• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Turbo punjač(turbina)

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
"i" ti oznacava da ima interculer a ova prva dva slova valjda znas kaj znace:eek:::icon_e_biggrin:

interkuler je hladnjak za vazduh koji dolazi iz turba. td je motor sa turbom a noviji tdi treba da je oznaka ovih sa direktnim ubrizgavanjem. mislim da ovaj od 90 ks nema interkuler ,onaj od 110 ima i on je sa i srveno obelezen .e neznam za onaj od 130 sa di srvenim slovima na cemu je jos pojacana snaga .[/QUOTE
Ma svi koji imaju turbine moraju imat hladnjak zraka zbog bolje ucinkovitosti i kolicine nabijanja zraka e sad turbina se grije i grije to ulje koje ju podmazuje i hladi pa time je to ulje podloznije pregrijavanju pa neki modeli tdi motora imaju hladnjak ulja sto je isto inteculer kaj na nasem u prijevodu znaci unutarnje hladenje.
nemora imati interculer...radi td motor i bez njega ali puno znači onome koji ga ima...
hladnjak ulja je se ne zove interculer več hladnjak ulja kak i hladnjak vode...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nemora imati interculer...radi td motor i bez njega ali puno znači onome koji ga ima...
hladnjak ulja je se ne zove interculer več hladnjak ulja kak i hladnjak vode...

Da to su hladnjaci pa onda je i od interculera isto hladnjak samo zraka.
E sad dal se isto zove interculer taj za ulje ili ne to neznam al znam da ga hladi iznutra,i ti hladnjaci ulja su smjesteni iza svih hladnjaka ili ispred ovisi o izvebi pri dnu jer je manji puno od ovog za vodu i klimu
Al ima sace
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imaju oni i hladjenje ulja na sistem ulje voda razmenjivacu toplote. na filteru ulja je dodat deo kroz koji se hladi ulje vodom ajd tako da kazem.problem jeste u tim oznakama jer svasta pise u saobracajnim dokumentima. folvagen je obelezavao razlicitu snagu tih motora srvenim I ,ili DI. ali dosta tu ima nesuglasica oko snage i slovnih oznaka. kod drugara je 1,9 sa turbom i 75ks. a imao je i interkuler koji je ostecen i iskljucen zajedno sa crevima za vazduh.po tome je trebao biti 90ks ali mu pise 75ks. e sad kako nije ni meni jasno ali u voznji se oseca da i nema vise jer sam vozio sa 90 ks i mnogo je zesci. zato i meni neke stvari sa oznakama nisu jasne
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Kod vag grupacije na mijestu di se zasrafljuje filter je jedna kocka na koju su spojena dva cerijeva od rashladne tekucine i kroz tu kocku prolazi rashladna tekucina i hladi ulje!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
ma fučkaš oznake lako nakeljiš na lim kaj hoćeš , bio je u bučinom kraju (pa kasnije bliže meni) jedan audi a4 koji je imao oznaku ako se ne varam 1.9td i u knjižici mu pisalo 75 ks a pod haubom motor 1.9 tdi 90 konja još se majstori čudili kako ide ko blesav sa 75 konja, a njemu su najvjerojatnije zbog carine upisani drugi podatki i oznaka I skinuta
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod vag grupacije na mijestu di se zasrafljuje filter je jedna kocka na koju su spojena dva cerijeva od rashladne tekucine i kroz tu kocku prolazi rashladna tekucina i hladi ulje!

da upravo sam na to mislio. to je takozvani izmenjivac toplote ili hladjak voda ulje. a kod nekih je klasican hladnacic na principu vazduh ulje. ali hladnjak vazduha iz turba se samo zove interkuler. ma na tehnickom u kompjuteru sve se poklapa po fabrickim podacima a tamo ima oznaka i modela istog motora i razlika u kilovatima da te bog sacuva. valjda su za razna trzista imali i nekih razlika sta li . jedva ga pronasli u silnim podacima.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@mika da nije rijec o zelenom audiu koji je bio malo jace razbijen prije nekoliko godina!
@vica da inerculer je samo za hladenje zraka koji turbina fila u motor nema drugog naziva!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
@mika da nije rijec o zelenom audiu koji je bio malo jace razbijen prije nekoliko godina!
@vica da inerculer je samo za hladenje zraka koji turbina fila u motor nema drugog naziva!

točno taj i kad je bio razbijen ja naišao kad je kolega M stavljao motor u njega i veli on da znaš kak to ide a ima 75 konja, velim ja njemu daj ti malo pogleč bolje da ti je to tdi sa 90 konja pa zato ide a u knjižici kaj piše to moreš mačku o rep okačiti jer je to neko upisal radi jeftinije carine
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
točno taj i kad je bio razbijen ja naišao kad je kolega M stavljao motor u njega i veli on da znaš kak to ide a ima 75 konja, velim ja njemu daj ti malo pogleč bolje da ti je to tdi sa 90 konja pa zato ide a u knjižici kaj piše to moreš mačku o rep okačiti jer je to neko upisal radi jeftinije carine

Znam cijelu historiju najbolje mu je bilo kod prvog vlasnika u nasoj okolici onda kad je otiso kod drugog od onda razbijanje i vadenje masti i par puta getriba je slagana neznam di je sad taj auto jer je opet prodan!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Evo par slikica turbine i agr ventila koji je malo slinav:(happy):











 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo pošto je danas totalno riknula turbina na autu morali smo ju zamjenit i imali smo kaj vidjeti..inače počel je i prije malo bolje dimit i sve bolje i bolje i danas dok ga je tata upalil popodne dimil je kaj parnjača,ispod kraja auspuha bila crna mrlja oko 1m x1m... uzeli smo dole turbinu i stavili drugu..inače ta kaj je sad skiksala bila je na autu niti jednu godinu, a lufta na piksnama nije imala ni malo a ni ulje nije propušala..a vidi kak je sad http://www.youtube.com/watch?v=zTWyDmF6ND0&feature=youtu.be
 

Najnoviji postovi

Na vrh