• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Jel moguce da motor na traktoru zariba ako je unutra 10 litara supera 5 i ode semering od hidraulicne pumpe i udje u motor jos jedno 10-15 litara hidrola?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Zanima me da li se smiju miješati ulja za hidrauliku?
Imam u traktoru hidraul, al mi fali,pa bih dolijao drugu ulje, pošto ne znam koje točno imam unutra. Stavil bi hidraol 46.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A ne bi li ga bilo vrijeme i zamijeniti i malo isprati hidraulički sustav?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ma stavljen je u 4 mjesecu novi, al mi je procurilo, pa mi sad fali (jedno 3-5 litara).Al se nikako ne mogu sjetiti koji je stavljen. Pošto ga nisam ja direktno stavljao.

Pod što misliš na ovo isprati hidraulički sustav?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Isprazniti i izcijediti ulje , zamijeniti filter (ako postoji), nalijati par litara ulja, malo "provrtiti" hidarauliku, opet ispustiti, pa onda nalijati novo ulje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Pitanje za hidraulično ulje u kombajnu..Neznam koje ulje ima unutra a trebao bi dolijat,razmišljam o Hidraolu 46,ili hidraulično 10w30,koje ide u traktore..
Koje bi bolje bilo od ovih ulja da ne zeznem puno ??
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Možda INA Hds 46 kvalitetnije od običnog i malo skuplje.
Ali mjenjaj u kompletu, ne dolijevati🙃
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
597
Bok, zanima me dali je netko uočio kakvu razliku između INA super turbo i INA super MAX, dali je max kvalitetniji i bolji za motor ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Prva s litijevim, druga s kalcijevim sapunom.
Gledaj specifikacije, pa ti (ne) bude jasno, jer vrlo slično piše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh