• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugovor o davanju zemlje na korištenje

  • Temu pokrenuo dinko
  • Datum prvog posta

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
To je previše. "zlatna polja" budu žuta od ambrozije umjesto žitarica. Zar će roditelji plaćati porez na zemlju koju su mi dali na korištenje promjenom nositelja s obzirom da ja njima moram dati novce da plate porez na zemlju zbog male mirovine.:icon_eyes:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Naša država je rođena za uvođenje stimulativnih mjera koje potiču rast korova i odlaske u stranjski svijet. :icon_hang: :mur: :icon_madu: :icon_evil:
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Pozdrav ljudi evo da javim rezultat stiglo iz porezne 52kn mijesecno moram placat porez sto sam dao tati 6800m2 na koristenje.

Nebud ja lud odem ja danas u poreznu kad pitaju u cem je problem,reko dobio sam da moram platiti za 6800m2-52kn.mjesecno kazu daj da pogledamo i na kraju kazu to je njihov pravnik pogriješio umjesto 6800m2 on racunao 6800 hektara tako da sam na kraju morao platit 5.26 lipa po mijesecu.Ok pogreška se dogodi al nikad u korist naroda a ko zna neka baka to bi platila i sutila-ako prođe prođe.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Obrazloženje koje si dobil ne drži vodu. 1 ha = 10.000 m2, a zakupnina je ispravljena na 1/10. Izgleda na onaj koji je radil nije baš na ti s mjernim jedinicama. Vjerojatno imaju cjenik po hektaru, a "njegov hektar" je imal samo 1000 m2.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
e tako je i kod nas,valjda ce od iduce godine povecati taj porez :),pa nece greskom biti 50 kn/mjesec
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Pozdrav da li je tko zna koliko je sad otprilike porez na ugovor o najmu poljoprivrednog zemljista? I da li ide ina plodouzivanje iato porez?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Na najam (zakup) zemlje, nekih 3,3ha, od oca su mi poslali ~180kn godišnje.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Hvala cam. A da li ste u ugovoru pisali kakvu cijunu ili bez naknade?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Pisali sam simbolično cijenu od 1kn.
Naravno, žalil sam se u poreznoj, ali su mi "objasnili" da se nema s smisla žaliti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ovak, upisal bi hektar zemlje od sogora sebi pod poticaj.
Znaci, zemlja jos nikad nije upisana u Arkod niti su dodjeljena prava za nju za poticaj.
Jel ju mogu ja samo upisati u Arkod bez ikakvih dokumenata i javnog biljeznika ili mi trebaju posjedovni listovi i potpisi kod javnog biljeznika od vlasnika?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
E da, tu mi se stvara mali proble jer vlasnik zivi u Zaboku.
Znaci on mora skupa sa mnom doci s vlasnickim listom od njive kod javnog biljeznika i tam moramo napraviti ugovor?
Znam da sam prije trebal voditi u agenciju ljude na kojima su bila prava za poticaj.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Da. Posto nitko nema prava nitko ti ne treba u agenciji. Zatrazit ces iz nac. rezerve prava pa ako sta dobijes dobijes. Za kupovinu nisam nikad nosio orig. vlasnicki list nego samo isprintao s interneta valjda ide tako i za zakup.
Odnedavno za upis zemlje ni u agenciji ne treba original.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Pa mislim da bi trebal dobiti puna prava jer je 2020 referentna, zato bi si sad htel srediti te zemlje koje radim vec koju godinu, a nemam poticaj na njih.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ti možeš izvaditi posjedovni list u svojem katastarskom uredu,nisam siguran jel možeš samo sa neslužbenom kopijom s interneta tak da te 10 kuna biljega za original neće ubiti. Vlasnik ti mora ovjeriti svoj potpis kod bilježnika i za to ti jedino on treba. S kopijom ugovora i tim posjedovnim ideš u agenciju to upisati. Pisao sam u temi općenito o poticajima jel je ova godina referentna ili ti upisna i ovaj tjedan sam dobio službenu informaciju iz agencije da NIJE,a možda nije ni sljedeća, još se nezna. Tak da nećeš dobiti ni prava ni poticaj nego samo naftu. Ja imam 12 hektara koje sam upisivao od 2016 do sad za koje sam se nadao da ću konačno dobiti neku kunu al eto još ništa.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako je mlad mozda i dobije koju kunu. Prepisivao sam par puta zemlju da nisam ni kopiju s interneta donio. No nikad se ne zna...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Možeš s isprintanom neslužbenom kopijom s Interneta, samo da nije starija od 7 dana (tak su meni rekli i takve sam donesel).
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ti kolega Ivan potpiši ugovor i pošalji ga njemu da ovjeri..nemorate biti skupa i važan je njegov potpis jer je zemlja njegova.
Ti si tu nebitan kod bilježnika;)
Ako je mladi poljoprivrednik,ili na području natura 2000,ili razminirano zemljište,dobiva prava iz nacionalne rezerve.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Koliko znam 2016 je bila referentna i onda opet 2021. Barem je tako bilo nekad, svaka peta godina. Ali ništa čudno da se predomisle i usklade zakon kako nekom glavonji odgovara.
 
Na vrh