• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

U sta uloziti dugorocno?

Maree97

Novi član
Tu od
3 Ruj 2022
Poruka
5
Dobro vece, postovanje, sobzirom da dolazi veoma velika kriza u svetu, firme nestabilne, vec dugo razmisljam kojim putem krenuti a da to bude dugorocno.. Dosao sam do zakljucka uz par saveta da je upravo najbolje baviti se poljoprivredom... Mene zanima, sta se u danasnje vreme najvise isplati zasaditi, koja bi zo povrsina trebalo biti, a da sene ceka rod po 5 godina... Radio sam jedno vreme u inostranstvu i uspeo sam ustedeti odredjeni novac, tako da hvala bogu ne bih zajmio ili uzimao kredite... Koje je to voce, povrce ili nesto drugo sto bi moglo doneti jedan okej zivot na dugorocnom planu, ne ocekujem bogatstvo... Hvala unapred svima na odgovorima...
 

Maree97

Novi član
Tu od
3 Ruj 2022
Poruka
5
Napisao sam, ne zelim da budem milioner...Vec da se dugorcno ima odredjena svota novvca koja se zaradi na godisnjem nivou
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
prvo moraš znati gdje ćeš prodati svoj proizvod...tržnica, web shop, na veliko...bez novaca...sa računom ili bez...
kad to savladaš, onda su sve ostalo nijanse... 🤭
 

Maree97

Novi član
Tu od
3 Ruj 2022
Poruka
5
U mestu u kom zivim, postoji preko 10 otkupljivaca koji sve uzimaju sto proizvedes.. Za bilo koju kulturu ima sve, sto se tice plasiranja proizvoda problema nikakvih nema
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa onda odaberi jednog od njih deset i pitaj ga što mu treba...
ja bi da imam takve uvjete radio samo salatu i blitvu, naraste za 30+30 dana i odmah lova na računu...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Tim novcem platiš članarinu u " nekoj poštenoj " stranci i imaš prihode "samo tako" no moraš paziti da te ne uhvate ;)
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Maree97

Novi član
Tu od
3 Ruj 2022
Poruka
5
Ne zelim da se bavim poslovima iza one strane zakona, zelim miran san i posteno zaradjeni novac... Lepse mi je prljav i znojav uvece da legnem a miran san, nego sve na svetu a da strahujem.. Poljoprivreda je tezak, castan posao koji zahteva dosta truda, ulaganja, ali moras znati u sta da ulozis i cime da se bavis.. Ja sam neiskusan jos sto se polj tice tako da mi svaki savet zlata vredan.. Naravno, u pocetku bih placao strucna lica kojih u mom mestu ima dosta dok ne naucim kako se sve u koje vreme i sve radi na pravi nacin da to postane kvalitetno... Koliko para toliko i muzike..
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Naj jednostavnije je baviti se ratarstvom,ali treba imati velike površine i dosta mehanizacije. Sad opet je pitanje kako se u budućnosti budu mjenjali ulazni troškovi i cijena otkupa. Hrane bude uvijek trebalo,bez nje se ne može.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako imaš osiguran otkup, razmišljaj u smjeru koji je predložil @DARIJUS (povrće ili voće koje se može uzgajati u plasteniku). Pri tome nek bude bar dio plastenička proizvodnja da smanjiš rizik proizvodnje na otvorenom. U svakom slučaju u prednosti su kulture koje brzo daju rod i koje možeš, ovisno o stanju na tržištu bez problema i financijskih gubitaka zamijeniti drugim kulturama.
Druga strana priče u proizvodnji povrća je da zahtjeva puno rada.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Pitanje je, dali si se već bavio poljoprivredom ili biš sad počeo.
Ako je ovo drugo, uloži u neku drugu granu.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Solarne elektrane. Povrat za manje od dvije godine ako ostane ova cijena struje
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
U sve osim poljoprivrede, a voćarstvo pogotovo. Nema tu para da pokrije ni proizvodnju, a kamo li za zaradu. Treba uzeti u obzir samo jednu činjenicu da je cijena proizvoda (šljiva, jabuka, kruška i td.) ista već 15-tak godina, a cijena rada, goriva, đubriva i svega ostalog je otišla za duplo, plus promjena klime česti mrazevi, suše i dr. Gde se ne može očekivati stabilna proizvodnja.

To može samo neka hobi varijanta do 100 vočkica za zanimaciju.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kolega Kupljenec je većim dijelom u pravu,pošto nam se klima mjenja prema tropskoj. Nego kolega kako napreduje onaj biznis s Francuzima? Mislim na onu crnu sortu grožđa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh