• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ugradnja HHO tehnologije u traktore

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
zanima me koliko je ovo rentabilno,da li steti traktorima,princip ugradnje i sve o tome ev jedan video za pocetak pozz
http://www.youtube.com/watch?v=-MA3_iGHghI

pa zar niko nezna nsihta o ovome nmg da vjerujem ja znam neshto vrlo malo stvari i veoma me to zanima,za nekoliko cu dana pokusati sam to uradtiti pa vam kazem kak je bilo i da li radi ak uspijem :)lijep pozzz
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ušteda 30%,glupost samo takva,znači da mu je osnovno gorivo i dalje diesel,a još tome si ilegalac na cesti
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
O postocima nije zahvalno govoriti, al mene više od toga zanimaju detalji tipa, kako se uvodi vodik u motor, što sa kisikom i najvažnije pitanje, odakle "struja"...jer kolko ja znam dobivanje kisika, odnosno vodika putem elektrolize, mogu si dopustiti zemlje sa velikom proizvodnjom jeftine E energije.:scratch
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
mi bi to trebali kroz nekih mjesec dana ugradit na auto, sve je naručeno i samo se čeka da materijal dođe i da se to stavi. Za sad nas to košta nekih 350 kn tako da i ako ne funkcionira nećemo popušit neku strašnu lovu. Kaže se "tko ne riskira taj i ne profitira". Kad ga malo testiramo javim rezultate.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
O postocima nije zahvalno govoriti, al mene više od toga zanimaju detalji tipa, kako se uvodi vodik u motor, što sa kisikom i najvažnije pitanje, odakle "struja"...jer kolko ja znam dobivanje kisika, odnosno vodika putem elektrolize, mogu si dopustiti zemlje sa velikom proizvodnjom jeftine E energije.:scratch

vodik koliko ja znam uvodi se zajdno sa kisikom u motor preko zracnog filtera a kisik pospjesuje bolje sagorijevanje,a struje imas u traktroru koliko oches alternator u automobilima 60% struje baci bezveze nigdje je ne upotrijebi dok kod traktora bi taj postotak trebao biti i veci zbog manje potrosaca
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
mi bi to trebali kroz nekih mjesec dana ugradit na auto, sve je naručeno i samo se čeka da materijal dođe i da se to stavi. Za sad nas to košta nekih 350 kn tako da i ako ne funkcionira nećemo popušit neku strašnu lovu. Kaže se "tko ne riskira taj i ne profitira". Kad ga malo testiramo javim rezultate.

kad budu rezultati javi mi i ja trebam to provjeriti kroz koji dan i nevjerujem da tu treba puno nekog materijala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
zašto sam na cesti???

zato jer taj sustav ne možeš homologirati i atestirati u Hrvatskoj,
ne znam kako je sa zemljama EU. ali sa tim sustavom ne možeš legalno proći
tehnički u Hrvatskoj..
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
zato jer taj sustav ne možeš homologirati i atestirati u Hrvatskoj,
ne znam kako je sa zemljama EU. ali sa tim sustavom ne možeš legalno proći
tehnički u Hrvatskoj..

to je koliko znam vrlo jednostavna ugradnja da mozes od tehnickog do tehnickog to skinuti i proci bez probelma a sto se tice policije ak te zaustavi oni niti znaju to sta je niti se primjeti jer ce da bude u sklopu traktora a sta je danas sve ilegalno ovo je sitnica tak da :gitarist:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
imo je kum na autu i skinuo odmah prvi dan popušio 500-tinjak kuna i ajmo opet na pumpu po benzin mi smo naivan narod popušimo svakojake priče
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Ako se uredjaj odradi kako treba, po nekim saznanjima trebalo bi biti ustede. Ostaje samo pitanje kako to utjece na motor. Ukoliko je sve to ok, tada ostaje jedna velika prepreka koja se zove naftna mafija, cije ce interese svim silama stiti nasa vlast.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Proizvodnja vodika je za sada skuplja od nafte ..priča oko vodikovih čelija je malo povoljnija ali još uvjek nam mažu oči .
Ono kaj ima (ili nema ) smisla je JOE CELL koji radi na orgon
Prije nešto više od deset godina jedan australijanac, garažni mehaničar, po imenu "Joe", sasvim slučajno, s namjerom da smanji potrošnju goriva na svom autu, konstruirao je jednu spravu koja je kasnije postala relativno poznata kao "Joe Cell," i uz pomoć koje je postalo moguće pokretati motor automobila na tzv. "energiju nulte točke." Sam uređaj se sastoji od metalnog vanjskog kućišta (anoda) u kome se nalazi nekoliko cilindara od kojih su jedni neutralni, a drugi pozitivnog polariteta; i oko pola litre vode.

Nakon prvog testiranja ovog uređaja, Joe je primjetio da njegov automobil nije potrošio ni kap goriva. Daljnjim ispitivanjem on je primjetio da ta ćelija proizvodi određenu energiju neobičnih svojstava, koja njemu do tada nije bila poznata. U svakom slučaju, bilo je očigledno da se tu ne radi ni o kisiku niti o vodiku, tj. jednoj od dvije supstance koje službeno zajednički tvore vodu. Znači, u vodi se nalazilo još nešto, nešto što je za Joe-a u to vrijeme bila misterija.

Koga zanima kao izgleda neka upre u google možda uspje napraviti ono kaj i Joe
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
zato jer taj sustav ne možeš homologirati i atestirati u Hrvatskoj,
ne znam kako je sa zemljama EU. ali sa tim sustavom ne možeš legalno proći
tehnički u Hrvatskoj..

:mrgreen: ali ja sam ilegalac
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
:mrgreen: ali ja sam ilegalac

mislim malo sam se našalio s imenom ali...:mrgreen:

a sad ozbiljno
proćitao sam neke stvari o joe celu , i neke kritike kao on je šarlatan
i pri tome taj pisac kaže da je stvarni učinak nemoguč jer bi u konačnici sve pozitivne rezultate pojelo trenje, tj, toplinsko zagrijavanje

e sad ako je taj pjesnik u pravu, ja bih ga pitao, ok ako nemože auto i traktor (koji naveliko gube toplinu), što je sa grijanjem , npr koogeneracijski sustav zagrijavanja kuće,
proizvodnja struje i "onaj njegov višak topline" koji se koristi za grijanje vode
tu taj njegov rasip energije se korisno iskorištava, a velika je stvar hoće li mi kuća potrošit 1000l lože ili 5000l

a pritom se nebih složio ni sa tvrdnjom da se od vodika može dobit energije koliko se uloži u elektrolizu, vodik je plin koji ima svoju energetsku vrijednost ali je zarobljen u vodi
elektroliza ga oslobađa vode i onda se tek može koristit njegova energija

i nakraju se opet pitam, ako neki ljudi tvrde da je moguće smanjenje potrošnje na recimo traktoru od oko 30%
zar nebi bilo logično razmišljati i o koogeneraciji, gdje se svi toplinski gubitci mogu iskoristiti, a plus tome dobivena električna energija je puno skuplja od toplinske pa tako i splativost tog postrojenja
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Proizvodnja vodika je za sada skuplja od nafte ..priča oko vodikovih čelija je malo povoljnija ali još uvjek nam mažu oči .
Ono kaj ima (ili nema ) smisla je JOE CELL koji radi na orgon
Prije nešto više od deset godina jedan australijanac, garažni mehaničar, po imenu "Joe", sasvim slučajno, s namjerom da smanji potrošnju goriva na svom autu, konstruirao je jednu spravu koja je kasnije postala relativno poznata kao "Joe Cell," i uz pomoć koje je postalo moguće pokretati motor automobila na tzv. "energiju nulte točke." Sam uređaj se sastoji od metalnog vanjskog kućišta (anoda) u kome se nalazi nekoliko cilindara od kojih su jedni neutralni, a drugi pozitivnog polariteta; i oko pola litre vode.

Nakon prvog testiranja ovog uređaja, Joe je primjetio da njegov automobil nije potrošio ni kap goriva. Daljnjim ispitivanjem on je primjetio da ta ćelija proizvodi određenu energiju neobičnih svojstava, koja njemu do tada nije bila poznata. U svakom slučaju, bilo je očigledno da se tu ne radi ni o kisiku niti o vodiku, tj. jednoj od dvije supstance koje službeno zajednički tvore vodu. Znači, u vodi se nalazilo još nešto, nešto što je za Joe-a u to vrijeme bila misterija.

Koga zanima kao izgleda neka upre u google možda uspje napraviti ono kaj i Joe

Orgon je osjetljiv na živa bića. Čini se da je stanje svijesti čovjeka koji eksperimentiše sa orgonom i njegov odnos, kako prema toj energiji, tako i prema životu uopšte, veoma bitan!?! (Čini se da ova energija ima svoju vlastitu svijest i inteligenciju!?!)
Postoji i jedan negativni oblik orgonske energije (DOR) koji nastaje kada se orgonska energija izloži negativnim uticajima iz okoline i koji može biti štetan po zdravlje (Oranur Efekat). Prilikom rada sa orgonom treba izbjeći blizinu katodnih cijevi (TV, Kompjuter itd.), mikrovalnih pećnica, fluorescentnih svjetala, mobilnih telefona, radio, TV i telefonskih odašiljaća, nuklearnih postrojenja itd. to mene najvise brine a nije losa stvar treba probati :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Danas sam pricao sa jedan prijatel-profesor iz srednje, on je ovo ugradio u svog auto Fiat tipo 1.7D pred neko vreme, prosao za sad neki 1000 km, prvi utisci su za sad dobri, imao je usteda od neki 25-30%, ja sam video to u auto, bilo je rjec da elektroliza vuce velika struja, pa sam ga pitao i on kaze da vuce 20 ampera.
Inace rekao mi je da kod nas nije potreban nikakav atest, pa odkud znam:scratch
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Danas sam pricao sa jedan prijatel-profesor iz srednje, on je ovo ugradio u svog auto Fiat tipo 1.7D pred neko vreme, prosao za sad neki 1000 km, prvi utisci su za sad dobri, imao je usteda od neki 25-30%, ja sam video to u auto, bilo je rjec da elektroliza vuce velika struja, pa sam ga pitao i on kaze da vuce 20 ampera.
Inace rekao mi je da kod nas nije potreban nikakav atest, pa odkud znam:scratch

to uopste nije losa stvar ja to sebi namjeravam raditi ali tako da sto vise izvucem plina,nedavno sam radio samo probno da vidim funkcionise li i zadovoljan sam rezultatima a sto se tice atesta a jbt samo skontaj koliko ti puta godisnje policija pogleda pod haubu od auta a na traktori neznaju nshta tak da mozes vozati koliko oches hehe,a sto se tice postotaka ja cu ici na max pa ako treba stavtiti i 2 celije :D
 
Na vrh