• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Turbo punjač(turbina)

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
povrat ispušnih plinova ( egr ventil exhaust gas recirculation valve se točno zove) imaju svi motori od 96 na dalje iako zavisi od tržišta za koje su predviđeni pa tako neki imaju čak i od 92 a neki 96 nemaju.... kod strijih tipova motora kao i kod nekih novijih sa kompjuterom taj ventil se može zablindirati i auto dalje ide normalno pa čak možda i mrvicu bolje jer mu se ne vračaju plinovi u usis, no kod nekih nema te pomoći evo konkretno ja na svojoj astri nisam mogao ništa napraviti osim kupiti novog( koji me koštao 4000 kuna i to preko kolege inače dođe 5500) jer kompjuter je prebacio u safe mode i motor nejde preko 2200 obrtaja isto tako radi sa bilo kakavim pokušajem blindiranja ili isključivanja dakle 0 bodova

@vica taj motor 1.9td i taj drugi nisu samo različiti po turbini i interkuleru nego taj sa interkulerom ima direktno ubrizgavanje u cilindre osim ako nisu neke prerade u pitanju

Ima i neki protocnik zraka na usisu kod filtera zraka koji kad rikne isto auto nejde prek 2200okretaja a ti protocnici su skupi i cesto odlaze na a4,a3 i golfovi 4 stariji modeli,a on valda mjeri protok zraka i kompjutert odreduje kolicinu goriva.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
protokomer vazduha je to . ovaj 1,9tdi sa interkulerom je isti slucaj kao i sa 1,6 tdi komoras motor. to su prve serije 1,9 i protezu se do 96-97 god a veoma slican je njima sa direktnim ubrizgavanjem. znaci klasican motor na d2 naftu. ovi direktni po pravilu idu na evrodizel ali to kod nas vecina opet tera na d2 i lozak.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
protokomer vazduha je to . ovaj 1,9tdi sa interkulerom je isti slucaj kao i sa 1,6 tdi komoras motor. to su prve serije 1,9 i protezu se do 96-97 god a veoma slican je njima sa direktnim ubrizgavanjem. znaci klasican motor na d2 naftu. ovi direktni po pravilu idu na evrodizel ali to kod nas vecina opet tera na d2 i lozak.

Da tocno u pravu si i onda se sve zagari i zacadi i pocne jebat.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
E sad neznam kakvi ste jelci da nebi ja bankrotiral s vama.hehehe
Ma ja placam cevape ili pljeskavice i pivo.:icon_thumright:

Najbolje ti je dan platis cevape u cingacu velika porcija mi je taman da se najedem ko covijek!
to kod filtera ti je senzor protoka zraka njega komp ocitava tak da zna kolko i goriva mora dat da bi bila dobra smijesa znaju vecinom odlazit zbog smeca!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najbolje ti je dan platis cevape u cingacu velika porcija mi je taman da se najedem ko covijek!
to kod filtera ti je senzor protoka zraka njega komp ocitava tak da zna kolko i goriva mora dat da bi bila dobra smijesa znaju vecinom odlazit zbog smeca!

Cekaj to mi je poznato di je cingac?
Da tak sam si i mislil za taj protocnik.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Cekaj to mi je poznato di je cingac?
Da tak sam si i mislil za taj protocnik.

U Zg na Vukomercu najbolji cevapi:(y):
Cuo sam za senzor protoka zraka da kad pocne zezat ako se opere u alkoholu ili razredivacu da moze jos jedno vrijeme radit bez greske nisam imo jos problema s njim nedaj Boze da i imam da isprobam tu metodu dosta me je nazezo onaj vakum na turbini jedva sam ga naso posebno!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U Zg na Vukomercu najbolji cevapi:(y):
Cuo sam za senzor protoka zraka da kad pocne zezat ako se opere u alkoholu ili razredivacu da moze jos jedno vrijeme radit bez greske nisam imo jos problema s njim nedaj Boze da i imam da isprobam tu metodu dosta me je nazezo onaj vakum na turbini jedva sam ga naso posebno!

A zakaj taj vakum odlazi? Kolko kosta novi?
Mom starom na 100tkm jos nije otisel osim tog ventila kaj vraca ispusne plinove.

Neznam kolko kosta za stila al vjerujem da nije bas jeftino!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A zakaj taj vakum odlazi? Kolko kosta novi?
Mom starom na 100tkm jos nije otisel osim tog ventila kaj vraca ispusne plinove.

Neznam kolko kosta za stila al vjerujem da nije bas jeftino!

Mislis onaj vakum na turbini on je meni otiso radi malo starosti probusila se membrana pa nije radio pa mi je komp stalno baco u safemod a posebno ga nisam mogo kupit osim komplet s turbinom pito svuda cak i u ovlastenim servisima i kod likova sta rade reparature turbine isto nista i slucajno nazvo frajera u osijek koji prodaje dijelove onda mi je on prodo posebno 2-3mj sam trazio ga jedva naso plati sam rabljeni 500kn tebi je otiso agr ventil ako sam te dobro skuzio ja sam svog jednom cistio i zatvorio da mi ne vraca plinove nazat sad je cist i nemam problema s njim hvala Bogu!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislis onaj vakum na turbini on je meni otiso radi malo starosti probusila se membrana pa nije radio pa mi je komp stalno baco u safemod a posebno ga nisam mogo kupit osim komplet s turbinom pito svuda cak i u ovlastenim servisima i kod likova sta rade reparature turbine isto nista i slucajno nazvo frajera u osijek koji prodaje dijelove onda mi je on prodo posebno 2-3mj sam trazio ga jedva naso plati sam rabljeni 500kn tebi je otiso agr ventil ako sam te dobro skuzio ja sam svog jednom cistio i zatvorio da mi ne vraca plinove nazat sad je cist i nemam problema s njim hvala Bogu!

To je jebeno kad ode i cudno da ih nema za kupit posebno.
Da na stilu je agr ventil zastekal pa su ga cistili pa je opet pocel srat pa su gatzatvorili s nekom plocicom i sad je super,ja taj ventil nisam nikad imal prilike vidjet.:s:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je jebeno kad ode i cudno da ih nema za kupit posebno.
Da na stilu je agr ventil zastekal pa su ga cistili pa je opet pocel srat pa su gatzatvorili s nekom plocicom i sad je super,ja taj ventil nisam nikad imal prilike vidjet.:s:

Bas cudno kak to ne rade posebno a i cudno mi je kak decki koji rade reparature kak nemaju oni ih!
Ako te bas zanima kak izgleda imam ja jednog u garazi ispravnog skinut s turbine koja se razletila pa ti ga mogu poslikat ako ti sta znaci!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
protokomer vazduha je to . ovaj 1,9tdi sa interkulerom je isti slucaj kao i sa 1,6 tdi komoras motor. to su prve serije 1,9 i protezu se do 96-97 god a veoma slican je njima sa direktnim ubrizgavanjem. znaci klasican motor na d2 naftu. ovi direktni po pravilu idu na evrodizel ali to kod nas vecina opet tera na d2 i lozak.

dal ti tvoji 1.9 td i taj sa interkulerom imaju ista tijela dizne i boš pumpu i dal su to volkswagenovi motori?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bas cudno kak to ne rade posebno a i cudno mi je kak decki koji rade reparature kak nemaju oni ih!
Ako te bas zanima kak izgleda imam ja jednog u garazi ispravnog skinut s turbine koja se razletila pa ti ga mogu poslikat ako ti sta znaci!

Pa daj ga sutra poslikaj i turbinu ak imas skinutu ak ti nije tesko,bas me zanima a kod mehanicara kad ja dojdem nema ni jednu skinutu da mi ju pokaze uzivo.:(hi):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa daj ga sutra poslikaj i turbinu ak imas skinutu ak ti nije tesko,bas me zanima a kod mehanicara kad ja dojdem nema ni jednu skinutu da mi ju pokaze uzivo.:(hi):

turbinu nemam ni jednu doma imam ti samo vakum s nje pa ti mogu njega poslikat!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
ak voziš kakvog dizela buš saznal kad tad kak izgleda, a onda ti bu trebal stolac da si sjedneš kad ti vele cifru pogotovo ak voziš nekaj od francuza ili japanaca :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Bas cudno kak to ne rade posebno a i cudno mi je kak decki koji rade reparature kak nemaju oni ih!
Ako te bas zanima kak izgleda imam ja jednog u garazi ispravnog skinut s turbine koja se razletila pa ti ga mogu poslikat ako ti sta znaci!

ma ovi kaj repariraju turbine imaju sigurno samo kaj neču prodati jer tu zarade nema dok proda djelove za reparaturu...nego njima je glavna zarada dok repariraju cjelu turbinu i onda mogu nabiti cjenu...

danas sam malo pregledaval turbinu od starog MAN-a koja je bila reparirana...ali nema nikakve vakumske "cilindre" nego je samo lopatice i okolo su kanali kud ide zrak i ispuh...pa sam malo gledal ovu staru od auta ali to je katastrofa kolko lufta ima na osovini gore - dolje...ali ima i taj vakumski"cilindar"na turbini (ono kaj,sam bil označil) a ima još nekakav vakumski ventil na ispušnoj grani...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
vozi fiat stila al nema veze sve jedno ce mu trebat stolcic ili bolje da neide slusat cifru ako ima slabije srce:D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
na
dal ti tvoji 1.9 td i taj sa interkulerom imaju ista tijela dizne i boš pumpu i dal su to volkswagenovi motori?

Nema 19td sa direktnim ubrizgavanjem nego samo tdi oznake i svi bi morali tdi motori imat interkuler. A kaj vica veli za 1.6td i 1.6d to su bili motori sa pred komorom i bez grijaca ne pale ili pale jako tesko,tak imaju imt 533,539... Dizna im nije udarala gorivo na klip nego ga je vitlala vkomori pa na klip laicki.
Tdi to su motori sa direktnim ubrizgavanjem i dizna brizga naftu u magli pod vecim tlakom nego kod td prema klipu u njegovu supljinu na vrhu i ti motori imaju grijace al puno lakse pale po zimi pa i ak im koji grijac ne radi,takvo direktno imaju svi zetori bar serije od 80god,e da a vecina zetora nemaju ni grijace pa pale super naravno ak je motor donekle,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
vozi fiat stila al nema veze sve jedno ce mu trebat stolcic ili bolje da neide slusat cifru ako ima slabije srce:D:

Nije moj od starog je pa se bu on sezuval ak kaj rikne al do sad nije nis osim tog ventila pa su ga zacepili to je bilo na 80tkm.
Ja vozim grande punto 1,4 80ks BENZIN i prezadovoljan sam a kaj se tice francuza papreni su na djelovima za motor.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
na

Nema 19td sa direktnim ubrizgavanjem nego samo tdi oznake i svi bi morali tdi motori imat interkuler. A kaj vica veli za 1.6td i 1.6d to su bili motori sa pred komorom i bez grijaca ne pale ili pale jako tesko,tak imaju imt 533,539... Dizna im nije udarala gorivo na klip nego ga je vitlala vkomori pa na klip laicki.
Tdi to su motori sa direktnim ubrizgavanjem i dizna brizga naftu u magli pod vecim tlakom nego kod td prema klipu u njegovu supljinu na vrhu i ti motori imaju grijace al puno lakse pale po zimi pa i ak im koji grijac ne radi,takvo direktno imaju svi zetori bar serije od 80god,e da a vecina zetora nemaju ni grijace pa pale super naravno ak je motor donekle,

pali on bez grijača bez problema kad je toplo ali dok zahladi i dok je hladan motor onda si moreš sjesti kraj njega i fučkati si jer ga nebuš upalil bez grijača...tak i fordov motor...ako samo jedan grijač ne radi po zimi nebuš ga upalil sam tak...prvo bude jen čas verglal a onda kad upali zdimi kaj,z parne lokomotive...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pali on bez grijača bez problema kad je toplo ali dok zahladi i dok je hladan motor onda si moreš sjesti kraj njega i fučkati si jer ga nebuš upalil bez grijača...tak i fordov motor...ako samo jedan grijač ne radi po zimi nebuš ga upalil sam tak...prvo bude jen čas verglal a onda kad upali zdimi kaj,z parne lokomotive...

Da kad je toplo pali al kad zahladi nema bez grijaca dok tdi i po zimi krese ak mu radi samo jedan grijac.
 

Najnoviji postovi

Na vrh