• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugovor o davanju zemlje na korištenje

  • Temu pokrenuo dinko
  • Datum prvog posta
D

dinko

Guest
jedna mala molba ako nije problem :oops:

zanima me kako izgleda ugovor o davanju zemlje na korištenje

molio bi da netko napiše, kopira ili da link gdje se isti može pogledati

unaprijed zahvaljujem na odgovorima :D
pozdrav!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

Ugovor o zakupu. Razlika izmedju zakupa i najma je da se kod zakupa mogu iskoristavati resursi koji se zakupljuju, a kod najma ono sto se najmi mora ostati nepromjenjeno (npr. zakup zemlje-najam stana) Ima zgodnih primjera ovdje Obrisan neispravan link.

Kad bi mi netko dao link gdje mogu pdf dokument dignuti imam i konkretan primjer za zemlju
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

uploadaj na rapidshare
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

Evo i primjera ogovora o zakupu kojega treab modificirati (promjeniti, dodati koji clanak, oduzeti ), jasno, od slucaja do slucaja Obrisan neispravan link.
 
D

dinko

Guest
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

zahvaljujem ;)
 
O

oseloth

Guest
stara tema vidim ali meni aktualna. imali tko preporučiti gdje pogledati dobar primjer ugovora o zakupu ili ako netko kod sebe ima primjer da mi kopira sadržaj, skeira ili okači sliku.

hvala
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma to bar nije nikakav problem-najjednostavnije je uzeti list papira,navesti osobne podatke onoga tko daje u zakup-ime,adresa,OIB,i onoga tko uzima u zakup,navesti na koliko godina se daje,a onda ispod osnovnih podataka po rednim brijevima navesti čestice koje se daju sa svim podacima o njima.Npr;
1.čestica br, 176/a, upisana u zk ... k.o.Belica,površine 11 a 67 m/2 zvana Lokva
2. -II-
3. -II-
itd.Pa za svaku možeš navesti i podatke iz arkoda.Navedeš cijenu zakupa,rok do kojega se u tekućoj godini zakup mora isplatiti.Sa tim papirom,može biti ručno napisan,odeš kod javnog bilješnika na ovjeru i to je to_Obrazac se može kupiti,a možeš si ga i sam napraviti.
 
O

oseloth

Guest
O pa to je sjajno, mislio sam da su to neke drame. jos ako ima i dformular za kupiti sve je rjeseno. h ala puno
 

PadRino

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
4
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

evo našao sam i ovdje primjer ugovora o zakupu ako još nekome treba
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

Dali je netko dobio porez na zemlju koju je dao u zakup, moj susjed je svome susjedu dao njivu od 8000 kvadrata u najam posto je u penziji i nema neku penziju da nesto dobje jer ne radi poljoprivredu više neznam uvijete ugovora ali za mjesec dana je dobio da plati porez od 400 kuna mjesecno hm... nesto tu ne štima ali oni su hitno otisli i razvrgnuli ugovor....

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

400 kn mjesečno je prevelik iznos za zakup zemljišta od 8000 kvadratnih metara. Ako se radi o najmu poljoprivrednog zemljišta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

400 kn mjesečno je 5000 kn godišnje. Kaj bi tam trebalo rasti da priskrbi samo za toliki porez, a kamoli za najam i zaradu onom koji radi???
Valjda ni marihuana nebi toliko priskrbila.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

400 kn mjesečno je prevelik iznos za zakup zemljišta od 8000 kvadratnih metara. Ako se radi o najmu poljoprivrednog zemljišta.
Nije to najam to je porez na dobit izračunato od porezne uprave Rovinj
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

Nešto u tvojoj priči ne štima. Sve mi miriše da su napisali na ugovor pozamašnu cifru najma da si može najmoprimac cijenu pisat u troškove...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

Evo i ja sam od 01.03. radio ugovor o najmu na 5 godina bez naknade no objema osobama je stiglo da moraju platiti porez. Za 4800m2 koliko sam uzeo kod jednoga treba godišnje platiti 380kn a bez obzira što je ugovor za 0kn dobio je procjenu da mu se mjesečni prihodi povećavaju za 300kn pa ga je strah da ne izgubi pravo na dječji doplatak.
Prije toga sam ugovore pravio prije 4-5 godina i nije bilo toga, od kada je ovo i jel to po zakonu, ima li se smisla žaliti?
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

I moji zakupodavci dobili od porezne za platit porez na osnovu ugovora
o zakupu zemljišta za nula kuna.Nije puno ali se nakupi.:icon_rolleyes:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

U rješenju bi trebalo pisati temeljem čega (zakon, pravilnik i sl.) je donesena odluka.
Ako netko ima uvid u takvu odluku bilo bi dobro skenirati taj dio.
Ovako možemo samo nagađati razloge i temeljem čega je razrezan porez.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

Kod mene zakupodavac dobije 14 kuna mjesečno po hektaru poreza,nema veze što piše 0 kuna najam.Oni to nešto slobodnom procijenom procjene koliko su najmovi u našem kraju i tako su to odredili,ali mislim da to netko nešto na svoju ruku radi.
Pitam šta treba donijeti kao dokaz za raskidanje tog ugovora,nemaju pojma kažu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

Mislim da ima razlike u "ugovoru o zakupu zemlje za 0 kuna" i "davanje zemlje na korištenje bez naknade",ali nisam siguran!
 

Najnoviji postovi

Na vrh