• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Dobro ulje, ja ga imao jedan interval u JD, nisam vidio neke razlike između JD i tog ulja. Uglavnom zadovoljan.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ako je par kuna razlika nemas se sta mislit, makar mjenjao na isto sati. Losije ne moze biti.
Na koliko sati bi mjenjao?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Imamo ga mi u Sameu. Ali napravilo je malo sati, pa ti nemrem reći nekaj posebno.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Svi se dvoume oko ulja za diferencijal,valja ono,valja ono a koje uzeti na kraju pošto ću ja mijenjati na svome 533 ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega za IMT najjeftinije, Transhidrol 85 ili neko njemu slično, bilo koje, svako mu bude dobro :) Ja sam stavio u 565 sad kad smo slagali hidruliku komplet novo ulje, zamjena za TH 85, neko Kanadsko, mislim da je HEXOL 80w90, malo je gušče od Ininog TH 85 i zadovoljan sam.

Ako je par kuna razlika nemas se sta mislit, makar mjenjao na isto sati. Losije ne moze biti.
Na koliko sati bi mjenjao?

TURBA smo mjenjali na 200 rh, mada se to nekad rastegnulo i do 220-230rh, no nadolijevali smo u tom intervalu i do 2l ulja.
Sad nakon kaj je motor bio otvaran zbog onih gumica, stavljeni su novi leteči i sad je napravio isto nekih 230 rh i nisam nadolio apsolutno ni kap ulja od izmjene.
Pa si mislim ako sad stavim MAX ulje onda bi taj interval bio nekih 250 rh, više ga nebi puštao.

Veli mi kolega da on u nove Fendt traktore stavlja MAX i drži ga do 300 rh
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kolega isto stavlja u JD i FENDT Ina Super max ulje i mijenja na svakih 250-300rs ako sam dobro zapamtio.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Neki dan sam mjenjao u oba plavca, treci put u njih ide Max, jednom na nekih 220 drugom na 180 sati. Sad sam im namjestio na 200 sati iduce servise.
A jel dobro il nije ne znam. Nisam takav mestar da mogu pod prstima ili kao neki uhom ocijenit jel valja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam tri puta točio MAX,mijenjam na 150 sati, sve skupa oko 400 sati je odvrtilo... Nisam primijetio neku razliku,jedino mi se čini datraktor malo ljepše radi kad je hladan.
Šanana-gdje to ima po toj cijeni?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Turbo je cca 215, a max 235. Za tih 20 kuna razlike se svakak isplati probati.
Ja imam doma karnister i samo čekam da se kilometri odvrte pa da probam. Ako je bolje kolko je turbo bolji od super 5 ( razlika u cjeni tu negdje) ja bum zadovoljan.

A htel sam se ja počastiti i s super 2000 ali ovaj put nisam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ja od kad sam prešel na turbo smanjila se potrošnja ulja skoro na pol.
Nekaj drugo ja baš i nisam osjetil, možda kad se približava vreme izmjene motor tiše radi na vruče, ustvari, sigurno radi tiše kad je vruč.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tu kod mene kod lokalnog prodavača. SUPER 5 plačam 180 kn, Super TURBO je 195 kn, a taj Super MAX je 220 kn sad trenutno na akciji, inače je navodno blizu 300 kn, govorim za 10l
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,na INA bengi je 305kn,a drugdje tu u mojoj okolici ga ni nema...
S tim da sam ja na toj bengi prvi kupio MAX,nisu ga ni imali na zalihi,i blijedo su me gledali kad sam ga tražio...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Da,na INA bengi je 305kn,a drugdje tu u mojoj okolici ga ni nema...
S tim da sam ja na toj bengi prvi kupio MAX,nisu ga ni imali na zalihi,i blijedo su me gledali kad sam ga tražio...

Svako ulje koje proizvodi INA maziva doo možes kupiti na benzinskoj u Ldb jer imaju diskontnu prodaju svih proizvoda u raznim pakiranjima 10/1, 55/1, 205/1... Sve po narudžbi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Svako ulje koje proizvodi INA maziva doo možes kupiti na benzinskoj u Ldb jer imaju diskontnu prodaju svih proizvoda u raznim pakiranjima 10/1, 55/1, 205/1... Sve po narudžbi.

Pa tamo sam ja i kupil taj MAX... I prvi put sam čekal tjedan dana,od onda ga imaju stalno...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ja sam u svim traktorima imao inu,sad je ostala u zetoru i imtu samo.

Za agroplusa sam uzeo akros i miran sam,razlika u viskozitetu kad je zagrijano i kad je hladno je ogromna, nije trošio ni inu turbo a ni ovo samo ovo vruče kapa sa stangice kap po kap a ina curi ko voda.

500kn 20 litara je bilo čini mi se.
 

Macko

Novi član
Tu od
31 Lis 2016
Poruka
6
15w40 i 10w40

Pozdrav! Imam renault 95x s jd motorom, zapravo jd3400...zanima me smije li u taj motor ici ulje 10w40 za td motore (koristi se za buseve i kamione) iako je po specifikaciji potrebno 15w40.
Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh