• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Pozdrav,

da li netko ima iskustva sa uljima koja se prodaju u Buzinu, marka je M1.
Kako su cijene otišle gore, možda bi se tu moglo uštediti, jasno pod uvijetom da je barem jednako dobro kao INIna ulja. U traktoru koristim Super 5 za motor, Hipenol za mjenjač i reduktore, ATF volan, UKA za kočnice i sve to radi ok, M1 za sve ima zamjenu no bilo bi dobro čuti tuđa iskustva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
To prepakirava Kipor stroj, mislim da ti ime govori dovoljno.
Za 50 kuna kaj je INA skuplja nebuš propal a ona je provjereno kvalitetno ulje za motor.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Imaš pravo, ako je stvar upitna onda bolje na provjereno.
Makar koristim njihov lancol, reko ajde valjda tu ne bi trebalo biti problema.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Kad si spomenuo lancol...
Tip koji često radi u šumi koristi staro motorno ulje. Veli da mu je lancol preskup i da se sve otplati iako se možda lanac i mač brže troši. Koliko to može biti brže? Tu logiku sam "prisvojio"!
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ma je to puno ljudi radi, ali ja sam protiv toga.
Radim u Austriji i tamo da netko stavlja motorno ulje u pilu bi valjda kad tad završio na policiji.
Razlog je onečišćenje okoliša i oko toga nema zajebancije, i sve to kod nas prođe ma što to je ništa, ali na velikom broju to bi bila nezanemariva cifra, a i red je red, zato im je država apoteka a kod nas...
Rekao bi da kod mene u selu vjerojatno nitko ne odnese ulje na oporabište nego ide u potok, od sela nizvodno nema žaba, a iznad sela ima...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ja sam točil motorno ulje, Al ne staro-prerađeno nego novo u motorke, dok nisam kupil novu. Lanac sE i nije tolko puno trošil kolko se rastezal od grijanja pogotovo na novoj koja je puno brži ja od dvije stare. Sad koristim taj M1 lancol i nakon 200m drva budem sad moral kratiti lanac a na motorno 100m i skračivanje
E da ulje je bilo 10-40....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Imaš pravo, ako je stvar upitna onda bolje na provjereno.
Makar koristim njihov lancol, reko ajde valjda tu ne bi trebalo biti problema.
Nemoj mješati lancol i motorno ulje.
Kak kolege pišu, tam moreš za silu bilo kakvo natočiti, ali u motor baš i ne bilo kaj nalevati.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Probao jesam zadovoljan nisam!
Bolja je Fuchova.
Zadnjih par kanti 17/1 koristim samo INA lipleks s ep2.
Cca 58kn/kg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Fuchs renolit bfx inače koristim al ovo mi je ponudio u dućanu za alternativu pa sam uzeo kantu da isprobam. Znači nije baš neko veselje?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
E ovako. Dobio sam nakon čišćenja neke garaže i 2 otvorene kante ulja... U svakoj ima po pola.

Znači novo ulje, nekorišteno i otvoreno i pola potrošeno.


Stoji već ohoho godina tako.

Žao mi baciti. Za šta se može iskoristiti?

Pomiješati s 20% benzina i kao dizel koristiti? Ili?

Što se toga tiče ima jedno sigurno 10 l raznih ulja koja mi isto tako stoje po radioni...
IMG_20220705_142814.jpg IMG_20220705_142817.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moje razmišljanje ide u smjeru da je to za neke strojeve stare 30+ godina ok, ali ipak bi ga mijenjal na pol predviđenog intervala zamjene.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sudeći po niku, nije on još u zaboravnim godinama. :ppozdrav: To je vjerojatno netko stariji pozabil da ima, pa kupoval novo. 🤭
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Za starije traktore, preporođeno ulje...ja ga nebi bacao već iskoristio.
Najkraći rok skladištenja imaju samo hidraoli.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Imam običnu peć na drva i centralno na plin :)...

Nemam stari baš traktor, imam jedino stari auto, Ali u njega ide 20w50 sintetika.

Jedino kad mi dođe diesel grijalica. Možda da onda u njoj probam ?

Ne znam hoće biti problema u komori za izgaranje ?

Razrijediti s 20% benzina ili razrijediti s dizelom ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Za plamenik ja ne bi razrjeđival benzinom…
 

Najnoviji postovi

Na vrh