• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Turbo punjač(turbina)

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ko je vidio da ti svi grijaci rade ja sam danas slucajno skuzio da moja dva ne rade i to je pitanje kak dugo ne rade nema ni veze dosta su joj i ova dva bila ti stariji ako nisu imali dobre grijace jako tesko su upalili kod njega si bar mogo lakse saznat kad ti rikne grijac jer je tesko upalio svi mogu samo da nije onaj iza bosch pumpe onda imas pune ruke posla dog ga promijenis:eek::
@oficir ove slike te kostaju jos rundu sad sam iso u garazu u kratkim hlacama a vani minus!
[/IMG]
[/IMG]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ko je vidio da ti svi grijaci rade ja sam danas slucajno skuzio da moja dva ne rade i to je pitanje kak dugo ne rade nema ni veze dosta su joj i ova dva bila ti stariji ako nisu imali dobre grijace jako tesko su upalili kod njega si bar mogo lakse saznat kad ti rikne grijac jer je tesko upalio svi mogu samo da nije onaj iza bosch pumpe onda imas pune ruke posla dog ga promijenis:eek::

grijače smo mu stavili od wv pasata 1.6 d i dečko pali ko lud...a provjera...provjeravaš ih tak kaj ih povadiš iz glave i uzmeš jedan malo jači akumulator...spojih ih na akumulator i štopaš kak dugo mu treba da užari...sad neznam točno kolko treba sec kaj se užari...hebiga zabil sam...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ko je vidio da ti svi grijaci rade ja sam danas slucajno skuzio da moja dva ne rade i to je pitanje kak dugo ne rade nema ni veze dosta su joj i ova dva bila ti stariji ako nisu imali dobre grijace jako tesko su upalili kod njega si bar mogo lakse saznat kad ti rikne grijac jer je tesko upalio svi mogu samo da nije onaj iza bosch pumpe onda imas pune ruke posla dog ga promijenis:eek::
@oficir ove slike te kostaju jos rundu sad sam iso u garazu u kratkim hlacama a vani minus!
[/IMG]
[/IMG]

Svaka cast majstore ovo vrjedi jos jednu vise.
Pa taj vakum izgleda jednostavno i cini mi se da nema puno pomaka u njemu kad otvara i zatvara?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
grijače smo mu stavili od wv pasata 1.6 d i dečko pali ko lud...a provjera...provjeravaš ih tak kaj ih povadiš iz glave i uzmeš jedan malo jači akumulator...spojih ih na akumulator i štopaš kak dugo mu treba da užari...sad neznam točno kolko treba sec kaj se užari...hebiga zabil sam...

U kaj si stavil grijace od passata
kolega bez zamijerke ja sam danas mijenjo dva grijaca i namijenjo sam ih se tak da meni nemoras objasnjavat nista o njima ja grijace ne vadim iz glave van ja ih provijeravam gore provijerim s probi stiftom koji valja ostaje onaj kaj ti rikne zamijenis novim imas ih dvije vrste brzi i spori i dok radi radi a mozes ih provjeravat i s punjacem akumulatora al po pravilu bi trebo mijenjat sve grijace odjednom!
@oficir nema puno pomaka oko 1cm al to je dovoljno njega vakum otvara a zatvara ga opruga sta je untar njega s membranom!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
grijače smo mu stavili od wv pasata 1.6 d i dečko pali ko lud...a provjera...provjeravaš ih tak kaj ih povadiš iz glave i uzmeš jedan malo jači akumulator...spojih ih na akumulator i štopaš kak dugo mu treba da užari...sad neznam točno kolko treba sec kaj se užari...hebiga zabil sam...
Da ja sam na golfu 2 1.6 menjal grijace i onaj iza bosch pumpe mamu mu ljubim dal mi je posla dok sam ga skinul.
Pa cim grijac zari znaci stvara otpor i radi. Kaj ne?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
na

Nema 19td sa direktnim ubrizgavanjem nego samo tdi oznake i svi bi morali tdi motori imat interkuler. A kaj vica veli za 1.6td i 1.6d to su bili motori sa pred komorom i bez grijaca ne pale ili pale jako tesko,tak imaju imt 533,539... Dizna im nije udarala gorivo na klip nego ga je vitlala vkomori pa na klip laicki.
Tdi to su motori sa direktnim ubrizgavanjem i dizna brizga naftu u magli pod vecim tlakom nego kod td prema klipu u njegovu supljinu na vrhu i ti motori imaju grijace al puno lakse pale po zimi pa i ak im koji grijac ne radi,takvo direktno imaju svi zetori bar serije od 80god,e da a vecina zetora nemaju ni grijace pa pale super naravno ak je motor donekle,

pročitaj još jednom post od @vica iznad ovog mojeg kojeg si citirao pa češ skužit zašto sam postavio takvo pitanje..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U kaj si stavil grijace od passata
kolega bez zamijerke ja sam danas mijenjo dva grijaca i namijenjo sam ih se tak da meni nemoras objasnjavat nista o njima ja grijace ne vadim iz glave van ja ih provijeravam gore provijerim s probi stiftom koji valja ostaje onaj kaj ti rikne zamijenis novim imas ih dvije vrste brzi i spori i dok radi radi a mozes ih provjeravat i s punjacem akumulatora al po pravilu bi trebo mijenjat sve grijace odjednom!
@oficir nema puno pomaka oko 1cm al to je dovoljno njega vakum otvara a zatvara ga opruga sta je untar njega s membranom!

A kuzim.
Ja sam na golfa2 stavil beru grijace naravno sve 4 i bil sam prezadovoljan njima brzo su grijali i trajali su 4god,valda su bili brzi dok sam s bosovim imal stalno nekih problema i dugo su grijali.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A kuzim.
Ja sam na golfa2 stavil beru grijace naravno sve 4 i bil sam prezadovoljan njima brzo su grijali i trajali su 4god,valda su bili brzi dok sam s bosovim imal stalno nekih problema i dugo su grijali.

Sam si si odgovorio na pitanje brzo su grijali znaci brzi dugo su grijali spori:icon_e_wink:
Ja neznam kakve imam gore nisam gledo za rundu idem opet u garazu po njega:icon_rofl::icon_rofl:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
U kaj si stavil grijace od passata
kolega bez zamijerke ja sam danas mijenjo dva grijaca i namijenjo sam ih se tak da meni nemoras objasnjavat nista o njima ja grijace ne vadim iz glave van ja ih provijeravam gore provijerim s probi stiftom koji valja ostaje onaj kaj ti rikne zamijenis novim imas ih dvije vrste brzi i spori i dok radi radi a mozes ih provjeravat i s punjacem akumulatora al po pravilu bi trebo mijenjat sve grijace odjednom!
@oficir nema puno pomaka oko 1cm al to je dovoljno njega vakum otvara a zatvara ga opruga sta je untar njega s membranom!
pasatovi grijači su stavljeni u fordov 1.8 td motor...kaj pa je to probi stift?
Da ja sam na golfu 2 1.6 menjal grijace i onaj iza bosch pumpe mamu mu ljubim dal mi je posla dok sam ga skinul.
Pa cim grijac zari znaci stvara otpor i radi. Kaj ne?
ma za to je več bil napravljen poseban alat jer je bilo 8 pasata 1.6 jednakih...i na,svakom su mjenjani bili grijači tak da,smo bili došli u praksu z njima več
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sam si si odgovorio na pitanje brzo su grijali znaci brzi dugo su grijali spori:icon_e_wink:
Ja neznam kakve imam gore nisam gledo za rundu idem opet u garazu po njega:icon_rofl::icon_rofl:

Ma daj nemoj sad bus se prehladil ko bu onda cevape jel?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pročitaj još jednom post od @vica iznad ovog mojeg kojeg si citirao pa češ skužit zašto sam postavio takvo pitanje..

Jesi zbog tog kaj je napisal 1.6tdi jer do nedavno nije bilo takvih motora nego td a 1.9 je bilo tdi i td?
Ili ja nisam skuzil jebiga?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mali plavi probi stift ili ti ispitivac napona 12V daj poslikaj taj specijalni alat za taj grijac iza bosch pumpe!
@oficir ma kaj bi se prehladil ja sam vruc momcic:8):
Bilo je i prije 1.6tdi motor imo je 80ks vise u audiju 80 sam ih vido
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
@mali plavi probi stift ili ti ispitivac napona 12V daj poslikaj taj specijalni alat za taj grijac iza bosch pumpe!
@oficir ma kaj bi se prehladil ja sam vruc momcic:8):
Bilo je i prije 1.6tdi motor imo je 80ks vise u audiju 80 sam ih vido

pa kaj odma nekažeš ispitivač:(think): nije neki specialni alat nego je to jedan zrezan,sposavijan ključ z kojim se jedino moglo do njega...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
pa kaj odma nekažeš ispitivač:(think): nije neki specialni alat nego je to jedan zrezan,sposavijan ključ z kojim se jedino moglo do njega...
Ah to s kljucem znam tak i ja radim ja mislio da nisi nesto drugo smislio pa da kopiram si izum!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ah to s kljucem znam tak i ja radim ja mislio da nisi nesto drugo smislio pa da kopiram si izum!

nije bilo potrebe..nego kad nikak nejde onda treba malo bolje uključit moždane vijuge i onda,se nekaj zmislili samo da se uzmu dolje...prvi put smo ja i tata spropsovali sve kaj smo znali dok nismo skužili kak ga uzeti i napravili alat za to..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@mali plavi probi stift ili ti ispitivac napona 12V daj poslikaj taj specijalni alat za taj grijac iza bosch pumpe!
@oficir ma kaj bi se prehladil ja sam vruc momcic:8):
Bilo je i prije 1.6tdi motor imo je 80ks vise u audiju 80 sam ih vido

Mislim da je to bil isto s predkomorama td .nisam nigdje vidal tdi.
Jedan moj susjed je imal audija 80,89 god sa 1.6td i 110ks tvornicki,prical je da taj motor ima krace klipnjace i klipove u spic pa se brze razvrtil i imal vise konja,samo znam da je auto letel i stnjim je preticaval kak je htjel.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Jesi zbog tog kaj je napisal 1.6tdi jer do nedavno nije bilo takvih motora nego td a 1.9 je bilo tdi i td?
Ili ja nisam skuzil jebiga?

on je napisao da 1.9td motor ima 75ks a da ima istih takvih sa 90ks samo što imaju interkuler i drugačiju turbinu i da obadva imaju ubrizgavanje s pretkomorom a kolko ja znam volkswagenovi 1.9 motori sa turbom i interkulerom imaju direktno ubrizgavanje osim ako na standardni 1.9td nije naknadno dograđivan interkuler, jel sad kužiš...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Mislim da je to bil isto s predkomorama td .nisam nigdje vidal tdi.
Jedan moj susjed je imal audija 80,89 god sa 1.6td i 110ks tvornicki,prical je da taj motor ima krace klipnjace i klipove u spic pa se brze razvrtil i imal vise konja,samo znam da je auto letel i stnjim je preticaval kak je htjel.

to je nekaj bil na turirani motor i to na velko...jer 1.6 d ima 55ks a sumljam da bi samo sa turbinom dobil 55 ks...a audi i orginalu ima ravne klipove kolko sam imal priliku vidjeti...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mali plavi ja njega s kljucem isarafim a s spicastim kljestima izvadim van i novog stavim unutra samo malo pripazim da neulovi navoj nakoso!
Za 1.6tdi znam da ima 80ks jer sam ga vidio za 1.6td 110ks neznam nista ovo je prvi glas necu nista o njemu komentirat jer ni vidio ni cuo!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dal ti tvoji 1.9 td i taj sa interkulerom imaju ista tijela dizne i boš pumpu i dal su to volkswagenovi motori?
ista tela dizni i klasicna bos pumpa kao na 1,6 dizelima i td i tdi. samo ima na pumpi neku vrstu kontrole el. nisam siguran tacno za sta su ali kompjuter nema. isti konsruktivno ko 1,6 sa predkomorama i sporim grejacima. najvise na golf 3 pasat 3 audi jaje ,vento. kasnije je radjen skoro isti okom gledajuci sa direktnim ubrizgavanjem tdi sa brzim grejacima sto greje za 3-5 sek. od 90-110-130ks . .ima mi drug pasata 4 96god sa 1,9td motorom od 75ks. a vec isto godiste ima sa novijim direktnog ubrizgavana 1,9tdi motorom.ti su od 90-110-130 ks
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh