• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UKRASNO BILJE

  • Temu pokrenuo jellena
  • Datum prvog posta
J

jellena

Guest
pozdrav svima,
zanima me da li mi netko može nešto napisati o uzgoju sadnica lovor višnje?
na koji način se razmnožavaju? koji su uvjeti potrebni? zalijevanje? gnojidba? temperatura? i sve vezano za to..?
 
J

jellena

Guest
Re: lovor višnja - sadnice

Treći put...lovor višnja? :cry: Treći put Bog pomaže...(valjda)
:)
 
J

jellena

Guest
Re: lovor višnja - sadnice

mislila sam na nečija iskustva i to tu kod nas....bez brige znam i ja ukucati "lovor višnja"
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: lovor višnja - sadnice

Ahaaa :) jedino sto rijec "iskustvo" niti ista slicno nisi spomenula u svoja tri posta pa sam, ocito, krivo shvvatio da bi guglanje mozda moglo pomoci ;)
 
J

jellena

Guest
Re: lovor višnja - sadnice

pa mislim, nije li to logično? pa valjda ćeš prvo otići na google pa pogledati što te interesira, pa ćeš onda kada shvatiš da nisi našao ono što te interesira, tu pitati? zar ne?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: lovor višnja - sadnice

jellena kaže:
mislila sam na nečija iskustva i to tu kod nas....

i čekam ja da li se itko od dečkiju bavi cviječem :shock: nitko, osim mene bogeca :D
e pa ja se bavim i time, u slobodno vrijeme, iako mi je veliki hobi uzgoj uzgoj kučnog bilja i to egzotičnog, dobro sam upučen i u dizajniranje vrtova i to šmensi fensi, znači mucho many i pasi oči.

ali ajmo pomoći jelleni :D
lovor višnja jako dobro uspjeva kod nas, sve više ti je rasprostranjena, koristi se ugalvnom kao živica i do jako dekorativna, a nije jako zahtjevna :D
ako misliš nabavljat sadnice lovor višnje , moja preporuka i to ozbiljna je da ih uzmeš u zrinjevcu, oni imaju uzgoj tih presadnica i to jako kvalitetnih :D mucho kvalitetnih :D dobro se primaju i imaju dobar rast :D
frend mi je šef u zrinjevcu za uređenje parkova tako da sam u bliskoj suradnji s njim i znam kaj je u toku, i kako izdizajnirati vrt sa lovor višnjom :D

evo jedna slika, šmesi fensi kuča, i čistam ugodno oku dvorište , tu je lovor višnja u živici

Obrisan neispravan link.

dečki pa zar ja jedini uzgajam cviječe i ukrasno bilje :shock: mogu vam reči da nakon ovog sveg divljeg posla u poljoprivredi, uzgoj bilja čistam odmara i veseli
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: lovor višnja - sadnice

bogec jel ovo tvoja okućnica???-odlična je-prelipa,svaka čast!!! ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: lovor višnja - sadnice

TOMO VINKOVIĆ kaže:
bogec jel ovo tvoja okućnica???-odlična je-prelipa,svaka čast!!! ;)

nije moja kuča , to mi je od frenda u sesvetama

imam slike od samog projektiranja vrta (pustopoljina) do ralizacije tj kad je posađen pa sve do razvijenog vrta, ali to je mucho slika od mucho kuča (koje su ko sa beverly hillsa), razni vrtovi, od japanskih do minimalističkih, i sve to jako puno košta,( u pozadini slike je bazen), ali bit na ovom forumu su te biljke i dekoriranje biljkama, i što je bitno da su biljke domači uzgoj :D
ova slika gore kad bi vam rekao cjenu svega od početka do kraja, sa održavanjem je veča nego što si itko može zamisliti, jer da bi se vrt ma kako on bio mali ili veliki održao u super stanju, super zelena trava, traba jako puno održavanja a to košta, a podosta koštaju i dizajneri ( :D ) jer se mora postiči vizuelni efekt u cjeloj godini , i da bude u skladu sa građevinom i načinom življenja
 
K

konstruktor

Guest
Re: lovor višnja - sadnice

znaci ti potpisujes dizajn , o bome imas smisla za to
daj molim te pusti jos slika vrtova i okucnica ili otvori novi thread jos bolje
ak nije neki problem i voljan si
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: lovor višnja - sadnice

vidi se ko ima para...(tvoj frend) a čime se on bavi?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: lovor višnja - sadnice

Moja mama se također dost bavi s tim cviječem, stari ulaz u dvorište koji se rijetkokoristi je prepun cvijetnjaka i cvijeća, ja joj pomognem kad imam vremena, lijepo smo si to uredili, kak smo mogli, al me najviše živcira kad moram proći tud s traktorom i nedaj bože s kojim širim priključkom, bude loma i cvijeća po dvoru! :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: lovor višnja - sadnice

marko355 kaže:
vidi se ko ima para...(tvoj frend) a čime se on bavi?

e to je tajna velike moći, jako velike moći :!:

ovo na slici je dizajn od mog frenda, slike ne smijem stavljat gdje se vide kuče jer to nije moja kuča, pa se mora poštovat privatnost, tako da na ovoj slici gore se vidi detalj sa lovor višnjom :!: o kojoj je jellena pitala, pa da joj dočaram izgled kod nas stavio sam tu sliku, jer je ta lovor višnja hrvatski uzgoj, da si ne bi ljudi mislili da je sve uvoz iz nigdjezemske :!:

ja se bavim kao hobi osmišljavanjem takvih stvari , vrtova, ali prvenstveno uređenjem unutarnjeg prostora lisnatim biljem.
za uređenje vrtova nekome iz usluge nemam vremena jer se bavim stočarstvom

ja mogu pomoći oko nekih stvari u osmišljavanju, ali izvođenje radova prepuštam drugima, jer tu je planiranje terena, pravljenje podloge, samo dizajniranje vrta, nabava sadnica, izvođenje radova, održavanje, i naravno financijska mogučnost

uređenje vrtova , ali da to bude stvarno prekrasno treba znati (to moj frend zna, svaka mu čast, on to radi po cjele dane, od javnih površina do privatnih), i nije lako osmislit vrt a da bude usklađen sa građevinom, sa prostorom i nečijim željama
 
J

jellena

Guest
Bogec,
vrt od tvojeg frenda je atraktivan. posebno mi se sviđa ovaj japanski crvenolistni javor. Želja mi je kupiti ga i također postaviti na dijelu okućnice. znači zrinjevac sam uzgaja presadnice lovor višnje? to je odlično jer gdje god se okreneš je nekakva nizemska, japan ili ne znam što...da li se može kod njih i nešto naučiti? npr. kako napraviti sadnicu lovor višnje? znaš li kakve se cijene kreću za sadnice?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jellena kaže:
Bogec,
vrt od tvojeg frenda je atraktivan. posebno mi se sviđa ovaj japanski crvenolistni javor. Želja mi je kupiti ga i također postaviti na dijelu okućnice. znači zrinjevac sam uzgaja presadnice lovor višnje? to je odlično jer gdje god se okreneš je nekakva nizemska, japan ili ne znam što...da li se može kod njih i nešto naučiti? npr. kako napraviti sadnicu lovor višnje? znaš li kakve se cijene kreću za sadnice?

na slici nije cjeli vrt več samo dio sa lovor višnjom, a u cjelini je vrt prekrasan :D

u zrinjevcu imaju sve bilje za vanjski prostor, imaju velike rasadnike, pa imaju i održavanje cjelog zagreba, tako da moraju imati kvalitetni materijal.
u zrinjevcu možeš kupiti sve, i koristiti njihove usluge radova :D

opčeniti uzgoj presadnica lovor višnje je na način da se jednogodišnja grana odreže oštrim rezom , na njoj bi trebalo biti nekoliko pupova, donji dio se umoči u hormon za zakorjenjivanje jer se drvenaste kulture teže ukorjenjuju, i stavi u supstrat za zakorjenjivanje, drži se na toplom uz održavanje vlažnosti ali ne da pliva

cjene ima svakakvih za istu biljku, a to ovisi o veličini
 
A

amateRRR

Guest
evo malog priloga temi..
u dvoristu imamo lovor visnju.. zasadjena je u namjeri da nastane grm odnosno zivica ali smo je vremenom oblikovali u drvo.
bilo je dovoljno upiknuti grancicu u zemlju.
mozda bude od pomoci ova informacija.
 

sinke

Novi član
Tu od
12 Stu 2008
Poruka
4
jellena kaže:
Bogec,
vrt od tvojeg frenda je atraktivan. posebno mi se sviđa ovaj japanski crvenolistni javor. Želja mi je kupiti ga i također postaviti na dijelu okućnice. znači zrinjevac sam uzgaja presadnice lovor višnje? to je odlično jer gdje god se okreneš je nekakva nizemska, japan ili ne znam što...da li se može kod njih i nešto naučiti? npr. kako napraviti sadnicu lovor višnje? znaš li kakve se cijene kreću za sadnice?

Imaju u proizvodnji manje količine ali večinu nabavljaju !
 
P

pozna

Guest
evo ovako. jedan od vaznijih poslova koje radim je i uredenje i odrzavanje vrtova,pravljenje travnjaka ili postavljanje tepih trave(busen),kosenje i odrzavanje istih,navodnjavanje travnjaka,sve oko zivice,pojedinacne sadnice,uglavnom sve sto treba raditi da bi vrt bio lijep i uredan. medutim imam jedan veliki problem,naime vecina tih povrsina koje radim su ogradene visokom zivicom pa je stvarno tesko uklopiti nesta novo u prostor a da nebude pretrpano,npr. kamenjaru,ili recimo potok raden prirodnim kamenom(steta sto ovdje nemogu nabaviti benkovacki kamen).htio sam reci da se vecina novih zahvata svodi na recimo novi raspored sadnica i sitni drugi detalji. e sad bas sto se tice tih detalja bilo bi lijepo da tko ima lijepu zardinjeru,kamenjaru,ukrasni ribnjak ili bilo sta lijepo dizajnirano i dekorirano u vrtu ili okucnici,da stavi koju sliku.da pravo kazem,nedostaje mi ideja,previse mi je sve stereotipno oko mene pa me i to prilicno udavilo,a kakav je to posao ako radis sve po sabloni,bez svog "potpisa" .dekoracije sa drvetom i kamenom su mi posebno zanimljive,ali tko odrzava svoj garten zna da i najmanja sitnica na pravom mjestu dobiva silan znacaj.pa hajdmo ljudi nek tema malo zivne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh