• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ugradnja motora od tamica na imt 540

N

Nele

Guest
pozdrav ljudi.dalineko zna oli je vec isprobao mogucnost postavljanja motora 60 od tamica na traktor 540 .jeli to izvodljivo i preporucljivo.hvala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kod nas ima jedno par tamićevih motora T60 na IMT 558 i sve super funkcionira, samo treba bosch pumpu prilagodoti traktorskim kolima, inače u protivnom ode getriba na traktoru :!: ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
ŠANANA kaže:
kod nas ima jedno par tamićevih motora T60 na IMT 558 i sve super funkcionira, samo treba bosch pumpu prilagodoti traktorskim kolima, inače u protivnom ode getriba na traktoru :!: ;)
Nema kamionski snage na traktoru, jer mu je drugačije štelana krivulja regulatora.
Nebi ti savjetoval stavljati 4-cilindraša na 540, jer je to star traktor, a i mjenjač i diferencijal su preslabi za snagu tog motora. 558 ili 560 bi ga svakako trpili.
 
N

Nele

Guest
ok.svatio sam.nudi mi covjek traktor 540i da mu ugradi taj t60 tam. motor pa mi to malo cudno zvici ,reko hajd da vidim ljudi sve znaju.inace nism zagovornik ugradne na divlje bez konstuktora jednostavno sto nije fabricki.ok hvala sanana pozdrav.
 
N

Nele

Guest
pa od prilike i ja tako mislim.nije se ni meni to svidjelo.ija mislim da sklopovi od 540 nebi izdrzali 4 klipni motor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Nele kaže:
ok.svatio sam.nudi mi covjek traktor 540i da mu ugradi taj t60 tam. motor pa mi to malo cudno zvici ,reko hajd da vidim ljudi sve znaju.inace nism zagovornik ugradne na divlje bez konstuktora jednostavno sto nije fabricki.ok hvala sanana pozdrav.
Nije to nikakvo kemijanje, već bi boš-majstor trebal podesiti pumpu na max 50ks. Traktor bi bilo vrlo lijepo voziti, radi velike elastičnosti motora, no trebalo bi produžiti haubu, poluge volana...a pitanje je bi li na njega pasala prednja kolijevka.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Sve je moguče,ali uvjek ima "ali"Kao prvo treba vidjeti dali paše zvono ako ne treba ga upasirati to ti je glavni problem ali mislim da paše. Tamić ima bar mi se čini 4 clindra a imt 3.Nisam sad siguran ali kod 560 se samo promjenio karter jer su traktorski drugačiji oni su napravljeni tako da pomognu povezati cijeli traktor znači treaš duži karter što bi se i moglo nabaviti ali onda trebaš produžiti ili nabaviti dužu haubu a sa tim dolaze razne preinake.puno "ali"i"ili"ali u mehanici je sve moguče.
Počeo sam ovo pisati dok nije bilo ni jednog odgovora pa šaljem da se uzalud ne trudim (slažem se sa gore napisanim)
 
N

Nele

Guest
i mene ta duzina muci nejasno mi sve to mada covjek tvrdi da je to vec radio ida sve ide ko mljeko.hvala ljudi za savjet.
 
N

Nele

Guest
ljudi znam da nije mjesto za ovu temu al samo da upitam dali sanana ili neko drugi zna nesto o presama za baliranje malih kvadratnih bala marke new holland 265.kakve su u radu i imali za njih rezervnih djelova.hvala
 
N

Nele

Guest
majstore koliko se vi razumijete u ove prese.trbami savjet i misljenje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Nele kaže:
i mene ta duzina muci nejasno mi sve to mada covjek tvrdi da je to vec radio ida sve ide ko mljeko.hvala ljudi za savjet.
pa ako je taj lik to vec radio a ti uzmi i pronadji taj traktor sto ga je radio odes kod covjeka pitas kako je zadovoljan probas traktor i riejsena stvar ;)
 
B

Bobo

Guest
Ajd da se javim i ja ovdje...

IMT 540 ima mjenjac, diferencijal i kucista jednakakao i IMT 560 (dosta jace nego imt 539)

Koljevka bi trebala pasati bez problema, kao i zvono kvacila. Sto se snage tice i toga da sklopovi nece izdrzati, to nema neke veze, jer je u mom kraju bio IMT 539 s motorom od 558 i radio je dosta dugo, ali ga ja, nazalost, nisam vidio...

Dakle, stavljanje jaceg motora na slabiji mjenjac nece stvarati probleme kao kod torpeda, jer su na slabijim motorima koristeni slabiji mjenjaci, tako da ce to raditi bez nekih problema, samo ako se regulator postela kako treba, i ako se motor upase. Posto kazes da je ovaj to vec prije radio, nek te odvede do covjeka koji ima takav traktor i nek ti pokaze pa se uvjeri sam kako to ide.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ma ide to ja sam vidio traktor jurijevcu kod čovjeka 533 ugrađen motor od 558 i ide bez problema radi sitnije poslove snjim itraje već godinam
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
stjepan kaže:
ma ide to ja sam vidio traktor jurijevcu kod čovjeka 533 ugrađen motor od 558 i ide bez problema radi sitnije poslove snjim itraje već godinam
Za pametnog vozača nema problema, kod nas u selu ima nekoliko Torpeda TD 60 06 (4 cilindra) koji imaju mjenjač od TD 45 (3 cilindra) i nikad nije bilo problema, a ljudi dosta rade s njima i do nedavno su im bili glavni traktori na imanju.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Čuo sam da je lik na 539 stavio 70ks od tamića i da radi. Negdje je oko Gradiške koliko se sjećam.

@Bobo, veliš da 540 i 560 imaju iste getribe, a prije ste mi rekli da su getribe od 542 i 549 preslabe za 560, mislim da onda nebi trebale bit...
 
B

Bobo

Guest
@toma: Cuj, 540 ima identicno kuciste diferencijala i kuciste mjenjaca kao i 560 a trube su za 540 posebne, jer on nema bocne reduktore.

Kako mi se cini da je na 569 onda zbilja ugradjivan mjenjac od npr. 549, ali je samo ubrzan da se rastereti.

A samo da ti kazem da ja na 549 imam iste trube i kuciste diferencijala kao i 539, tako da 540 i 549 nisu kompatibilni "vanjskim djelovima" a za zupcanike i raspored istih nemam pojma, jer sam samo imao prilike 539 rastavljati...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Nele kaže:
pozdrav ljudi.dalineko zna oli je vec isprobao mogucnost postavljanja motora 60 od tamica na traktor 540 .jeli to izvodljivo i preporucljivo.hvala.

Kupi IMT 577 i gore ti je S44 - Tamićev motor :lol:
 
B

Bobo

Guest
To je od tamica 75... a tamic 60 ima motor kao IMT 560 a noviji modeli kao IMT 565... Razlika je u ususu zraka, te u stelanju pumpe...
 
M

MF65YUGOSLAVIA

Guest
KOLEGA SLOBODNO STAVI MOTOR OD TAMICA SVI IMTEOVI OSIM 560 PA NA DALJE IMAJU ZADNJI KRAJ OD 533 SAMO DRUGACIJE SUNKE AKO ME RAZUMIJES ZATO SMO NABAVI SUNKE OD 558 I ICI CE GODINAMA GOVOTIM TI IZ ISKUSTVA :mrgreen:
 
Na vrh