• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
V

VTZ

Guest
petar kaže:
Od tih raznih dodataka mislim da jedino kvalitetna keramika pomaže.

Po pitanju keramičkih aditiva za ulje, jako sam skeptičan... Da bi nastala keramika, potrebno je pečenje na temperaturama višim od 1000 C. Prije pojave keramičkih "aditiva" postojali su oni na bazi teflona, još ranije molibdena, i t.d.

S druge strane, danas postoje potpuno sintetička ulja, koja uoće ne sadrže ulje mineralne osnove, nego su čisti ester - dobiven u kemijskom procesu. Radi se o sasvim novoj tehnologiji, u kojoj aditivi ne igraju nikakvu bitnu ulogu.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
pa mislim da to ima u svakoj prodavnici djelova ali mugu provjerit pa javim
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Ja u svoj TV stavljam u motor: INA Super 3 SAE 15W 40, izmjena na nekih 100 do 150 rh, sa uljem ide istovremeno izmjena filtera ulja, filter ulja Ufi ili Fram. U mjenjač i zadnji trap na traktoru ide INA Hipenol SAE 90, i izmjena svakih cca 800 rh u hidrauliku INA Hidraol HDS 68 isto izmjena na cca 800 rh. U Corsu stavljam Opelov polusintetik SAE 10W 40, izmjena na 10 000 km iako preporučaju na 15 000. To ulje košta kod mene 5l 156 Kn. Inače u corsu sam prije stavljao Castrol GTX SAE 15W40, ali ga je dosta trošio, za razliku od Opelovog ulja.
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
za podmazivanje koristim mast; JCB mpl ep special grease ili fuchs renolit ep 2 obadvije su otrilike iste po cijeni oko 35 kn piksa. ininu mast zaobilazim u širokom luku jer po ljetu samo curi iz podmazanog dijela. ove masti sigurno izdrži 10 puta duže od inine kod največih opterečenja.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
u fiatagrija stavljam INA super turbo,u imt-a,zetora i zmaja 142 stavljam super 5,a što se tiče masti tu većinom koristim USAG-a,a kad nema njega onda ininu koja je sigurno duplo lošija od usag-ove.
Usag-ovu mast vjerovatno proizvodi AGIP.
 
B

Bobo

Guest
Kad se vec nacela ova stara tema, da napisem malo i ja o masnocama ;)

u traktore i kombajn INA super 5 na 200 radnih sati.

mast za podmazivanje je do prosle godine bila INA, a promjenjena je samo zato jer nije dovoljno "kruta" (viskozna) pa samo curi. Ne znas jel tiskas mast ili zrak iz pumpe, a u lezajevima ne traje dugo, samo izleti van. Kupio sam kanticu OLMA masti i do polovice je bila pravo gusta, u lezajima je ostajala dosta dugo, lezaji se nisu grijali, ali druga polovica kantice, ista kao i inina mast, pa sam i tu bacio 330Kn.

Najbolja mast koju sam u zivotu vidio sam nasao u Rumi na vasaru. Kanta od 16kg kupljena za 20€ i to kad iz kante grabis bilo ljeto bilo zima, jako jako gusta, tvrda ko kamen. Lezajevi na kombajnu se vise uopce ne griju koliko su se prije grijali, jednostavno sam se ugodno iznenadio s tom masti. Mast je neka turska na bazi gume?!? Bojao sam se kako ce to raditi, al radi bar 500 puta bolje od INA masti, kosta 16 puta jeftinije, a zadrzava se u lezajevima jako dobro.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
meni se čini da bi FUCKS-ova mast bila dobra, isto ovo što BOBO kaže, dosta je gušča od inine masti, al nisam ju imal dosad prilike koristiti, a doma imam još 30 kg ine, pa bude još čekalo jedno vrijeme da ju isprobam.
 
B

Bobo

Guest
FUCHS obicna najobicnija mast je u Pz 25kn jedno punjenje (Ona plasticna tuba). Malo kvalitetnija FUCHS mast je oko 35 kn, dok je grafitna oko 45kn punjenje.

Ova OLMA koju sam kupio u kantici, je bila onako neka blijedo zuta-oker boja, dok sam dobio jednu tubu OLMA masti zelene boje i mogu vam reci da je jako jako kvalitetna i covjek koji mi ju je dao kaze da on na bolju nije naisao.

Mast koju sam kupio u Rumi je neka turska, LUBCO ili tako nesto (ne mogu na google nista pronaci) zelena i pravo kruta i s njom sam i ljeto i jesen izgurao bez problema. Svaka preporuka za tu mast svakome tko ide u Rumu na vasar ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bobo kaže:
Mast koju sam kupio u Rumi je neka turska, LUBCO ili tako nesto (ne mogu na google nista pronaci) zelena i pravo kruta i s njom sam i ljeto i jesen izgurao bez problema. Svaka preporuka za tu mast svakome tko ide u Rumu na vasar ;)


Ovu mast se moze kupit u "Masivi" u Bjelovaru cijena oko 25 kn/kg. Od istog proizvodjaca (turski Lubco) imaju i motorna i ulja za transmisije. Kupio sam transhidrol 85 i cijena mu je 150kn/10lit. :shock: (Inin je 250-290kn) Trgovac mi veli da se nista nebrinem da se moze mjesati sa Ininim i da se ne pjeni, veli stvar provjerena 100%. Vec ga duze vremena prodaju i vidim da ide ko ludo. Kao da je nesto rijedje od Ine a ta zelena mast sto pominjes mi se cini malo gusca ali mast je mast. :roll:
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
interesantno :!: imali ko kakva iskustva s tim transhidrolom? gdje još ima toga Ulja za kupiti?
 
B

Bobo

Guest
Kićo kaže:
Bobo kaže:
Mast koju sam kupio u Rumi je neka turska, LUBCO ili tako nesto (ne mogu na google nista pronaci) zelena i pravo kruta i s njom sam i ljeto i jesen izgurao bez problema. Svaka preporuka za tu mast svakome tko ide u Rumu na vasar ;)


Ovu mast se moze kupit u "Masivi" u Bjelovaru cijena oko 25 kn/kg. Od istog proizvodjaca (turski Lubco) imaju i motorna i ulja za transmisije. Kupio sam transhidrol 85 i cijena mu je 150kn/10lit. :shock: (Inin je 250-290kn) Trgovac mi veli da se nista nebrinem da se moze mjesati sa Ininim i da se ne pjeni, veli stvar provjerena 100%. Vec ga duze vremena prodaju i vidim da ide ko ludo. Kao da je nesto rijedje od Ine a ta zelena mast sto pominjes mi se cini malo gusca ali mast je mast. :roll:


Za ulje ti ne bih znao reci, tesko mi je kupiti neko drugo, da nije INA. Ne znam zasto?

Mast kazes 25kn/kg, kad odbijes PDV, to je 20kn/kg, a u Rumi je 9.5Kn/kg i jos usput nakupujes kojecega i svacega na vasaru za razliku u cjeni za sam o16kg masti... Kupis jos jednu kantu masti, pa ti put ispadne besplatan ;)

Vjeruj mi, masi za podmazivanje sam isprobavao svakakve i INA se pokvarila 300% u zadnjih godinu-dvije. OLMA oker boje je u usporedbi s INA masti bila 3 puta bolja, ali i 3 puta skuplja, pa dodjes skoro na isto. Ova zelena je tjerala kombajn u soji i berac cjelu jesen i jedina zamjerka je bila ta da sam morao kantu i mazalicu drzati na toplom jer kad vani smrzne, mast OKAMENI i nema sanse da ju tiskas u prazno, a kamo li u lezaj ;)

Kad podmazujem bilo sto, cekam da se negdje pojavi stara mast i prekidam mazanje. INA mast tako utiskam u neki lezaj i vrsim kombajnom cjeli dan da sutra ujutro u lezaj moram stisnuti pumpu 3, 4 pa cak i 5 puta jer je pre rijetka i ispada iz lezaja. Ovu zelenu utiskam, i nakon cjelog dana rada ujutro 1 eventualno dva puta stisnem i to je to. Puno duze traje u lezajevima i ja ti za mast mogu garantirati da je dobra.

INA mast mjesam s hipenolom i to sipam u kojekakve reduktore (malceri, rasipac za gnojivo i sl.) i po meni jedino za to i valja.
 
L

lubco

Guest
Moderatori ne rade svoj posao...

Direktno reklamiranje na forumu jos uvijek nije "regulirano" pa je ajmo reci "zabranjeno", tako da je zato ovaj komentar i obrisan.

Bobo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na dva mjesta sam pitao za tekuču mast , gledaju me malo onak ?
Koji je trgovački naziv ta to , ili naziv pojedinog prizvođača , hvala.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Kod nas dolaze tgovački putnici koji nam to prodaju a piše na boci građevinska mast u spreju postoje i različite viskoznosti.Inače nisam vidio da ima koja trgovina to za prodat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Puknuti ne misli na sprej za lanac.
On misli na polutekuču tekuču mast. Za kojekakve getribe, roto kose itd.


Uploaded with ImageShack.us
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Za to još nisam čuo da postoji,mi smo taj sprej tako krstili i sad ga tako naručujemo.
 
L

lubco

Guest
Ovaj forum pitali za LUBCO proizvodu,ja sam samo bi htjela nih da informiram.

Lubco je iz Turske,iz İstanbul'a firma,proizvoda posjedujemo industrijska ulja, posebna ulja i maziva, motorna ulja i maziva, ulje za marinske motore, tekstilna ulja, ulje za gradjevinske oplate, antifize (organski), i biorazgradivano ulje kao i na zahtjeve klijenata u mogucnosti smo proizvesti specijalna ulja i maziva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh