• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uklanjanje panjeva

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
Denis tvoja drva su što višnja-trešnja,iva,bazga ako san dobro vidil.To na sistem poluge još ide ali lijeska ,agacija,grab e tu je več druga priča.Nekako mi poznat taj obijekt,daj mi napiši gdi si to čupa.Vica vitlo od tanka zavisi koji model je vuče do 70 tona tako da tu nema hoču neču.Popustit če ili do vitla ili ono u što je vitlo upogonjeno.Poznat mi je slučaj gdi je u blatu ostal tank i došal drugi sa vitlom,ostal i on,tek ga drugi remontni sa dizalicom iščupal.Sila je velika a još kad lopatu ubode.U ljetu sam išal za one vručine vadit šljiva,ostavil sam 3 metra stabla i pokušam ma nejde,e reko nečeš bona uzmem lopatu odkopa štih uokolo i zalijem dobro vodom,ha ti komad samo da nije sam iskočil nakon toga,a do toga ni mrdac,palile se gume.

eee da, tresnaj iva, aa ima i kod mene bagrema sto sam cupo parcelu 15 ha je bila pola nje sve bagrem i sve traktorom cupo. a ovo ti je mejsto bjelo brdo. opcina derventa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad budem isao kod oca u krupanj slikacu taj vito i mtz 82. nije on nikad imao taj problem da nesto pukne sem sajle ako se iskrza ili ga iscupa sa sve daskom pa se traktor iskuplja u komadima. jednom je vukao bukvu od 18-20 kubika komplet sa krosnjom ,zakacimu trupac za kamen i izbaci komplet traktor 10m za drugu bukvu. raspo se u tri dela. dobro je uskladjen nikad nije imao kvarova samo budala od radnika koji sa njim rade. ovaj isto nije mu odsekao trupac nego zakacio celu a sajla 250m .nije ni video sta je povukao
 
T

traktorko

Guest
kao sto rekoh bez Rusa nista , sad je najbolje vrijeme za krčenje i jos ako je nizbrdica priđeš mu bliž svežeš i samo ga pustiš nizbrdo on sa svojom kilažom čupa sve anije neki skup traktor da ti ga je žao , kabina je dosta cvrsta (imam limeni krov ) pa ako te i poklopi drvo nema veze samo po pari.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kao sto rekoh bez Rusa nista , sad je najbolje vrijeme za krčenje i jos ako je nizbrdica priđeš mu bliž svežeš i samo ga pustiš nizbrdo on sa svojom kilažom čupa sve anije neki skup traktor da ti ga je žao , kabina je dosta cvrsta (imam limeni krov ) pa ako te i poklopi drvo nema veze samo po pari.
sto mora pasti po njemu. koturacu jaku zakacis za drugo drvo uduplas i silu vuce i pada kontra od tebe. mnogo bolje resenje.
 
B

bosniahos

Guest
Ajd Denis ako ti nije bed stavi još malo slika od kuče od ulaza i od
podruma i sa brda kako puca pogled.Čudni su putevi gospodnji a da.
Vica takvih duplih a i običnih je kolutura bilo novo novih na šrotu kod mene od neke propale firme koja je radila za državu posljeratnu elektrifikaciju Šibensko -Kninske županije.Podosta su bile velike i masivne,svaka nekih 30 kg ako ne i više,posla san svog pomagača po njih a tipus popio pare i kaže ko ga jebe netreba ti to ja ču nosat saile nabrdo.I ode nema više a tako dobar alat.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam za te koturace iz el.distribucije. stric mi radio tamo pa sam video kad nekad odem sa njim na posao.podizali stubove a manje za zice kad zatezu. te su bog masivne.dupla snaga traktora preko nje. evo ja danas skidam bodljikavu zicu i cupam rucno betonsko kolje gde mi je obala. meka zemlja pa se razljulja zgodno.danas i sutra 100m bice povadjeno .onda mogu dalje da panjve sredjujem kad dodjem do vremena
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovako Atlas rijesava panjeve

fotografija1l.jpg


fotografija2p.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e to se zove pocupano. jos skloniti kamare sa panjevima i zilama i ores i radis ko covek. kod nas je to skupo previse ali i ja polako sredjujem deonicu po deonicu al sto ocistim vise nemislim da cu zakaciti i otkinuti nesto
 

Najnoviji postovi

Na vrh