt...) pa je tu upitan materijal il šta god drugo vezano za to. Novog turbaka razrađuješ isto kao i "obični" traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
bogec kaže:
ideš pa el taj turbo tolki bauk :?: :axe: :madmana: :madmana: :madmana:
ja nisam nikad radio sa traktorom koji ima turbo , a šta kod novih traktora koji se moraju razrađivat :?: koja je tu procedura :?: mislim prije neg ga skurim zbog neznanja :scratch

bogec kaže:
ROKI kaže:
Griješiš, tu je tek problem jer ako nema dobro podmazivanje ili ako je ulje lošije turbo zna i zbog toga otići. No zna i zbog čestog naglog gašenja traktora tjekom "težih" poslova kad je traktor dobro zagrijan, a zna otići i kad se traktor često pali na način da baja čim upali ošine gas do daske i dobro ga isturira, a ulje još nestigne odmah do turbine i ona se onda u početku zavrti na visoke okretaje na suho. Ima još puno caka oko tog, danas gotovo neizbježnog, turba.


ideš pa el taj turbo tolki bauk :?: :axe: :madmana: :madmana: :madmana:
ja nisam nikad radio sa traktorom koji ima turbo , a šta kod novih traktora koji se moraju razrađivat :?: koja je tu procedura :?: mislim prije neg ga skurim zbog neznanja :scratch

Zapali ga, pusti da radi par minuta na gasu cca 1000 rpm, a onda ga postepeno tereti.
Kad završiš s radom, smanji gas na cca 1000 rpm i pusti da se pet-šest minuta ohladi. Smanji gas na ler i nakon toga ga ugasi. I to je sve. E da, korisi kvalitetno ulje.
 
B

Bobo

Guest
Znam da automobili novijeg godista imaju neku pumpicu na struju koja tjera ulje kroz turbinu, i kad se automobil ugasi, dok se ne spusti ne neku temperaturu...

Citao sam u auto klubu bas to da turbine najvise odlaze kad tjeras auto u okretaje i onda ga ugasis, a turbina se vrti na nekih 100 150 000 okretaja nakon gasenja automobila i da se ulje zapekne u njoj od temperature, te da u najboljem slucaju gumice izgore...

Ali opet, bolje paziti pa nemati posla s tim, nego stalno sarafati i mijenjati
 
M

Mata imt 540

Guest
agrotehničar kaže:
Eto, još gore :!: Tu tek nema šta otić, osim ak ostane bez ulja :roll: :roll:
da ali opet se vrti u nekom lezaju ...eventualno u tom slučaju je klizni ležaj kao i kod radilice i bregaste na automobilu.....ili ima košuljice kao i klipnjača kod klipa.....sve kaj se vrti ima neki ležaj ....nemoj ništa zamjerit ali ispravak netočnog navoda.... :D ispričavam se agrotehničar....ovo nije išlo tebi nego rokiu krivo sam citirao ..... :)
 
B

branko

Guest
Mata imt 540 kaže:
da ali opet se vrti u nekom lezaju ...eventualno u tom slučaju je klizni ležaj kao i kod radilice i bregaste na automobilu.....ili ima košuljice kao i klipnjača kod klipa.....sve kaj se vrti ima neki ležaj ....nemoj ništa zamjerit ali ispravak netočnog navoda.... :D ispričavam se agrotehničar....ovo nije išlo tebi nego rokiu krivo sam citirao ..... :)

u pravu si mata ima klizne keramicke lezajeve barem garettova, a za ove ruske i ceske nemam pojma kakve oni imaju.
 
B

branko

Guest
ROKI kaže:
Moj rus je isto saranio tri turba. Neznam zašto jednostavno ode. Kod mene sigurno upitan materijal. :(


kolika je cijena turbine za njega?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
branko kaže:
ROKI kaže:
Moj rus je isto saranio tri turba. Neznam zašto jednostavno ode. Kod mene sigurno upitan materijal. :(


kolika je cijena turbine za njega?

Neznam za Belarusa, no susjed mi je rekel da je za Z Kristala 160 oko 3200kn. Njemu je riklnula na JD975 kombajnu, pa misli kupiti novu Zetorovu i pripasati ju, jr jr originalna navodno više od 12000kn.
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
turbo motor ima manju kompresiju od obicnog motora,bosch pumpa daje vise goriva na vecem gasu pa bi ti traktor dimio to su dvije najbitnije razlike
 
B

branko

Guest
mislim da bi najbolje rjesenje bilo odrijesiti kesu i kupiti zamjenski tj. svicarski borgwarner ili americki garett

evo za one koji imaju probleme s turbinama linka gdje imate i turbine za mtz (minsk) i zetor

Obrisan neispravan link.

BTw mada smo vec malo off topic kak bi bilo nakalemiti turbinu na 539 do 549 traktore jer oni imaju svi iste motore a to je je licencni perkins 3.152 za kojeg ima original turbina?
 

Najnoviji postovi

Na vrh