• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

U sta uloziti dugorocno?

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Probelm je kaj su svi gladni love, svi čekaju poticaje, da im se ovo kupi, ono, umjetni sad po novom, svi nekaj čekaju i zato jesmo tu di jesmo, niko nebi podfrknul rukave i delal. Ima i takvi, koji niš ne čekaju od nikoga nego ljudi sve svojom radom zarade. I niš im ne fali.
Ja koji putujem svijetom, plovim morima i oceanima ipak vidim puno toga, pričam sa ljudima, sve je jasno ko dan. Netreba nikoga niš čekat nego se primit motike i delat.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Netreba nikoga niš čekat nego se primit motike i delat.
Hm zanimljivo,a zašto si onda počupao onaj vinograd što si imao,a trebao si i posaditi onaj iz francije😉,neće ni tebe baš motika🤔
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kod mene par sela dalje ima firma koja je bavi tim voćem , jedina u Europi. Pokušavali su i Nizozemci ali nije im uspjelo,i pokušavaju već par godina, Nizozemci su htjeli platit 800 000€ da dođu pogledati kak to tu uspjeva i na koji način je to moguće, ali gazda im nije htel pokazat. Zakaj bi on svoju muku dal drugima na izvolite. Nije ni njemu uspjevalo, ali evo danas je jedini u Europi koji proizvodi egzotično voće i povrće.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
gledal sam tu proizvodnju kod tvog egzotic kinga, niš kaj nemore bilo koji plasteničar u RH napravit, kvaka 68 je u tome kaj to ovdje nemaš kome prodat...treba vozit u nigdjezemsku, a onda kad sve poračunaš isti je K delal ovdje doma salatu i prodal u 10 km sve, ili banane i kiwano vozil u nigdjezemsku...
a kasnije je ispala klasična hr priča, on je bio zadovoljan otkupljivač, a oko njega su bili nezadovoljni proizvođači...
u zadnje vrijeme se niš ne reklamira... :unsure:
Kod mene par sela dalje ima firma koja je bavi tim voćem , jedina u Europi. Pokušavali su i Nizozemci ali nije im uspjelo,i pokušavaju već par godina, Nizozemci su htjeli platit 800 000€ da dođu pogledati kak to tu uspjeva i na koji način je to moguće, ali gazda im nije htel pokazat. Zakaj bi on svoju muku dal drugima na izvolite. Nije ni njemu uspjevalo, ali evo danas je jedini u Europi koji proizvodi egzotično voće i povrće.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Valjda mu ide dobro, vidim kamioni stalno čekaju na utovar. I danas je gužva.
Stvarno kolko toga ima i proizvodi svaka mu čast, bil je neki dan na jednoj radio emisiji sam slušal kad je rekel kak bi to svi delali al nejde to tak. Kod nas se samo kuruza i šetnica sade, naši ne vide dalje od toga.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Uloži u ono što voliš raditi,jer jedino to ima smisla.
Nećeš valjda uložiti u nešto što ti tu na forumu sugerira netko tko godinama "gradi" biznis...da je to lako,onda bi sve išlo glatko i brzo.
Novaca vjerovatno imaš,kreni sa nečime što voliš ili bi volio da uspije,pa će se nekad nešto pokazati samo od sebe.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
nisam ga stigal gledat, ali nikam ni dogural... ;)
sve kaj on ima su mu osigurali kooperanti, po njegovom poslu bi danas on bil gladan...nema kraja moje županije u kojem nije pokušal prodat svoje biljke, možda se nešto uhvatilo na kordunu, ali u ovim "pitomim" krajevima niš...
uglavnom, bum pogletal na Hrti-ju...možda se varam...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
kapetane, ja sam bio kod njega i žene doma još negdje 2005 na nagovor pokojnog kuma...i proizvodio sam kiwano, proizvodio sam plavi batat, proizvodi sam peruansku jagodu i limunsku travu, hokaido i buternut...
nije to problem proizvesti, ja i danas dio navedenih stvari proizvodim, bilo za presadnice ili za gotov proizvod, i nije to niti problem prodati, problem je bil Ivan i problem je bil ispoštovati njegove uvjete...
tada je njegov brat bio njegov glavni proizvođač, imal je još par entuzijasta od kojih je po principu Podravkinog otkupa krastavaca kupovao proizvode (makar mislim da niti danas nije puno odmakao od tog modela) i ja sam sa svojom robom morao čekati cijelu zimu u toplom skladištu da bi se eventualno negdje u svibnju počel prodavati moj kiwano ili butternut...cijena skoro nikakva, troškovi skladištenja i bačene robe ogromni...zarada nula...
svaka mu čast, nek dela svoj posal, ali mene više jebati neće...bio, probao, niš zaradio, naučio školu i radim sam...ne izvozim u nigdjezemsku, ali nisam ni gladan...
veliki je problem bio kod mene što nemam 50 ili 100 hektara zemlje i što imam svoje kupce na placu u Karlovcu pa za onaj kiwano od 10 kuna za komad nisam bio zadovoljan s 1 kunom koju je on nudio nakon 6 mjeseci skladištenja...
9 od 10 ih je sagnjilo, 9 od 10 posuda su zasrali i bile su za baciti kad su sagnjili, a 10. se prodao za kunu....lako zračunaš zaradu...
moja matematika pokazala da je bolje delat zelje po kunu i sve prodat bez skladištenja nego delat za njega...
danas je on faca koja dela izvoz, a ja sam točno tamo gdje sam i htio biti nakon 30 godina u proizvodnji povrća... :p
jedini ograničavajući faktor mi je mali grad (Karlovac) za moju proizvodnju, jer da sam bliže metropoli i ja bih vjerojatno bio poznatiji široj javnosti...ali to je moja odluka, pa kome pravo, kome krivo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh