• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Do sada sam u zetor koji nema turbo stavljal inu super 5, a posto mogu kupiti super turbo jeftinije nego super 5, zanima me jel to bude odgovaralo mom traktoru, jer znam da je vizualno rjedje ulje e sad tko ze razumije vise od tog moze odgocor 😁

Možda krene fičkat?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
Ima tko kakav dobar savjet kako da istaložim ulje koje sam stavio u getribu nakon havarije s ležajem i piksama? Sad sam ga već dva puta istočio , oprao filter, oprao čepove s magnetom, procjedio ulje. Ali mi je sad ulje dosta tamno i ko da ima zlatne špene od pikse koje sam ugradio. Nadam se da se varam i da se to samo skupljaju nečistoće koje nisam uspio oprati.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
245
Ja sam jednom preko najlonke procjedil,kad je isto tako bilo frisko ulje

Ulje brzo promjebi boju,jedan od razloga je i temperatura
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
I to sam napravio, danas nakon prvog rada od slaganja opet sam ga ispustio u kantu i nadam se da će se čim više toga spustiti na dno i opet budem ga procjedil. Još par puta budem tako pa onda opet novo ulje. Sreća je da je svaki put sve manje špene na filteru i čepovima a za dalje ćemo vidjeti.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,756
To ulje izgrabi iz kante sa nečim jer kak kantu naginješ tak jedan dio onog kaj je nadnu opet digneš u ulje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zajebana stvar...

Bilo bi najbolje pustiti cca. tjedan dana (još bolje dva tjedna) da sve čestice sjednu na dno kanistera/kante, i onda pumpom izvući van s vrha. To je najbolja metoda odvajanja takvih čestica, ali pošto nemaš toliko vremena pretpostavljam, kupi par filtera za gorivo za Golf 2, bez ventila, samo ulaz i izlaz.

Odradiš zakon visinske posude i propusti ga kroz filter, ja sam tako prije motorno i hidro ulje filtrirao za uporabu u staroj pili.

Bez pumpe koja tiska traje dosta duže, ali s nekom manjom pumpom možeš protjerati kroz koji sat 50ak litara.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
Sve to sam odradio i hvala svima na dosadašnjoj raspravi, danas još kupim filtere da kroz njih probam jer nisam siguran koliko je dobro kroz najlonku, opet bolje nego ništa. Svaki put kad ga ispustim ostavim ono što je na dnu a grabio sam s posudom van tako da nisam previše bućkao i miješao. Metalne špene ima sve manje i magneti za sad odrađuju posao. Pokušat ću kad god ga ne trebam ispustiti ulje van i čistiti dok se to ne smanji. Već sad nakon dva tri ispuštanja vidi se puno manje čestica. Do sad ih nije bilo i želio bih da tako i ostane.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
@jocc bilo bi sigurnije da možeš svaki put ispušteno ulje zamijeniti novim. Ne pada mi na pamet biti s izjavama komforan u tvojem novčaniku, stoga ti želim reči da radiš sve dobro. Vidio si da ima metalnih čestica i trudiš se da ih smanjiš na najmanju količinu.
Budi zadovoljan svim svojim nastojanjima, jer se jako trudiš i traktor ti to bude uzvratio dobrim.
I vjeruj da je traktor robusan i da bude nadvladao te smetnje jer mu ti u tome jako pomažeš.
Kolege su ti dali dobre savjete tako da uspjeh ne bude izostao.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
I ja bi najradije svaki put stavio novo ali me to veselje cca 80 eura svaki put dođe a nažalost ne mogu sve to pratiti financijski. Ali budem ga sigurno zamjenio opet kroz par sati. Moram ga paziti jer znam koliko smo se namučili za njega i u trenutnom segmentu života puni mi znači, nije da ne bi mogao bez njega ali mi puno olakšava.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne pravim se pametan..nego zašto niste oprali kad je bilo radtavljeno..ili je to ostalo kod difa gdje niste otvarali?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
Pral sam sa naftom i zrakom koliko sam god mogao a dif nisam rastavljao tako da je to vjerojatno ostalo unutra nekud kud nisam mogao pristupiti. Da je sve skroz rastavljeno onda bih bio oprao minivašom al nije baš zgodno bilo getribu natočiti vodom sad.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zajebana situacija..jer uvjek misliš da si mogao još , više i bolje...

To se radi s filterima..isplati se kad imaš 200 litara ulja i više..Da kupiš tlačni filter več si probio buđet

Samo da se ne sjebe pumpa i hidraulik..

Ako je na toplom razljuti se i rastavi ga do kraja..zima je duga.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
Imam peć u toj garaži i nije problem da bude toplo jedino što nisam zbog svega toga završio sa poslovima pa za sad ga ne bi rastavljao. Meni je zima jako kratka kad se non stop događa nešto od posla pa me nema, pa doma treba ići nešto obnoviti i tako je uvijek dinamično. Slažem se da bi bilo najbolje sve rastaviti samo što sam ne mogu a majstora za traktore nema u blizini voljnih da pomognu, mislim nije problem rastaviti i sve to, ne bojim se ja toga. Cijeli život nešto se šrafi i izmišlja i imam s čim,nego je sve kod traktora teško i nespretno. Da mi je otac živ mi bi to riješili zajedno.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
Ne znam koliko se dobro vidi ali to je ta mješavina koju sam jučer ispustio i do danas ostavio u kanti.
 

Prilozi

  • IMG_20231110_190823.jpg
    IMG_20231110_190823.jpg
    25 KB · Pregleda: 54

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
Da li bi bilo dobro ili pametno ulijati naftu da ju par minuta izvrti i baciti van i zamjeniti novim uljem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
Ja bi radije nalijal hidraulično ulje (valjda zato jer mi je dostupno)..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,421
Meni je isto kojeg stavim kad moram kupiti nažalost, nadam se da to ne dolazi od onih piksi koje sam ugradio umjesto ležaja.
 
Na vrh