• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TV - freza popravak

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Eh, šteta je to sad u zemlju stjerat....ja bi to prodao i kupio rabljeno:weedman:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
E ovo je jako dobro odrađeno.... Zbalija koliko te koštal taj remont? samo kad sam vidio punu kutiju novih noževa već mi se zavrtio kalkulator u glavi...

Sve si nabavio kod Kuhara?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Eh, šteta je to sad u zemlju stjerat....ja bi to prodao i kupio rabljeno:weedman:

Već je prošla probni rad od 4 rh neki dan i
danas skoro cijeli dan u komadu, tak da je boja sa noževa već otpala
i sad se svijetle koda su od inox-sa ;) sutra ju čeka još dodatnih 4-5 rh...
A što se tiče prodaje mislim da se sad ne isplati kad je na njoj jedino kardan i šasija stara, dok sivi ostali dijelovi su novi...


E ovo je jako dobro odrađeno.... Zbalija koliko te koštal taj remont? samo kad sam vidio punu kutiju novih noževa već mi se zavrtio kalkulator u glavi...

Sve si nabavio kod Kuhara?


Remont je sve skupa oko 350€.
Noževi su oko 150€ (sa onim donjim nožem skupa).
A dijelove sam nabavljao od svikuda u Krapine, Zaboku i Bjelovaru gdje
mi je ke izašle jeftinije i ovisne o kvalitete istoga...
 
G

GROF

Guest
., EJ!., prijatelju Željac!., pa TI si se uvridnil fulll!.-
., frezica odradjena dobro i odma na delo sa njom., svaka čast., dobro je rekal onaj naš majstor da bi TI mogal sklapat freze!!!, sretno TI, čitamo se., Bog!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
.......Remont je sve skupa oko 350€.
Noževi su oko 150€ (sa onim donjim nožem skupa).
A dijelove sam nabavljao od svikuda u Krapine, Zaboku i Bjelovaru gdje
mi je ke izašle jeftinije i ovisne o kvalitete istoga...

:rolleyess:
ili si se malo preracunao ili na slikama nema sve sto si zamijenio.......ili te neko "uzjahao" za neku stavku ili si sebi nabio satnicu.....
200 € za par lezaja, semeringa i vijaka?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
., EJ!., prijatelju Željac!., pa TI si se uvridnil fulll!.-
., frezica odradjena dobro i odma na delo sa njom., svaka čast., dobro je rekal onaj naš majstor da bi TI mogal sklapat freze!!!, sretno TI, čitamo se., Bog!

GROF-e hvala na pohvali!
Da odmah nakon sređivanja u rad sa njom punom parom;) sve mi je bilo ju žal
Što se tiče toga posla oko sklapanja frezi ta Tome starije generacije sve je sjebala recesija nažalost...


:rolleyess:
ili si se malo preracunao ili na slikama nema sve sto si zamijenio.......ili te neko "uzjahao" za neku stavku ili si sebi nabio satnicu.....
200 € za par lezaja, semeringa i vijaka?

Edo možda se na slikama, sve ne vidi.
Zamijenjeni su svi vijci do posljednjeg,
samo vijčana roba je oko 50€ da ne ide sad sakupljati sve račune
jer nisam moga kupiti sve u jednoj trgovini jer nisu imali.
Ležajevi su 26€ točno (4 komada)
Ostalo je temeljna boja, auto lak, te tokarske usluge i potrošni materijal.
Svoju satnicu nisam opće računao, kako ni potrošeno gorivo za traženje dijelova. ako te baš zanima svi pojedinačni spisi troška mogu ti na PP napisati svaki dio pojedinačno koliko košta...

Uglavnom na frezi je staro ostalo sljedeće:

- kućište prijenosa sa poklopcima
- radne osovine (na koje se montiraju noževi
- kućišta krajnjih nosećih ležajeva sa poklopcima i osiguračima
- poklopac freze
- oklop freze
- štitnik sa ojačanjem
- kardan nije opće otvaran, dok sam skije dao navariti sa tvrdom elektrodom…
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
iskreno, da se radi o hiljadama meni niti u dzep niti iz dzepa, druga stvar, nisi meni radio, niti ja placam pa da mi podnosis racune
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Zupcanici u frezi?

Pozdrav!dali neko zna dimenzije zupcanika u frezi?ili barem jednog?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozdrav!dali neko zna dimenzije zupcanika u frezi?ili barem jednog?


Dimenzije teško da zna tko napamet,
jedino imaš napisan prijenosni omjeri u toj temi.

A za što ti treba dimenzija zupčanika i kojega konusnog ili tanjurastoga???
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Hvala na odgovoru,bas sam se zabrinuo da niko ne prati ovu temu.znam za prenosni odnos,3,2,kad bih znao dimenzije bar jednog zupcanika lako bih dosao i do drugog,ili bar koji je precnik otvora u kucistu gde je smesten tanjirasti.ja sam danas gledajuci slike i uzimajuci u obzir dimenzije lezaja(55x100x21) dosao do priblizne mere od 115-120mm,mozda gresim.imam volju :)) da je napravim,ustvari nas 3ca smo zainteresovani,jedan od nas ima radionicu(strug,glodalica).jbg,polovna freza 1974god u neremontovanom stanju(ocajnom) je oko 450-550€,sto je nenormalno,po meni.zato prikupljam podatke i pravim "studiju izvodljivosti":),grubo nebi izasla preko 250-300€,neracunajuci rad,to nam dodje kao izazov:)!pozdrav i hvala!
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
pozdrav svima.,

evo problem i kako ga sanirat dali smijem ovako kako je popikat na par mjesta i onda osarafat pa dobro zavarit mislim na ovaj poklaopac diferenciala na frezi



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

na ovim dvjema slike se dobro vidi ova pukotina koja mi zdere 90 ulje



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us:icon_jook:
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Zbog čega se to desilo? Šta ti je to uzrok? Treba otkloniti uzrok na samo variti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
pozdrav Samir,imao sam i ja isti problem na kopačici tv 120,
Slovenac je u pravu-postojao je i uzrok:blokirao mi je bočni ležaj i pukla je prirubnica,ležaj ti je br.11 tj.
skf 6007-2-RS,
a ploča ti je 041.010.0.004(kataloški br.),
semerning 30-45-8
Ploču sam u Primi naručio za 180 kn a ležaj je oko 60-tak kn , u trgoagenciji i povoljnjije oko 40 kn,semerning isto nešto sitno.

savjet:
promini oba ležaja i livi i desni,a ploču sam pokuša varit,ali se uvila pa san naručija novu (ne isplati se tokarit),brtvu napravi sam,kad već minjaš ploču tj.skidaš ju,promini i semerning-15-tak kn,trgoagencija 6-7 kn.(ako ti je kopačica ka i moja .)
 

Prilozi

  • preview010.jpg
    preview010.jpg
    19.6 KB · Pregleda: 474
  • preview004.jpg
    preview004.jpg
    18.5 KB · Pregleda: 592
  • preview003.jpg
    preview003.jpg
    18.2 KB · Pregleda: 263
  • preview009.jpg
    preview009.jpg
    18.2 KB · Pregleda: 171
Posljednje uređivanje:

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
kad se vec pojavio ovaj problem... moje pitanje, jel zna netko da opet netko prodaje prijenos za ovakvu frezu... otisao je tanjurasto-konusni zupcanik, a pravljenje novog kosta kao pola nove freze! ima i tema gdje sam postavio pitanje, pa ako ima netko informaciju... hvala! :)
inace oko 3500 kuna su oba nova zupcanika, a meni treba samo ovaj veliki...
 

Najnoviji postovi

Na vrh